Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
6.1VI - IX ғасырлардағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атлах шайқасы. Зерттеу сұрағы: Неліктен Атлах шайқасын «халықтар шайқасы» деп атайды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.3 Атлах шайқасының тарихи маңызын талдау; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Атлах шайқасының тарихи маңызын түсіндіреді; Картадан Атлах шайқасының орнын кӛрсетеді; Көпшілігі: Атлах шайқасының себептерін маңыздылық дәреже- сіне қарай топтастырады; Кейбірі: Атлах шайқасының маңызды белгілерін өз пайымымен тұжырымдайды |
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде:қоғам игілігі үшін қызмет ету; Талап:технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерлету; Ар-ұят:Әдеп нормаларын ұстау; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам |
Ұйымдастыру кезеңі
- оқушыларға суреттер топтамасын беріліп, топтық талқылау ұсынылады. Сұрақтар:
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
|
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Оқушыларды қолдау үшін қол шапалақ соғылады Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп , талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Тақырыптық суреттер Интерактивті тақта https://www.google.com/imgres? Fatlah-shay-asyny-a-i-aty&docid |
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 8 минут 10 минут 5 минут 10 минут |
Мәтінмен жұмыс Кітапта берілген мәтінге сұрақ құрастырып телефонмен хат жолдайды. «Орнын тап» - картамен жұмыс
«Қара. Оқы. Жап. Жаз»
Берілген мәтінді оқып, Атлах шайқасының тарихи маңызын ПОПС формуласы арқылы талдаңыз (3 нақты сұраққа жауап береді). «Қызықты сандар»
Есептеңіз: 240+580+32+50-151=
(Атлах шайқасының болған жылын есте сақтау мақсатында, есеп шығару, жауап беру):
«Интервью» - зерттеу әдісі тілші шығып, «Атлах шайқасын «халықтар шайқасы» деп атауға бола ма? - деген сұраққа 2 дәлел жауап алады.
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды және телефонмен хат жолдайды
Оқушыларға шайқастың жер үшін, билік үшін, бір-біріне тәуелді болмау үшін болатындығы туралы түсінік қалыптасады
Оқушылар сандарда қандай оқиғалар болғанын анықтайды. Жылдарды және оқиғаларды дәптерге жазып алады.
Оқушылар тілшінің сұрағына жауап береді.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп , талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру Мәтінмен жұмыс Телефонмен хат жолдау «Орнын тап» - картамен жұмыс 3 балл қойылады
«Қара. Оқы. Жап. Жаз» ПОПС формуласына Әр дұрыс жауап 1 баллмен бағаланады, жалпы 3 баллмен бағаланады. Әр дұрыс жауап 1 баллмен бағаланады Оқушыларды қолдау үшін қол шапалақ соғылады Әр дұрыс жауап 1 баллмен бағаланады |
Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Көрнекілік телефондары https://www.google.com/imgres Карта Тірек-сызбалар Кесте Кітап Оқулық Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі. Мен бүгін білдім... Мен бүгін сезіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді ... |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
Атлах шайқасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атлах шайқасы
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
6.1VI - IX ғасырлардағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атлах шайқасы. Зерттеу сұрағы: Неліктен Атлах шайқасын «халықтар шайқасы» деп атайды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.3 Атлах шайқасының тарихи маңызын талдау; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Атлах шайқасының тарихи маңызын түсіндіреді; Картадан Атлах шайқасының орнын кӛрсетеді; Көпшілігі: Атлах шайқасының себептерін маңыздылық дәреже- сіне қарай топтастырады; Кейбірі: Атлах шайқасының маңызды белгілерін өз пайымымен тұжырымдайды |
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде:қоғам игілігі үшін қызмет ету; Талап:технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерлету; Ар-ұят:Әдеп нормаларын ұстау; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам |
Ұйымдастыру кезеңі
- оқушыларға суреттер топтамасын беріліп, топтық талқылау ұсынылады. Сұрақтар:
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
|
Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Оқушыларды қолдау үшін қол шапалақ соғылады Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп , талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Тақырыптық суреттер Интерактивті тақта https://www.google.com/imgres? Fatlah-shay-asyny-a-i-aty&docid |
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 8 минут 10 минут 5 минут 10 минут |
Мәтінмен жұмыс Кітапта берілген мәтінге сұрақ құрастырып телефонмен хат жолдайды. «Орнын тап» - картамен жұмыс
«Қара. Оқы. Жап. Жаз»
Берілген мәтінді оқып, Атлах шайқасының тарихи маңызын ПОПС формуласы арқылы талдаңыз (3 нақты сұраққа жауап береді). «Қызықты сандар»
Есептеңіз: 240+580+32+50-151=
(Атлах шайқасының болған жылын есте сақтау мақсатында, есеп шығару, жауап беру):
«Интервью» - зерттеу әдісі тілші шығып, «Атлах шайқасын «халықтар шайқасы» деп атауға бола ма? - деген сұраққа 2 дәлел жауап алады.
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды және телефонмен хат жолдайды
Оқушыларға шайқастың жер үшін, билік үшін, бір-біріне тәуелді болмау үшін болатындығы туралы түсінік қалыптасады
Оқушылар сандарда қандай оқиғалар болғанын анықтайды. Жылдарды және оқиғаларды дәптерге жазып алады.
Оқушылар тілшінің сұрағына жауап береді.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп , талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру Мәтінмен жұмыс Телефонмен хат жолдау «Орнын тап» - картамен жұмыс 3 балл қойылады
«Қара. Оқы. Жап. Жаз» ПОПС формуласына Әр дұрыс жауап 1 баллмен бағаланады, жалпы 3 баллмен бағаланады. Әр дұрыс жауап 1 баллмен бағаланады Оқушыларды қолдау үшін қол шапалақ соғылады Әр дұрыс жауап 1 баллмен бағаланады |
Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Көрнекілік телефондары https://www.google.com/imgres Карта Тірек-сызбалар Кесте Кітап Оқулық Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі. Мен бүгін білдім... Мен бүгін сезіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді ... |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
Атлах шайқасы |
|||
шағым қалдыра аласыз






