Сабақтың
тақырыбы: Көпірше
жасау.
|
Мектеп: М. Қаратаев атындағы №51 орта
мектебі
|
Күні: 12.11.2018жыл
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Алтынходжаев
Рахметхан
Мәмедәліұлы
|
Сынып: 6«а,б,в»
|
Қатысқаны:....
|
Қатыспағаны:....
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары:
|
6.1.2.1 -
қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы
реттілігін білу және орындау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар
орындай алады:
|
|
Алға-артқа, жауырынға тұру,
көпірше жасай алады.
|
|
Оқушылар
көпшілігі орындай алады:
|
|
Баспен тұру, көпірше
жасауды дұрыс орындайды.
|
|
Кейбір оқушылар
орындай алады:
|
|
Дарынды оқушылар өте
жақсы орындайды
|
|
Алға-артқа домалау
кезінде оқушылар қалыптасқан дағдыларын
пайдаланады
|
Тілдік
мақсат
|
Пәнге қатысты
сөздік мен терминдер:
|
|
Сәлеметсіздерме-здравствуйте-hello;
ысқырық-свисток-whistle; уақыт өлшегіш-секундомер-stopwatch;
жалауша-флажок-flag; сау
болыңыздар-досвидание-bye
|
|
Диалог құруға
арналған пайдалы
тіркестер:
|
|
Алға-артқа домалау,
жауырынға тұру, басқа тұру кезінде қолды дұрыс ұстау, дұрыс
аунаудың элементтерін мұғалімнен сұрайды, әріптесіне жауап
береді.
|
|
Талқылауға
арналған сұрақтар:
|
|
Аяққа күш
түседі.
|
Жоспарланған
уақыт
|
40
минут
|
|
Ишара: Мадақтау, марапаттау, алғыс
айту.
|
Алдыңғы
оқу
|
Ойын кеңістігінде
бағдарлау дағдыларына
үйрету.
|
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы 12
минут
|
Оқушыларды сапқа тұрғызу,
кезекшінің мәліметін қабылдау, сәлемдесу, тізім бойынша түгелдеу,
сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. Орында және қозғалыста
орындалатын саптық жаттығулар: Оңға, солға, кері
бұрылу.
Жүріп келе жатқанда
орындалатын жаттығулар:
1) қол жоғарыда, аяқтың
ұшымен; 2) қол желкеде, өкшемен; 3) қол белде, жартылай
отырып;
4) қол тізеде, толық отырып
секіру;
Жүгіріп келе жатқанда
орындалатын жаттығулар:
1) қол белде, аяқты алға
сермеп; 2) қол желкеде аяқты артқа
сермеп;
3) қол белде, тізені артқа
бүгіп; 4)тізені жоғары көтеріп
секіру;
5) қол белде, оң және сол
жақпен, арқамен алдыға карап; 6) бар екпінмен
жугіру;
7) демді басып
жүру.
Жалпы дамыту
жаттығулар:
1. Б.Қ. қол белде, санақ
бойынша, басты 1-2 оңға,3- 4солға
айналдырамыз;
2. Б.Қ. оң қол жоғарыда, сол
төменде с.б. 1-2 қолымызды артқа кереміз, 3-4 қолымызды
ауыстырамыз;
3. Б.Қ. қол иықта с.б. 1-4
ықтарымызды алдыға, 1-4 артка
айналдыру;
4. Б.Қ. кол белде, аяқтың
арасы иықтың көлемінде 1-еңкейіп қолдарымызды оң аяққа
жеткізу,
2-ортаға,3- сол
аяққа,
4. Б.Қ. қол белде, аяқтың
арасы иықтың деңгейінде: с.б 1-4 денемізді оңнан солға қарай, 1-4
солдан оңға қарай айналдыру;
5. Б.Қ. 1- колды жоғары
көтеріп шалқаю, 2-еңкейіп қолды аяққа жеткізу, 3-колды алдыға созып
тізе бүгіп отыру, 4- Б.К.;
7. Б.Қ. 1-8 оң аяқпен,1-8 сол
аяқпен, 1-8 қос аякпен
секіру.
|
Спорт зал,
ысқырық
уақыт өлшегіш,
жалауша.
|
Ортасы 25
минут
|
Тапсырма
Акробатикалық жаттығулардың
3-4 түрінен жаттығу кешендерін көрсету. «Қарлығаш» әдісіне тұру,
алға домалау, артқа домалау барысында жартылай шпагатқа отыру,
көпірше жасау, баспен тұру
т.б
Дескриптор Білім
алушы
акробатикалық жаттығулардың
кешенін көрсетуде реттілікпен
орындайды;
жаттығулардың техникасын дұрыс
көрсетеді;
жаттығуларды жетілдіруде
қажеттіліктерді
анықтайды.
|
Жіберген қателігіне ескерту
және түзеуін қадағалау
Нашар оқушы және мазасы болмай
тұрған оқушыға
назар
аудару.
|
Соңы 3
минут
|
Спорт алаңда 1-2
айналым жасау, тынысты қалыпқа келтіру жаттығулары, сапқа тұрғызу,
бағалау, үй тапсырмасын беру,
қоштасу.
|
Ысқы-рық,
журнал
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау- оқушыға мейлінше
қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыларға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
|
Бағалау-оқушы
білімін тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық
және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен
байланыс
(тәрбие
элементі)
|
Алға-артқа домалау
әдісіне байланысты арнайы жаттығуларды күрделендіріп
көрсеттім
|
Бас бармақ, смайлик,
бағдаршаммен бағалау әдістерін
пайдаландым
|
АӘД, математика, қазақ тілі,
орыс тілі, ағылшын тілі, АКТ
ноутбук
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу
міндеттері орындалды ма?
.............................................................................................................................................................................
Бүгін оқушылар не
үйренді?........................................................................
.......................................................................................
Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде
өтті?.............................................................................
.......................................................................................
Жоспарланған саралау жақсы,
іске асты
ма?...............................................................................
(тапсырмалар сәйкес болды
ма?)..............................
Уақытты қалай
пайдаландым?................................................
Жоспарыма қандай өзгеріс
енгіздім және
неге?.............................................................................
.......................................................................................
|
1.Өз сабағыңызды талдау үшін
осы бос орынды пайдаланыңыз.
2.Сол жақта берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
3.Сабақтың мақсаты мен оқу
міндеттері орындалды. 4.Ойын арқыры мәселелерді шешу дағдыларын
жетілді
5.Сабақ жақсы деңгейде
өтті.
6.Жоспарланған саралау жақсы
іске, тапсырмалар тақырыпқа сәйкес
келді.
7.Уақытты тиімді
пайдаландым.
8.Жоспарыма ноутбук
енгіздім.
|
Қортынды
бағала
1. Жекеше алға-артқа домалау,
жауырынға тік тұруды дұрыс
орындайды.
2. Жалпы сабақ барысында,
аунау , жауырынға тұру кезінде қауіпсіздік ережелері
сақталды.
3. Қызығушылығы артып, жекеше
машықтану тәртібін үйреттім.
4. Жалпы дамытуға арналған
жаттығуға байланысты тапсырма
бердім.
5. Жасөспірімдердің энергиясын
қалпына келтіру үшін (пиковит, диовит т.б. мүмкіндігінше витаминдер
қолдану керек) және үйірмеге немесе күнделікті кросс жүгіру
керектігін айтып өттім.
6. Жаттығу барысында ептілік,
серпінділік, икемділік
жаттығулары.
7. Ең жақсы өткен екі нәрсе (
оқыту мен оқуға қатысты)
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
|