-
Пән: Қазақ тілі
Мектеп: КГУ ОШ с.Колхозное
Күні: 09.04.19 ж
Мұғалімнің аты- жөні:Сараапил Хенжегул
Сынып: 4 «А»
Қатысқан оқушылар саны: ___ Қатыспаған оқушылар саны: ___
Сабақтың тақырыбы:
«Бауырсақ» ертегісі қоямыз
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен көрнекілер /суреттер/ сызбалар орыналастырып сұрақтарға жауап беру.
2.1.4.1 тыңдаған материалдың мазмұнын тусіну және кейіпкерлер мен оқиғалардың ретін аңықтау.
2.3.2.1 таныс сөздерден құралған қарапайым сөздердің мағанасын түсіну.
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:қарапайым сөйлемның мағанасын түсінеді.
Көбі: көрнекілер /суреттер/ сызбалар орыналастырып сұрақтарға жауап береді.
Кейбірі: тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді және кейіпкерлер мен оқиғалардың ретін аңықтайды.
Күтілетін нәтиже
Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді айтады,қазақ тілінде жаңа заттық атауларды пайдаланып,қарапайым сөйлемдер құрайды.
Жаңа сөздер
бауырсақ- колобок,
кездесті –встретился
пісірді- испекла,
кетті- ушел,
жеп қойды- съела
Сабақта қолданылатын материалдар:
Интерактивті тақта, слайдтар,мультфильм,
оқулық,суреттер,плакат,маркерлер,А4 парағы,желімқағаздар ,смайликтер.
Оқыту әдістері:
Түсіндіру, жұмбақ,сұрақ-жауап,баяндау,сергіту жаттығулары,топтық жұмыc,тапсырмалар ,сөзжұмбақтар, сахналық қойлым.
Дерек көздер:
Әдістемелік құрал,диктактикалық материалдар ,сөздік
Сабақтың барысы
-
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Жосарланған жаттығу түрлері
|
Сабақтың басы 5 (мин) |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу |
-Сәлеметсіңдер ме, балалар! Шаттық шенбер. Күндей жарық,айдай арайлы, Судай таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық! Сабақтың ұраны Оқушыларды топқа бөлу:
1-топ. «Талапты» 2-топ. « Ақылды» 3-топ. «Әдепті» |
Оқушылар мұғалімдерімен бірге қайталайды. Оқушылар кәмпиттер түсіне байланысты топқа бөлуінеді . Екі түс арқылы өз топтарына орналасу.Кәмпитерде жазылған сөздерді алып оқып өз орындарына орналасу керек. |
Қалыптастырушы бағалау
Жарайсыңдар!
Өте жақсы! |
Тренинг жазылған парақшалар Әр түрлі кәмпиттер Топтың атауы Слайдтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 20 мин |
І.Қызығушылықты ояту |
Сабақтың тақырыбын анықтау үшін жұмбақ жасырау 1. Өзі қу, жүрген жері айқай – шу. (түлкі) 2. Қыста –ақ , Жазда-сұр. (қоян) 3. Ит сияқты пішіні, ұнатпайды ол кісіні. (қасқыр) 4. Қорбаң- қорбаң етеді, Орманда ол жүреді (аю) 5. Өзі қып-қызыл болып піседі Күнге ұқсас келеді. (бауырсақ) - Сонымен балалар, бұл кейіпкерлер қай ертегіде кездеседі екен? -Ертегіні орыс тілінде не деп айтамыз? |
Сабақтың тақырыбын жұмбақ арқыл анықтайды. - Сонымен балалар, бұл кейіпкерлер қай ертегіде кездеседі екен? «Бауырсақ »ертегісінде. -Ертегіні орыс тілінде не деп айтамыз? Колобок |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ІІ.Мағананы тану |
Жаңа сөздермен жұмыс Мұғалім интерактивті тақтадан жаңа сөздерді көрсетеді, оқиды. |
Жаңа сөздерді көреді, тыңдайды, мұғаліммен бірге оқиды, қайталайды. Үш тілдегі айтылымын тыңдап, оқиды. Бауырсақ-Колобок
|
Жарайсыңдар! |
Слайдтар Жаңа сөздер жазылған парақшалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тыңдау. Аудио ертегісін тыңдау барысында қойылған сұраққа дұрыс жауап беру. |
