Материалдар / Балаға ат қою 5-сынып

Балаға ат қою 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
тақырыпты анықтай алады; мәтін бойынша сұрақтаржауап береді; сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
5112
14 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ:Мектеп: «Қарағұр» жалпы орта мектебі
«Балаға ат қою»

Күні:Мұғалімнің аты – жөні: С.Хұдярова

СЫНЫП:5

Қатысқан оқушылар саны:Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттарыТірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау (5.Т/А1); Мәтіндерге салыстырмалы анализ жасау (5.О4);
Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: мәтін мазмұнын түсінеді


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырыпты анықтай алады; мәтін бойынша сұрақтаржауап береді; сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады


Кейбір оқушылар орындай алады: балаға ат қою жайында деректермен бөліседі
Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: тақырыпқа бойынша өз ойларын еркін жеткізеді


Пәнге қатысты сөздік қор ( сөз тіркестері) мен терминдер:азан шақыру, қолқа салу, ырымдау,


Диалог құруға/шығарма жазуға пайдалы тіркестер: салтанатты ғұрып,саналы отбасы,жарасымды есім, сыйлы адам


Талқылауға арналған сұрақтар: Ат қоюда қазақ халқының қандай дәстүрлерін байқауға болады? Балаға ат қоюда қандай қағиданы ұстанған дұрыс?


Не себепті .......деп ойлайсыз?Қазақ халқы неліктен балаға ат қоюға ерекше көңіл бөлген?

Алдыңғы оқу:

«Мектебімізде жиі кездесетін есімдер» шағын зерттеу жұмысы
Сабақтың кезеңдеріЖоспарланған жұмыс түріРесурстар
Сабақтың басы









Сыныпта психологиялық жағымды ахуал туғызу. Әдемі, бояу әуен ойнатылады. Топтарға бөлу. Түрлі түсті ленталар арқылы оқушылар топтарға бөлініп отырады.Түрлі түсті ленталар









Сабақтың ортасы

































































































































































Сабақтың соңы



«Ой тастау» стратегиясы бойынша суреттер мен жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.

Жаңа сабақ -Балалар, балаға Наурызбай, Ұлболсын, Сәкен, Арайлым есімдерінің қойылу себебі неде деп ойлайсыңдар? -Ат қоюда қазақ халқының қандай дәстүрлерін байқауға болады? 1-тапсырма Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқиды. Топтар осы сұрақтар негізінде «Төрт сөйлем» әдісі бойынша берілген мәтіндермен жұмыс жүргізеді, оқушылар балаға ат қою жайында қосымша мәліметтерімен бөліседі.Пікір.Оқыған мәтін бойынша қойылған сұрақтарға өзіндік пікірін айтады.Дәлел. Өз пікірін дәлелдейді.Мысал.Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді.Қорытынды. Мәтін бойынша қорытынды шығарады.Постер арқылы ойларын қорғайды Дескриптор
  • Мәліметтермен бөліседі
  • Өз ойын сенімді білдіреді
  • 2-тапсырма «Менің атым қалай қойылды?» деген тақырыпта шағын әңгіме жазу«Автор орындығы» әдісі арқылы көпшілікке назарына ұсынады.Дескриптор
  • Тақырыпқа сай әңгіме жазу
  • Сөздерді , сөйлемдерді орынды қолдану










  • 3-тапсырма Сөздік жұмысы. Кесте толтыруДескриптор
  • Сөздікпен жұмыс жүргізе біледі
  • Сөздердің маынасын ажыратады


  • 4-тапсырма «Рөлдік ойын» әдісі. Оқулықта берілген суреттер желісі бойынша қойылым қою. Дескриптор
  • Қойылымға қызығушылықпен қатысады
  • Шығаршылық жұмысқа қалыптасады




  • Үйге тапсырма 1.Өзге елдерде балаға ат қою туралы мәліметтер іздестіру2.«Мектебімізде жиі кездесетін есімдер» зерттеу жұмысын жалғастыру





    Кері байланыс «Бұрыннан білетінмін, жаңадан білдім, сұрағым бар» кестесін толтырады .





















    Интербелсенді тақта





















    Оқулық 40 бетфлипчарт,маркер





    Кесте



















    /мұғалім өзі үшін/











    /мұғалім өзі үшін/















    Сөздік қима қағаздары

























    Оқулық 41 бет





















































    Сабақтың соңы























    Рефлексия Бағдаршам түсіне қарай өз стикерлерін жабыстырады

    стикер.
    Қосымша ақпарат
    Саралау – оқушыға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?«Жетістікке жету баспалдығы»смайликтерҚолпаштау, мадақтау,Зерттеу жұмысы

    Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
  • Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды;
  • мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;
  • көтерілген мәселе бойынша өз ойын еркін білдіреді;
  • сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады;
  • Пәнаралық байланыс.Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланысӘдебиет, этнографияҰлттық дәстүр екенін дәріптеу
    Рефлексия

    1.Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары орындалды ма?Сабақтың мақсатын тақырыпқа байланысты дұрыс қоя білдім. Сабақтың мақсатын жүзеге асырдым деген ойдамын.

    2.Бүгін оқушылар нені үйренді?Мәтіндегі жаңа сөздерді игеру арқылы сөздік қорын байытты. Сөздікпен жұмыс жасауға машықтанды.
    3.Сабақ қалай, қай деңгейде өтті?Берілген тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сай болы.Оқушылар сабақ барысында белсенділік танытып отырды.
    4.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?Жоспарланған саралау жүзеге асты. Оқушылардың басым бөлігі тапсырмаларды қызығушылықпен орындап отырды.
    5.Уақытты қалай пайдаландым?Уақытты тиімді әрі ұтымды пайдалануға тырыстым.
    6.Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?Оқушылардың сабақта белсенділіктерін арттыру мақсатында әдіс-тәсілдердің тиімділігі байқалды

    Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.«Автор орындығы» әдісі бойынша өз есімдері жайлы айтуы2. Қойылымда ғұрыптың тәрбиелік мәнін жеткізе білуі.Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.Топтық жұмыс2. Рөлдік ойындарОсы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесісабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?1.Зерттеу жұмысына қызығушылық білдіру2. Рөлдік ойындар жиі өткізу



    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