Сабақ: Қазақ тілі
|
Мектеп : №
5А.Байтұрсынов жом
|
|
|
Күні: 11.
10.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Оразбаева Н
|
|
|
Сынып: 5
|
Тақырыбы: Бесікке салу.
|
|
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты
|
5.1.4.1 Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы
негізгі ойды анықтау
|
|
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай
алады.
|
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап,
салыстыра алады.
|
|
|
Кейбір оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтап, жазып дәлелдейді.
|
|
|
Бағалау
критерийі
|
-
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтай алады.
-
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтап,салыстыра алады.
-
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі
ойды анықтап, жазып дәлелдейді.
|
|
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен
терминдер:
|
|
|
Талқылауға арналған
сұрақтар: 1.
Қалай ойлайсыңдар-бесікке салу қандай
дәстүр?
|
|
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын
тіркестер: сәби,бесікке бөлеу,бата беру, той,балаңыздың бауы берік
болсын.
|
|
|
Құндылықтарға
баулу.
|
Оқушыларды тәртіпті болуға,үлкенге ізет,кішіге
құрмет көрсетуге,іздемпаздыққа
тәрбиелеу.
|
|
|
Пәнаралық
байланыс
|
Әдебиет, өзін-өзі
тану,тарих.
|
|
|
Алдыңғы
тақырып
|
Дыбыстың түрін
біледі.
|
|
|
Жоспар
|
|
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
|
3
минут
5
минут
|
Ширату жаттығуы.
Оқушылардың көңіл күйін смайликтер арқылы
анықтау.
Түрлі –түсті фигуралар арқылы екі топқа
топтастырып аламын.
«Еркін микрофон» әдісі арқылы оқушылардың назарын өзіне аударту
және өткен сабақты еске түсіру.
|
смайликтер
фигуралар
Микрофон
|
|
|
10
минут
|
-
Тапсырма
-
Мәтінді түсініп оқы. (
түсіндір)
-
Мәтіндегі ақпаратты
анықта.
-
Сұрақтар
құрастыр.
|
|
|
|
Бағалау
критерийлері
-
Сөз
ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді,кейінді және тоғыспалы
ықпал заңдылықтарына сәйкес айта
біледі.
|
Дискрипторлар
|
|
|
Мәтінді
оқиды.
|
|
|
|
Ойды анықтайды.
Сұрақтар құрастыра
алады.
|
|
|
|
12 минут
|
«Сөздер
сөйлейді»әдісі
1.Мәтіндегі тірек сөздерді анықтап,бірнешеуіне
дыбыстық талдау жасаңдар.
|
АКТ,
Флипчарт,маркер,түрлі-түсті қаламдар мен
қағаздар
|
|
|
Бағалау
критерийлері.
Сөз
ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді,кейінді және тоғыспалы
ықпал заңдылықтарына сәйкес айта біледі,
анықтайды.
|
Дискрипторлар
|
|
|
-
Тірек сөздерге дыбыстық талдау жасай
алады.
|
|
|
|
8
минут
|
2
Тапсырма:
-
Оқылым мәтініндегі «бесік
жырында»балаға айтылатын тілек сөздерді «Тұжырымдамалық
кестеге»жазыңдар.Батыр,шешен, шебер болу үшін не істеу
керек?
|
Сурет , А4 формат
|
|
|
Бағалау
критерийлері
Сөз
ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді,кейінді және тоғыспалы
ықпал заңдылықтарына сәйкес айта
біледі,дәлелдейді.
|
Дискрипторлар
|
|
|
Тілек сөздерді теріп жаза
алады.
|
|
|
|
2
минут
|
Бағалау. Үй
тапсырмасы: №5
«Бөбекке тілек»деген тақырыпқа шағын әңгіме жазып буын үндестігіне
бағынбайтын сөздерді анықтаңдар.
|
Бас
бармақ арқылы
Оқулық
|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Әр тапсырмадағы сұрақтарды жеңілден күрделіге
қарай қоямыз.
|
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Оқушыларға сабақ барысында белсенділік танытып
отырған оқушылардың сыни өз ойларын жеткізуне қарай бағалау
парақшасындағы қорытынды ұпайлары арқылы
бағалау.
|
АКТ,стикер
Әдебиет,өзін-өзі
тану
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
|
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? бүгін оқуышылар
не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарланған саралау
шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
|
|
Қорытынды
бағалау:
Қандай екі нәрсе табысты болды. (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз? )
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды.
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?
)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
1.
2.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|