Пән: Бейнелеу
өнері
ҰМЖ
бөлімі:
Ортақ
тақырып:
Күні:10,03
Сынып: 3
«Г»
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Қуанышбай Т.Н.
Гүлдер
әлемі
Су тіршілік
көзі
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Гүл
сыйлймыз
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
3.3.2.1.өз жұмысы аяқталған
соң үлгімен салыстырып
қарастыру.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Түзетіп-дамытушылық.
Жаңа білімді
меңгереді. Гулдерді иіскеп,ұстап сезіп
көреді.
Тақырыпты түсініп,
тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
меңгереді.
Тәрбиелік:
Алған білімін өмірде қолдана
алады. Табиғатты аялауға, гүлді жұлмауға
тәрбиеленеді.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған дыбыстарды
қайталай алады.
Нақты түсінгенін көрсете
алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушының сабаққа деген ынтасын
арттыру.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Құрастыру, ана тілі
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
(сөздік)
|
Сұрақтарға дұрыс жауап
алу
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
|
Ертеңгілік
шеңбері
Мен ерекше
баламын,
Айтқан тілді
аламын.
Достарымды
көргенде
Қуанып бір
қаламын.
Сәлем! Сәлем!
Сәлем!
– Бір-біріміздің қолымыздан
ұстап, жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
|
Сабақтың
ортасы
|
Балалар біз бүгінгі
сабақта әдемі гүлде туралы өтетің боламыз. Гүлдер
қандай?
Олардың иістері бар
ма?
Саған гүл ұнай
ма?
Қандай түсті гүлдер
болады?
Жарайсындар!
Қазір түстерді
есімізге түсіріп алайықшы.
Қызыл,сары, ақ,
қара.
Ой қандай тамаша
балалар!
Балалар мынау
сиқырлы қорапша бұл қорапшаны ашқан уақытта ішінен сенерге керемет
сыйлық шығады. Ол үшін сендер сабаққа белсенді қатысу
керексіздер.
Ал ені мына
үлгідегідей етіп суретті бояп шығамыз. Ол үшін сендерге
формаларынды киіп алу керек. Бұл форма үстіміз бүлінбес үшін
керек.
Ал енді ыдысқа
салынған красканы алып қылқаламның көмегімен қызғалдақ гүлін бояп
аламыз. Кім әдемі, қателіксіз сыртына шығармайды екен көрейік. Ой
қандай керемет. Жарайсындар. Тақтаға әкеліп іліп
қойындар.
Енді тағы бір
тапсырма. Мына суретті саусақпен 5 домалық салу арқылы гүл жасап
шығамыз.
Керемет оны мынау
жіпке әкеліп іле қойындар.
Балалар шаршаған
боларсндар. Қане барлығымыз серіп
алайық.
|
Сергіту
сәті
|
4. Аяқпенен топ-топ
, қолымызбен хлоп –
хлоп-хлоп
музыкамен
|
Қызықты
тапсырма
|
Ал енді біз топтаса
жұмыс жасайық. Қазір мына шанышқыларды сенерге беремін . Тек
бұнымен абайлап жұмыс жасаймыз (ережені түсіндіріп өту). Ал олай
болса мына ыдыстағы бояуға шанышқымызды батырып мынадай гүл жасап
шығамыз. Ой жарайсындар! Орындарына отыа
қойындар.
|
Аяқталуы
|
Балалар қане тақтаға
қарайықшы, бұл жерде сендердің бүгінгі жасаған жұмыстарын
көрсетілген. Сендерге ең қатты ұнаған жұмысты
көрсетіндерші.
Бүгінгі жасаған
жұмыстарын ұнады ма?
Не
жасадындар?
Нелерден
жасадындар?
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия
Ал балалар сабақ
барысында сендердің көңіл күйлрін қалай болды? Соны мына гүлге
фломастер арқылы сызасындар.
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сандарды
қайталайды.
|
Ауызша жауап алу.
Тақтаға шығару
Смайлик беру арқылы
қызығушылығын ояту
|