Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабаққа қмж “Сұйытылған қышқылдардың металдармен әрекеттесуі” 7сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітілді: _______________________________
Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: |
7.3А Химиялық реакциялар |
|||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
19.01.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 7 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сұйытылған қышқылдардың металдармен әрекеттесуі. №9 Зертханалық тәжірибе «Мырыштың сұйытылған тұз қышқылымен әрекеттесуі» |
|||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.1 -сұйытылған қышқылдардың қолдану аяларын және олардың жұмыс жасау ережелерін атау 7.2.2.2 - сұйытылған қышқылдардың әртүрлі металдармен реакцияларын зерттеу және сутек газының сапалық реакциясын жүзеге асыру |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: - Қышқылдардың бейтараптану реакциясын анықтайды Көптеген оқушылар білу керек: - Сұйытылған қышқылдардың әртүрлі металдармен әрекеттесуін анықтайды Кейбір оқушылар білу керек: - Сутек газының сапалық реакциясын жүзеге асырады |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушылардың көңіл күйін сұрау мақсатында дөңгелектен сөздер шығып, жылы лебіздерін білдіру
ә) «Түрлі түсті карандаш» әдісі арқылы топқа бөлу. б) Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, яғни топ ішінде жағымды атмосфера қалыптастыра отырып, бірін-бірі бағалауға дағдыландыру. |
Оқушылар мұғалімнің үстеліндегі әр түсті карандаштарды таңдау (топтын аты жазылады) арқылы 4 топқа бөлініп отырады. 1 топ. Тұз қышқылы 2 топ. Күкірт қышқылы 3 топ. Фосфор қышқылы 4 топ. Бромсутек қышқылы
Оқушылар кері байланыс ретінде барабаннан шыққан сөздермен байланыстыра тілектерін айтады. |
Түрлі түсті карандаш әдісі Барабан әдісі Оқушыларды мадақтау сөздері арқылы ынталандыру |
ДК экраны, көңіл – күйді білдіретін барабан әдісі көрсетіледі
|
||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 10 мин |
«Реставрация» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша алған білімдерін тексереді. Оқушылар тапсырманы орындап болғаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар «Реставрация» әдісі арқылы алдыңғы білімді қорытады, яғни оқушылар 3түрлі вагонға отыратын жолаушыларды анықтап, отыру себебін түсіндіреді. |
Дұрыс жауаппен салыстыру арқылы бағалау. Белсенділікпен қатысқан оқушыны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экранындағы көрсетілген вагондар және жолаушылар. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. мин |
1. Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлайды және тақырыптық слайд бойынша қысқаша мәліметтер береді. Оқушыларға ребус беріледі. |
Жаңа сабақтың тақырыбымен танысып, дәптерлеріне жазады. |
«Мадақтау» әдісі |
ДК экраны, ребус
|
||||||||||||||||||||||||
«Джигсо» әдісі бойнша әр топқа мәтін береді. |
1-тапсырма. (Топтық жұмыс). «Джигсо» әдісі арқылы берілген мәтінді топ ішінде талқылап түсіндіреді. |
“Қошеметтеу” әдісі |
Таратпа материал |
|||||||||||||||||||||||||
Тақырып бойынша видео көрсетіліп, соған сай оқушыларға жекелей тапсырма береді. |
2-тапсырма. (Жеке жұмыс) «Күкірттің аллотропиялық түрөзгерістерінің физикалық салыстыру кестені толтырыңыздар».
|
|
ДК экраны, 9-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма. (Жұптық жұмыс) «Ойлан - жұптас - бөліс» әдісі.
|
«Басбармақ» әдісі
|
Таратпа материал , 9-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. (Жеке жұмыс) Мына металдарды екі бағанға бөліп жазыңыздар: K, Hg, Ni, Al, Fe, Pt, Pb, Na, Cu, Sn, Ag, Mg, Au
|
|
7-сынып Оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Білім қоржыны» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
«Білім қоржыны» әдісі. 1. Өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болған … 2. Менің сабақта түсінген тұстарым … 3. Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек ақпараттар … Оқушыларға стикерлер таратылып беріледі, өз ойларын жазып қоржынға салады. . |
«Білім қоржыны» әдісі. арқылы кері байланыс орнатылады |
|