Материалдар / Ауыл мен қаланың тыныс-тіршілігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ауыл мен қаланың тыныс-тіршілігі

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл жоспар мұғалімдер үшін көмегі бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Желтоқсан 2018
2980
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Қазіргі қазақ ауылы мен қаланың тыныс-тіршілігі. Ә.Дүйсенбиев «Бәтеңке», «Шұжық» өлеңі

Мектеп: «Дарын мектеп-лицейі» КММ

Күні: ……

Мұғалімнің аты-жөні: Канапина Самал Сериковна

Сынып: 6 «А»

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар: 0

Сабақтың тақырыбы

Ауыл мен қаланың тыныс-тіршілігі




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1. – тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестердің мағынасын түсіну;

6.5.1.3. – реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

  • жаңа сөздерді үйренеді

  • мәтінді және өлеңді оқиды

  • сөз тіркестердің мағынасын түсінеді

Басым бөлігі:

  • мәтіннің кейбір эпизодтарын сипаттайды

  • сұрақтарға жауап береді

  • өлең мазмұны бойынша сурет салады

  • сан есімдерді табады

Кейбір оқушылар:

  • өз пікірлерін білдіреді

  • сын есімдерді қатыстырып, бір күн туралы күнделік жазады

  • диалогке түсе алады

  • ауыл және қала адамдардың іс-әрекеттерін сипаттайды

  • реттік және жинақтық сан есімдерді ажыратады

Бағалау критерийі

  1. Мәтінді оқиды

  2. Сөз тіркестердің мағынасын түсінеді

  3. Диалогке түседі

  4. Реттік және жинақтық сан есімдерді табады


Тілдік мақсаттар


Оқушылар: оқу, сипаттау, талдау, мазмұндау, ашу, ажырату, сұрақ қою, түсіну

Негізгі сөздер мен сөз тіркестері: қойнау, талқан, демалыс, ауыл, төл, сүйкімді, өмір, ғимарат


Құндылықтарға

баулу




Қала мен ауыл айырмашылығын біліп, жақсы тұстарын сипаттай алу. Қала мен ауыл адамдардың іс-әрекетінен үлгі алу.

Пәнаралық

байланыс

Тарих, өлкетану

Алдыңғы білім


  1. Қазақстаның ірі қалаларын біледі.







Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин


Сергіту сәті «Мынау - менің жүрегім мотивациялық стартер

Жұмыс түрі: топтық.

Топқа бөлу: суреттер арқылы

1 топ: қала

2 топ: ауыл

3 топ: ел










Сабақтың ортасы

9 мин

Сөздік жұмысы:

1-тапсырма: Мәтінді оқып сөз тіркестердің мағынасын ашады (топтық жұмыс)

Төмен деңгейлі оқушы – сөз тіркестерін табады, аударады

М: жазғы демалыс, қалада өскен, ауыл өмірі, ақ лақ.

Орта деңгейлі оқушы - осы сөз тіркестерін пайдаланып, «Қос жазба» күнделігін толтырады.

М:

Кейіпкерлер

Іс-әрекеттері

ауыл адамдары

Ерте жатады, кеш тұрады

Қала адамдары

Өзімшіл болады

Жоғары деңгейлі оқушы - жағдаятқа түсу арқылы суреттегі көріністі топқа ауызша айтады.



2-тапсырма: мәтінді оқып, реттік және жинақтық сан есімдердің түрлерін табады (жұптық жұмыс)

Төмен деңгейлі оқушы - сан есімдерді табады, аударады

Орта деңгейлі оқушы - ыншы, інші, ншы, нші , ау, еу жұрнақтарын жалғап РАФТ стратегиясы бойынша бір-біріне хат жазады.

Жоғары деңгейлі оқушы - тақырып бойынша постер жасап, өз білімдерін жетілдіреді, реттейді және жасаған слайдты сыныпқа ұсынады.



ҚБ: топтар бірін-бірі «Бутерброд» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

Ойлау деңгейлері

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Білу, түсіну, қолдану, жинақтау

1.Мәтінді оқиды

2.Сөз тіркестердің мағынасын түсінеді

3.Диалогке түседі

4.Реттік және жинақтық сан есімдерді табады


  • Кейбір

эпизодтарын сипаттайды

  • Оларды

аударады, қарапайым сөйлем құрайды

  • Жағдаят арқылы

өз пікірін жүйелейді

  • Реттік және

жинақтық сан есімдерді орынды қолданады

Кері байланыс:











Сызба

Кесте

Суреттер

Сабақтың соңы


Рефлексия:











Сурет

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



  • Тірек сөздер

  • Алгоритм

  • Жетекші сұрақтар

  • Грамматика бойынша сызба

  • Постер

  • Слайд







1.Топтар бірін-бірі «Бутерброд» әдісі арқылы бағалайды.

2. Және өзім жұлдыздар арқылы бағалаймын.



1.Көз көру қабілетіне жиі әсер ететін АКТ құралдарын көп қолданбау



Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?



Жалпы бағалау




Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:




2:





Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:





2:



Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!