Материалдар / Аустралия құрлығының географиясы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Аустралия құрлығының географиясы

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімге керек сабақ өткізгенге.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Маусым 2019
288
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Курс

I

Топ

С-12

Сабақтың №

14

Мамандығы-біліктілігі:

Мамандық: 1114000 «Дәнекерлеу ісі» (түрлері бойынша)

Біліктілігі: жоғары деңгей 1114042- «Электргазымен дәнекерлеуші

Орта буын маманы: 1114063- Техник-механик


Модульдің атауы

География


Сабақтың тақырыбы

Аустралия құрлығының географиясы

Күні

21.11.2018

Ұзақтығы

2 сағ. /90мин/

Сабақтың мақсаты:

Аустралия мен Мұхит аралдары елдерінің географиясы мен халқы, олардың таралу аймақтары, тығыздығы мен демография туралы түсінік беру.

Білімділік:

Саяси картамен жұмыс жасай білу икемділік дамыту. Халықтар жайында мәлімет бере отырып, оқушының қызығушылығын арттыру.

Дамытушылық:

Статистикалық мәліметтерді өңдеу, оны практикада пайдалану және сандық мәліметтермен жұмыс.

Тәрбиелік:

Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу, өз ойларын жеткізе білуіне, қарым-қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеті мен географиялық мәдениетін қалыптастыру.

Күтілетін нәтижелер:

• Аустралия мен Мұхит аралдары елдерінің ашылу тарихын және қоныстануын білед;
• Аустралия мен Мұхит аралдары елдерінің мағлұматтарымен танысып, онымен жұмыс жасай алады;
•Аустралия Одағының тарихын біледі;
• Мәтіндегі негізгі ойды айта алады; 
• Оқушылар бірін-бірі оқытуға үйренеді;
• Терминдер мен ұғымдарға анықтама бере алады.

Сабақтың түрі:

аралас

Қажетті жабдықтар мен құрылғылар:

Саяси карта, суреттер, сызба, кесте, үлестірме қағаздар және т.б.

Қосымша әдебиетттер:

Бейсенова Ә., Каймулдинова К., Әбілмажінова С., Баймырзаев Қ., Достай Ж., География. Дүниежүзіне аймақтық шоу. Алматы,2015 жыл.



Сабақтың конспект-жоспары

Сабақтың барысы

Уақыты (мин.)

Іс-әрекет түрлері

Оқу ресурстары мен

материалдары

1. Ұйымдастыру кезеңі:


2 мин.

Амандасу. Тізім бойынша студенттерді түгендеу.


2.Үй тапсырмасын тексеру:

Сұрақ-жауап:

1.Орталық Азия елдерінің бір экономикалық ауданға бірігуіне қандай жағдайлар себепші болды?

2.Тәуелсіздік алғаннан кейін бұл елдердің экономикалық жағдайы қалай өзгерді?

3.Қазақстанның шаруашылық дамуын қандай салалық кешендер анықтайды? Оның табиғат байлығымен байланысы қандай?

4.Орталық Азия елдерінің қазіргі әлеуметтік-экономикалық жағдайына салыстырмалы түрде сипаттама беріңдер?

20 мин.

1) сұрақ-жауап арқылы,

2) баяндама қорғау арқылы,

3) карточка арқылы,

4) тақырыпты ауызша мазмұндауы арқылы.

Жаңа сабақ:

Жоспар:

1. Аустралия мен Мұхит аралдары елдері

2. Аустралия Одағы

3. Табиғат жағдайлары мен ресурстары

4. Халқы

5. Шаруашылығы


50 мин.

Жаңа сабақты түсіндіру

Дәптермен жұмыс

Саяси картамен жұмыс


Тақырып бойынша талдау жасау

Сызба, кестелермен, үлестірме тапсырмалармен жұмыс жүргізу

4. Алған білімдерін бекіту:

Сұрақ-жауап:

Аустралия географиялық орны жағынан Африканың қандай бөлігіне ұқсас болып келеді?


Аустралияның зерттелу тарихындағы маңызды оқиғаларды еске түсіріңдер.


Аустралияның жер бедері қандай, оны Африканың жер бедерімен салыстырыңдар.


Физикалық картаны пайдалана отырып, материкте кең таралған пайдалы қазбаларды атаңдар.

10 мин.

1) сұрақ-жауап арқылы,;

2) студенттер жауап беру барысында өзінің және өзге де білім алушылардың берген жауаптарындағы қателіктерді анықтайды;

3) тақырып бойынша кесте толтырады;

7. Үйге берілген тапсырма:





3 мин.

Реферат, баяндама немесе шағын конспект әзірлеу.

8.Сабақты қорытындылау.

5 мин.

Студенттердің білімідерін бағалау



Пән оқытушысы қолы_________

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!