Айтылым. Ертегіні тыңдайды Мұғалімді тыңдайды. Қойылған,сұраққа жауап береді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырып, бірнеше рет қайталату. |
«Дұрыс айт!» жаттығуы арқылы қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға жаттығады. Бауырсақ қасқыр |
Керемет, Жақсы! Өте жақсы,Жарайсыңдар! Өте жақсы,Жарайсыңдар! |
Слайдтар Оқулық А4 парағы,маркерлер Смайлктер Ғаламтор ресурсы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалармен жұмыс. Топпен жұмыс: 1.Кітаппен жұмыс.Оқылым .1.тапсырманы Дұрыс оқу барысында ,жалғауларды дұрыс ажырата білу «Бауырсақ»ертегісін қоямыз. «Бауырсақ» ертегісін қоясыңдар. «Бауырсақ» ертегісін қоясыздар. «Бауырсақ» ертегісін қояды. Әжем бауырсақ пісірді Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендір. Сөз тіркесін құра. |
Оқылым,айтылым дағдыларын қалыптастыру
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3.Сергіту сәті. «Айгөлек» Мұғалім қимылмен көрсету арқылы сергіту жаттығуын жасатады. |
Мұғалім оқушыларды сергіту үшін сазды әуенге билетеді. Мұғаліммен бірге қайталайды,сергіту жаттығуын жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 15 мин |
ІІІ.Ой толғаныс |
- Әр топ тапсырма орындайды. 2-тапсырма.Оқылым, айтылым дағдысын қалыптастыру мақсатында Диалогпен жұмыс жасатады
3-тапсырма.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Пән: Қазақ
тілі Мектеп: КГУ ОШ
с.Колхозное Күні: 09.04.19
ж Мұғалімнің аты-
жөні:Сараапил Хенжегул Сынып: 4
«А» Қатысқан оқушылар
саны: ___ Қатыспаған оқушылар саны:
___ Сабақтың
тақырыбы: «Бауырсақ» ертегісі
қоямыз Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме) 2.1.3.1 тыңдаған
мәтінге мұғалімнің көмегімен көрнекілер /суреттер/ сызбалар
орыналастырып сұрақтарға жауап
беру. 2.1.4.1 тыңдаған
материалдың мазмұнын тусіну және кейіпкерлер мен оқиғалардың ретін
аңықтау. 2.3.2.1 таныс
сөздерден құралған қарапайым сөздердің мағанасын
түсіну. Сабақтың
мақсаттары Барлығы:қарапайым
сөйлемның мағанасын түсінеді. Көбі: көрнекілер
/суреттер/ сызбалар орыналастырып сұрақтарға жауап
береді. Кейбірі: тыңдаған
материалдың мазмұнын түсінеді және кейіпкерлер мен оқиғалардың
ретін аңықтайды. Күтілетін
нәтиже Тақырыпқа қатысты
жаңа сөздерді айтады,қазақ тілінде жаңа заттық атауларды
пайдаланып,қарапайым сөйлемдер
құрайды. Жаңа
сөздер
бауырсақ-
колобок,
кездесті
–встретился
пісірді-
испекла,
кетті-
ушел, жеп қойды-
съела Сабақта
қолданылатын материалдар:
Интерактивті тақта,
слайдтар,мультфильм, оқулық,суреттер,плакат,маркерлер,А4 парағы,желімқағаздар
,смайликтер. Оқыту
әдістері: Түсіндіру,
жұмбақ,сұрақ-жауап,баяндау,сергіту жаттығулары,топтық
жұмыc,тапсырмалар
,сөзжұмбақтар, сахналық қойлым. Дерек
көздер: Әдістемелік
құрал,диктактикалық материалдар
,сөздік Сабақтың
барысы Сабақтың
жоспарланған кезеңдері Жосарланған
жаттығу түрлері
Сабақтың
басы 5
(мин) Тапсырма Мұғалімнің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау Ресурстар Оқушыларға психологиялық
ахуал туғызу
-Сәлеметсіңдер ме,
балалар!
Шаттық
шенбер.
Күндей жарық,айдай
арайлы,
Судай таза
көңілмен
Бүгінгі сабақты
бастайық!
Сабақтың
ұраны
Оқушыларды топқа
бөлу:
1-топ.
