«Каспий» жоғары педагогика және салалық технологиялар колледжі
(білім беру ұйымының атауы)
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақ тақырыбы: «Балабақшадағы театрландырылған іс-әрекет түрлері»
Модуль /пән атауы: КМ1.Білім алушыларды әлеуметтік құндылықтар жүйесіне тарту.
ОН 1.3.Барлық режим сәттерін ұйымдастыру негіздерін сипаттау.
Дайындаған педагог: Алиева Молдир Базарбайкызы
2023 жылғы "31" наурыз
1.Жалпы мәліметтер:
Курс, оқу жылы, топ 2МДТ- 21б/б
Сабақ типі:Аралас сабақ
Оқу мақсаты/ Оқу нәтижесі:
Білімділік: Студенттер театр түрлерімен танысып,
театрландырылған іс-әрекет арқылы әртістік қабілеттін
ашу;
2.
Дамытушылық: Студенттердің шығармашылық қабілетін оятып,
танымдық қасиеттерін, зейінін, есте сақтау қабілетін, ауыз екі
сөйлеу мәдениетін дамыту;
3. Тәрбиелік: Педагогикалық этикетке баули отырып мамандыққа деген қызығушылықтарын арттыру.
2. Сабақты жабдықтау:
2.1. Оқу әдістемелік құралдар, анықтамалық әдебиеттер
1.«Зерек бала » бағдарлама ; Астана 2010 ж.
2.«Біз мектепке барамыз » бағдарламасы 2010ж.
3.«Алғашқы қадам» Бағдарламасына әдістемелік нұсқаулық Астана 2010ж.
2.2.Техникалық құралдар, материалдар:
-Интерактивті тақта; Компьютер; Интернет.
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақ кезеңдері: |
Оқытушы іс-әрекеті |
|
Сабақтың басы: Уақыты |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Студенттерді түгендеу. |
|
Сабақтың басы |
«Түрлі-түсті тәттілер» арқылы топқа бөлінеді. |
|
(13-минут) |
«Ой қозғау» сәті: 1.Өткен сабақтағы тақырыптар бойынша сұрақтар қою. 2.Үй тапсырмасын қарау, тексеру «Рандом» шеңбер әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Раунд р Үй тапсырмасын бекіту. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
-Жаңа сабақты түсіндіру «Балабақшадағы театрландырылған іс-әрекет түрлерімен таныстыру».
Театр – тәрбие ошағы. Балалар тілін дамытуда, олардың өмірге деген көркемдік көзқарастарын қалыптастыруда театрландырылған қойылымдар ерекше рөл атқарады. Балалар театырының бірнеше түрлері бар: 1-ші: «Ойыншықтар театры.» 2-ші: «Саусақ театры.» 3-ші: «Үстел үсті театры» 4-ші: «Суреттер театры» 5-ші: «Стент — кітапша театры» 6-шы: «Фланелеграф театры» 7-ші: «Трафарет театры» 8-ші «Көлеңке театры» Ең көп тараған түрі-ойыншықтар театры.Бұнда балалар қысқа тақпақтарды жаттап, оның өзіне тән орындау кезінен бастап-ақ кішкене көлемді спектакельдер ойнайды.
Саусақ театрында– саусақтардың көмегімен қандайда болмасын ертегіні немесе өлең-тақпақ шумағын саханалау болып табылады.
Үстел үстіндегі театры - сәбилер тобынан бастап-ақ тақпақ пен қысқа өлеңдерді айтқызғанда көркем сөздер әсерлі естілу үшін үстел үстіндегі театрды қолданған жөн.
Көлеңкелі театр - Жарық өте жақсы түскен экранда адамдар, жануарлар және құстардың пішіндерінің қозғалысына қарауды балалар өте жақсы көреді. Ертегі, әңгіме, өлең, әндерді көлеңке театры арқылы айтуға болады.
|
|
Жұмыс түрлері, (топтық, жұптық, жеке) Әдіс тәсілдер (белсенді, саралап оқыту) Практикалық, тәжірибелік жұмыстар Қалыптастырушы бағалау әдістері |
1-Тапсырма. Ертегі кейіпкерлерін дайындау (практикалық жұмыс) Сергіту сәті: Сыңғыр-сыңғыр сырғалар, Құлағымда ырғалар. Оң қолымда білезік, Сол қолымда білезік. Саусақтарда сақина, Санап көрші кәнекей. Бір, екі, үш- Біз тынығып алайық. 2-Тапсырма. Қойылым қою. Жасаған жұмысты қорғап шығу. Оқушылар бір-бірін өзара бағалау («Бас бармақ әдісі» арқылы бағалау)
«Күн шуақ» әдісі арқылы кері байланыс алу.
|
|
Сабақтың соңы Уақыты |
Рефлексия
Жаңа сабақты бекіту: Жетекші сұрақтар қою арқылы сабақты қортындылау.Оқушыларды бағалау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Балабақшадағы театрландырылған іс-әрекет түрлері
Балабақшадағы театрландырылған іс-әрекет түрлері
«Каспий» жоғары педагогика және салалық технологиялар колледжі
(білім беру ұйымының атауы)
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақ тақырыбы: «Балабақшадағы театрландырылған іс-әрекет түрлері»
Модуль /пән атауы: КМ1.Білім алушыларды әлеуметтік құндылықтар жүйесіне тарту.
