Материалдар / Бақша ағаштары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бақша ағаштары

Материал туралы қысқаша түсінік
пән мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Маусым 2018
813
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

­Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі

Сын есім

Мектеп: Федоровка ҚЖОББМ

Күні:08.05.2018

Мұғалімнің аты-жөні:

Кумашева Айман Кенесбаевна

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Бақша ағаштары

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

5.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану, жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

Сабақтың мақсаттары

1.оқылым мәтінінің мазмұнын түсіне алады, мәтіннен нақты ақпаратты таба алады.

2.оқылым мәтінінің мазмұнын тапсырманы орындауда қолданып, мәтіннен тапқан нақты ақпаратты талдап, пікірін білдіреді.

3.оқылым мәтінінен тапқан нақты ақпаратты талдап, өз ойын тұжырымдайды.

Бағалау критерийлері

  • мәтін мазмұнын түсінеді;

  • нақты ақпаратты анықтайды;

  • нақты ақпаратқа қатысты пікірін айта алады;

  • нақты ақпаратты дәлелдермен тұжырымдайды.


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: оқылым мәтінінен нақты ақпараттарды таба алады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: төре, бақша ағаштары, бағу-қағу,қисық бұтақтар.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Мәтіннен қандай түйінді ой шығарар едің?

Адамның жақсы болып өсуіне отбасындағы, айналасындағы адамдардың ықпалы бар ма?


Құндылықтарға баулу

Құрмет, азаматтық патриотизм,ынтымақтастық, жауапкершілік, өмір бойы білім алу. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы

Пəнаралық байланыс

Өзін – өзі тану, Жаратылыстану, Бейнелеу өнері

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Адамның мінезі туралы біледі.

Сын есім туралы түсінігі бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлер

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин

Ширату «Социометрия» әдісі Қатысушылар мінездері арқылы бірін – бірі табады.

12:00 (ақжарқын,мейірімді)

9:00 3:00

18:00(салмақты, сабырлы)

Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады.




Сабақтың ортасы

20 мин









Оқылым алдындағы тапсырма

«Болжау» тәсілі С

Оқушыларға төмендегі сурет ұсынылады, осы суреттерге қарай отырып мәтіннің мазмұнына болжам жасайды.

1.Бүгінгі тақырып кімдер туралы болуы мүмкін және олар қайда жүр?

2.Суреттегі кейіпкерлер не туралы әңгімелесіп келе жатыр деп ойлайсыздар?

Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді және сурет арқылы сабақтың мазмұнын болжайды.

ҚБ: «Смайлик»әдісі



Оқылым кезіндегі тапсырма

2-тапсырма «Т»кестесі әдісі Ж

Мәтінді мұқият оқып, кестені толтырып, сын есімнің астын сыз.(оқушылар белгіленген уақыт ішінде әңгімені жеке оқиды, сын есімді анықтайды, жұпта талдайды)

факт

аргумент

Қисық ағаш


Түзу ағаш



Дескриптор:

-мәтінді оқиды, аргумент жазады

-сын есімді табады.

ҚБ: «Бас бармақ»әдісі

Саралау:

  • қандай? сұрағына жауап беретін сөзді тап.

«Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі



Бақша ағаштары

Жаздың әдемі бір күнінде, таңертең бір төре өзінің баласымен бақшаға барып, екеуі егілген ағаштары менен гүл жапырақтарын көріп жүрді.

  • Мынау ағаш неліктен тіп – тік, ана біреуі неге қисық біткен? – деп сұрады баласы.

  • Оның себебі, балам, анау ағашты бағу – қағумен өсірген, қисық бұтақтары болса кесіп. Мынау ағаш бағусыз, өз шығу қалыбымен өскен, - деді атасы.

  • Олай болса, бағусыз, өз шығу қалыбымен өскен, - деді атасы.

  • Олай болса, бағу – қағуда көп мағына бар екен ғой, - деді баласы.

  • Бағу – қағуда көп мағына барында шек жоқ, шырағым. Мұнан сен де өзіңе ғибрат алсаң болады; сен жас ағашсың саған да күтім керек; мен сенің қате істеріңді түзеп, пайдалы іске үйретсем, сен менің айтқанымды ұғып, орнына келтірсең, жақсы түзік кісі болып өсерсің, бағусыз бетіңмен кетсең,сен де мынау қисық біткен ағаштай қисық өсерсің, - деді.

3-тапсырма «Сократтық семинар» әдісі Т

Мәтін мазмұнын оқиды, парақшаға топ мүшелері берілген мәтін бойынша нақты ақпаратты жазады, топта талқылайды, бір спикер оқиды.

Дескриптор:

  • мазмұнын түсініп, нақты ақпаратты анықтайды.

ҚБ. «От шашу» әдісі

Саралау

«SMS хабарлама» әдісі

«Сабақтан соң мен ... жасағым келеді»

  • топшамаға нақты ақпаратқа қатысты, тірек сөздер беремін


4-тапсырма «Еркін микрофон» әдісі

Тәрбиедегі үлкендердің рөлі тақырыбында сұхбат жүргіземін.

Адамның жақсы болып өсуіне отбасындағы, айналасындағы адамдардың ықпалы зор деп ойлаймын. Сіз мұнымен келісесіз бе?

Дескриптор:

  • пікірін нақты және дәлелдермен айта алады.

ҚБ. «Үш шапалақ» әдісі

Саралау «Диалогтік» әдіс

  • оқушы сұхбатына мән беремін





































Оқулықпен жұмыс























































Сабақтың соңы

10 минут











5 мин

Оқылымнан кейінгі тапсырма

«5-5-1» әдісі арқылы сабақты қорытамын.

Оқушы сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін ол сөйлемді 5 сөзге қысқартады. Соңында бес сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйін сөздерін сыныппен бөліседі.

Дескриптор:

-5 сөйлем жазып, одан 5 тірек сөз шығара алады;

-1түйін сөз айтады.


ҚБ: «Блоб ағашы» әдісі

Оқушылар сабақ мақсатын қалай орындағанына байланысты әр сатысына стикерлер жабыстырады

Оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне кері ораламын.

Кері байланыс:
















Кері байланыс «Блоб ағашы» әдісі






























































































































































































































































































































































































































































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!