жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азиядағы араб елдері .
Азиядағы араб елдері .
|
Сабақтың тақырыбы: §25 Азиядағы араб елдері . |
Мектеп: №72 жалпы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Баймахан Е.М |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
1.XX ғасырдың басындағы араб елдерін білуі тиіс. 2. Араб елдеріндегі әлемдік экономикалық дағдарыс жылдарын түсінуі тиіс. 3.Екінші дүниежүзілік соғыс жылдарындағы араб елдерін ойлауы тиіс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1.XX ғасырдың басына қарай араб елдерінің барлығы да отарлық езгіде болғандығын меңгереді. 2. 20- жылдардың соңы мен 30 жылдардың басында Египеттің экономикасы ауыр жағдайда болғанын түсінеді. 3.Екінші дүниежүзілік соғыс басталысымен араб елдері соғыс қимылдарына тартылғанын ойлайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Терминологиялық анықтаманы білуі, түсінуі, ойлауы тиіс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
§24 Үндістан . Пәкістан мемлекеті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10минут
5минут
5минут
15минут
2минут
2минут
1минут |
Жеке жұмыс «Аукцион» ойыны үй тапсырмасын тексеру үшін беріледі.Аукционда әртүрлі деңгейдегі сұрақтар бар.Әрбір оқушы сұрақты алып,дайындалып, жауап береді. Бағалау.Жауаптары «Фишкамен» бағаланады. Толық жауап- қызыл фишка Әлі толықтыруды қажет етеді- көк фишка Жауап жоқ - сары фишка Мен білмеймін - жасыл фишка Топқа бөліну. Қаламсаптар арқылы топқа бөліну. Доппен бөлуде- топбасшысы бір-біріне допты беру арқылы өздерінің топ мүшелерін жинақтап,4 топқа бөлінеді. 1-топ Жаңа сабақ. Ой қозғау Сұрақ-жауап. 1. Соғыстан кейінгі кезеңдегі арабтардың ұлт-азаттық күресінің барысымен танысып, негізгі оқиғаларды қайталаңдар. 2. Таяу Шығыс жанжалының шығуына не себеп болды? 3. Араб елдері мен Израиль арасындағы соғыстардың барысы мен оларды реттеу жолдарын түсіндіріңдер. 4. Ирактағы оқиғаларға баға беріңдер. 5. Қазіргі кездегі араб революцияларын баяндаңдар. Бағалау.Топ басшысы дұрыс жауап берген баланы Бағалау парағы арқылы смайликтермен бағалайды.
Мағынаны ашу.Мәтінмен танысып мағынаны ашу. 1. 1914 жылы басталған дүниежүзілік соғысқа Түрік ..... 2. Араб шығысындағы ұлт-азаттық қозғалыстардың өріс алуы.... 3. Ағылшындарға қарсы халық наразылығы 1918 жылы..... 4. Франция үкіметі Сирия мен Ливанға жоғарғы комиссар тағайындап, тікелей басқарды.... Мітінмен танысып болған соң әр топ постер қорғайды.Постер арқылы тақырыпты ашады және оқушылар Араб елдеріне кеңірек тоқталады. 1-топ. Ливан 2-топ . Иракта 3-топ Сауд Арабиясы 4-топ 90-жылдардағы және XX I ғасыр басындағы араб елдері. Бағалау.Мұғалімнің ынталандыру сөзімен бағаланады.
Әр топ бір-бірін жұлдызшалар арқылы бағалайды.
Бағалау. Әр топтың жинаған жұлдызшасына, топ басшының қойған жиынтық бағасымен бағалаймын. Рефлексия. Стикерге өз ойларын жазып, түсіндім, тағы білімімді толықтырғым келеді, маған көмек керек деген смаиликтерге апарып іледі.
Үй тапсырмасы: §25Азиядағы араб елдерін толық оқып келу. Қосымша мәліметтер іздестіру. Сұрақтар мен тапсырмалар. 1. Соғыстан кейінгі кезеңдегі арабтардың ұлт –азаттық күресінің барысымен танысып , негізгі оқиғаларды қайталаңдар. 2. Таяу Шығыс жанжалының шығуына не себеп болды? 3. Араб елдері мен Израиль арасындағы соғыстардың барысы мен оларды реттеу жолдарын түсіндіріңдер. 4. Ирактағы оқиғаларға баға беріңдер. 5. Қазіргі кездегі араб революцияларын баяндаңдар. |
Сұрақтар жазылған парақшалар
Фишкалар
Қаламсаптар арқылы топқа бөліну.
Пікірлер ағашы. Стикер
Бағалау парағы Смайликтер
Презинтация Бейнефильм Постер
Бағалау парағы Жұлдызшалар.
Смайликтер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.
|
Тапсырманы орындап,мақсатқа жетуіне байланысты топ басшыларының, мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы, өзара бағалау парағы,жұлдызшалар, фишкалар арқылы бағалау. |
Қазақстан тарихы, география пәндерімен пәнаралық байланыс бар.Презентация,бейнефильм қолданамын. Интерактивті тақтаны 15 минуттан артық қолданбаймын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:Бейнефильм көрсету арқылы жаңа сабақты ашу.
2:Постер жасау барысында қосымша мәліметтер іздестіру ғаламтордан және газет журналдардан.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Оқушыда еркіндік болса сыныпта,Қолымен ұстап өзі пайдаланса.
2:Мәтінді толық оқып бір-біріне ашық сұрақтар қоя алса, нақты жауап беруге үйренсе. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: Оқушылар мен диалогтық қарым –қатынас бұдан да жақсы болса.
2:АКТ-мен көбірек жұмыс жасауды немесе электронды оқулықты пайдалансам. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