ОН 1.3.Барлық режим сәттерін ұйымдастыру негіздерін сипаттау.
Дайындаған педагог: Алиева Молдир Базарбайкызы
2023 жылғы "31" наурыз
1.Жалпы мәліметтер:
Курс, оқу жылы, топ 2МДТ- 21б/б
Сабақ типі:Аралас сабақ
Оқу мақсаты/ Оқу нәтижесі:
Білімділік: Студенттер театр түрлерімен танысып,
театрландырылған іс-әрекет арқылы әртістік қабілеттін
ашу;
2.
Дамытушылық: Студенттердің шығармашылық қабілетін оятып,
танымдық қасиеттерін, зейінін, есте сақтау қабілетін, ауыз екі
сөйлеу мәдениетін дамыту;
3. Тәрбиелік: Педагогикалық этикетке баули отырып мамандыққа деген қызығушылықтарын арттыру.
2. Сабақты жабдықтау:
2.1. Оқу әдістемелік құралдар, анықтамалық әдебиеттер
1.«Зерек бала » бағдарлама ; Астана 2010 ж.
2.«Біз мектепке барамыз » бағдарламасы 2010ж.
3.«Алғашқы қадам» Бағдарламасына әдістемелік нұсқаулық Астана 2010ж.
2.2.Техникалық құралдар, материалдар:
-Интерактивті тақта; Компьютер; Интернет.
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақ кезеңдері: |
Оқытушы іс-әрекеті |
|
Сабақтың басы: Уақыты |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Студенттерді түгендеу. |
|
Сабақтың басы |
«Түрлі-түсті тәттілер» арқылы топқа бөлінеді. |
|
(13-минут) |
«Ой қозғау» сәті: 1.Өткен сабақтағы тақырыптар бойынша сұрақтар қою. 2.Үй тапсырмасын қарау, тексеру «Рандом» шеңбер әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Раунд р Үй тапсырмасын бекіту. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
-Жаңа сабақты түсіндіру «Балабақшадағы театрландырылған іс-әрекет түрлерімен таныстыру».
Театр – тәрбие ошағы. Балалар тілін дамытуда, олардың өмірге деген көркемдік көзқарастарын қалыптастыруда театрландырылған қойылымдар ерекше рөл атқарады. Балалар театырының бірнеше түрлері бар: 1-ші: «Ойыншықтар театры.» 2-ші: «Саусақ театры.» 3-ші: «Үстел үсті театры» 4-ші: «Суреттер театры» 5-ші: «Стент — кітапша театры» 6-шы: «Фланелеграф театры» 7-ші: «Трафарет театры» 8-ші «Көлеңке театры» Ең көп тараған түрі-ойыншықтар театры.Бұнда балалар қысқа тақпақтарды жаттап, оның өзіне тән орындау кезінен бастап-ақ кішкене көлемді спектакельдер ойнайды.
Саусақ театрында– саусақтардың көмегімен қандайда болмасын ертегіні немесе өлең-тақпақ шумағын саханалау болып табылады.
Үстел үстіндегі театры - сәбилер тобынан бастап-ақ тақпақ пен қысқа өлеңдерді айтқызғанда көркем сөздер әсерлі естілу үшін үстел үстіндегі театрды қолданған жөн.
Көлеңкелі театр - Жарық өте жақсы түскен экранда адамдар, жануарлар және құстардың пішіндерінің қозғалысына қарауды балалар өте жақсы көреді. Ертегі, әңгіме, өлең, әндерді көлеңке театры арқылы айтуға болады.
|
|
Жұмыс түрлері, (топтық, жұптық, жеке) Әдіс тәсілдер (белсенді, саралап оқыту) Практикалық, тәжірибелік жұмыстар Қалыптастырушы бағалау әдістері |
1-Тапсырма. Ертегі кейіпкерлерін дайындау (практикалық жұмыс) Сергіту сәті: Сыңғыр-сыңғыр сырғалар, Құлағымда ырғалар. Оң қолымда білезік, Сол қолымда білезік. Саусақтарда сақина, Санап көрші кәнекей. Бір, екі, үш- Біз тынығып алайық. 2-Тапсырма. Қойылым қою. Жасаған жұмысты қорғап шығу. Оқушылар бір-бірін өзара бағалау («Бас бармақ әдісі» арқылы бағалау)
«Күн шуақ» әдісі арқылы кері байланыс алу.
|
|
Сабақтың соңы Уақыты |
Рефлексия
Жаңа сабақты бекіту: Жетекші сұрақтар қою арқылы сабақты қортындылау.Оқушыларды бағалау. |
шағым қалдыра аласыз





