«Талапты»
2-топ.
«
Ақылды»
3-топ. «Әдепті»
Оқушылар мұғалімдерімен бірге
қайталайды.
Оқушылар кәмпиттер түсіне
байланысты топқа бөлуінеді . Екі түс арқылы өз
топтарына орналасу.Кәмпитерде жазылған сөздерді алып оқып өз
орындарына орналасу керек.
Қалыптастырушы
бағалау
Жарайсыңдар!
Өте
жақсы!
Тренинг
жазылған
парақшалар
Әр түрлі
кәмпиттер
Топтың
атауы Слайдтар
Сабақтың
ортасы: 20
мин І.Қызығушылықты
ояту
Сабақтың тақырыбын анықтау
үшін жұмбақ жасырау
1. Өзі қу, жүрген жері айқай –
шу. (түлкі)
2. Қыста –ақ
,
Жазда-сұр.
(қоян)
3. Ит сияқты пішіні, ұнатпайды
ол кісіні. (қасқыр)
4. Қорбаң- қорбаң
етеді,
Орманда ол жүреді
(аю)
5. Өзі қып-қызыл болып
піседі
Күнге ұқсас келеді.
(бауырсақ)
- Сонымен балалар, бұл
кейіпкерлер қай ертегіде кездеседі
екен?
-Ертегіні
орыс тілінде не деп айтамыз?
Сабақтың тақырыбын жұмбақ арқыл
анықтайды.
- Сонымен балалар, бұл
кейіпкерлер қай ертегіде кездеседі
екен?
«Бауырсақ
»ертегісінде.
-Ертегіні орыс тілінде не деп
айтамыз? Колобок ІІ.Мағананы
тану
Жаңа сөздермен
жұмыс Мұғалім интерактивті тақтадан жаңа сөздерді
көрсетеді, оқиды.
Жаңа сөздерді көреді, тыңдайды, мұғаліммен
бірге оқиды, қайталайды. Үш тілдегі айтылымын тыңдап,
оқиды.
Бауырсақ-Колобок
Жарайсыңдар!
Слайдтар
Жаңа сөздер жазылған
парақшалар
Тыңдау.
Аудио ертегісін тыңдау
барысында қойылған сұраққа дұрыс жауап
беру.
Айтылым.
Ертегіні тыңдайды Мұғалімді
тыңдайды. Қойылған,сұраққа жауап
береді.
«Бауырсақ»ертегісінің
кейіпкерін ата.
Бауырсақ ең біріші кімнен
қашады?
Бауырсақ нені алдай
алмады? Ә) «Дұрыс айт!»
айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырып, бірнеше рет
қайталату.
«Дұрыс айт!» жаттығуы арқылы
қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға
жаттығады.
Бауырсақ қасқыр
Керемет,
Жақсы!
Өте
жақсы,Жарайсыңдар!
Өте
жақсы,Жарайсыңдар!
Слайдтар
Оқулық
А4
парағы,маркерлер
Смайлктер Ғаламтор
ресурсы
Тапсырмалармен
жұмыс. Топпен
жұмыс:
1.Кітаппен жұмыс.Оқылым
.1.тапсырманы Дұрыс оқу барысында ,жалғауларды дұрыс ажырата
білу
«Бауырсақ»ертегісін қоямыз.
«Бауырсақ» ертегісін
қоясыңдар.
«Бауырсақ»
ертегісін қоясыздар.
«Бауырсақ» ертегісін
қояды.
Әжем бауырсақ
пісірді
Сөздерді мағынасына
қарай сәйкестендір. Сөз тіркесін
құра.
Оқылым,айтылым дағдыларын
қалыптастыру
3.Сергіту сәті.
«Айгөлек» Мұғалім қимылмен
көрсету арқылы сергіту жаттығуын
жасатады.
Мұғалім оқушыларды сергіту
үшін сазды әуенге билетеді. Мұғаліммен бірге
қайталайды,сергіту жаттығуын
жасайды.
Сабақтың
соңы 15
мин ІІІ.Ой
толғаныс
- Әр топ тапсырма
орындайды.
2-тапсырма.Оқылым, айтылым дағдысын қалыптастыру
мақсатында
Диалогпен жұмыс
жасатады
3-тапсырма.
|
















