Материалдар / Атом құрлысының заманауи теориясы. Атомдағы электрондар күйі мен қозғалысы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Атом құрлысының заманауи теориясы. Атомдағы электрондар күйі мен қозғалысы

Материал туралы қысқаша түсінік
Атомның құрлысы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қазан 2020
920
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән: Химия

Ұзақмерзімді жоспарбөлімі: 

Колледж: Ембі қызмет көрсету саласы колледжі

Күні: 20.08.20ж

Мұғалімнің аты-жөні:Утегенова А.С.

Сынып: 10

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:0 


Сабақтың тақырыбы   

Атом құрлысының заманауи теориясы. Атомдағы электрондар күйі мен қозғалысы


                                      

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Химиялық элементтер атомдарының құрылысын,атомдағы электрондар күйі мен қозғалысын атом құрылысының заманауи теориясы тұрғысынан топтық жүмыста бірлесе талдата отырып түсінік қалыптастыру.

Сабақтың

мақсаты

Оқушылардың атом құрылысы,атомдағы электрондардың күйі,энергетикалық деңгейлерді толтыру заңдылықтарын,период нөмірі мен энергетикалық деңгейлер арасындағы байланысты ашу,кванттық теорияның маңызы химиялық туралы алған білімдерін жетілдіру; энергетикалық деңгейлерді толтыру,атомдағы электрондардың қозғалысының материалдық негізін аша білу білік- дағдыларын дамыту; сабақ уақытын бағалауға үйрету,еңбекқорлыққа және пәнге қызығушылығын арттыру

Бағалау критерийлері

Өткен сабақты пысықтау. Топтық жұмыс. Сұрақ-жауаптар. Есеп шығару. Қарсы сұрақ қою.Кесте толтыру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері 

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

Ресурстар



Сабақтың ортасы  

 

І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау және тексеру.

ІІ. Білімді

«Миға шабуыл» (үй тапсырысын сұрау, жаттығудың орындалуын тексеру) деңгейлік тапсырмаларды орындау.
(А) «Кім жылдам?»
1. Периодтық заңды кім ашты?
2. Ол заң қай жылы тұжырымдалды?
3. Период дегеніміз не?
4. Период нешеге бөлінеді?
5. Қанша топ бар?
6. Қандай топшалар бар?
7. Реттік номер нені білдіреді?
8. Ядроның заряды қандай?
9. Пратон қандай бөлшек?
10. электронның заряды?
11. Атом неден тұрады?
12. Элемент немен таңбаланады?  



Жаңа терминдермен 3 тілде таныстыру: (термин дәптеріне жазғызу)

Үштілдік компонент:

қазақша

орысша

Ағылшынша

Атом

Атом

Atom

Молекула

Молекула

Molecule

Изотоп

Изотоп

Isotope

Период

Период

Period

Топ

группа

group

Химиялық элемент

Химический элемент

Chemical element

Ион

Ион

Ion

Д. И. Менделеевтің периодтық жүйесі

Периодическая система Д. И. Менделеева

Periodic system of D. I. Mendeleev

Нейтрон

Нейтрон

Neutron

Протон

Протон

Proton

электрон

электрон

Electron

Кванттық сан

Квантовое число

the quantum number

орбиталь

Орбиталь

orbital

Паули принципі

Принцип Пауля

the Pauli exclusion principle

ІІ І. Түсіндіру:

Жоспар:

1. Периодтық заң, периодтық жүйенің құрылымы

2. Атом құрылысы

3. Периодтық заңның маңызы

4. Химиялық элементтердің сипаттамасы.

ІV. Бекіту

Тапсырма: №2,6,8 химиялық элементтеріне периодтық жүйедегі орны бойынша сипаттама беру. Тапсырма: №2,6,8 атом құрылысын жазу. Тапсырма: №2,6,8 рет нөмірлі элементтердің электрондық формуласын жазу.

Жоспар бойынша № 11,8,26 элементке жоспар бойынша сипаттама беру

V. Қорытындылау. Семантикалық картаны толтыру

VІ. Бағалау





Интерактивті тақта

















Видеоролик

Слайдпен  жұмыс

























































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!