Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
БІЛІМ КҮНІ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ тақырыбы: 1-қыркүйек- Білім күні |
Мектеп:№3 Талапкер орта мектебі |
||||||||
Уақыты:01.09.2020ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Боранбаева.А. К. |
||||||||
Сынып:4 «Г» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар:
|
||||||||
Бағалау критерилері |
|
||||||||
Тілдік мақсаттар |
Айтылым:Өз ойларын айту; Жазылым:Кластерге жеткен жетістіктер тізбегін жазу; Тыңдалым:Бір –бірінің ойын тыңдау; |
||||||||
Құндылық тарды дарыту |
Құндылықтар: - патриотизм - ұлттық сана-сезім - тәуелсіздік |
||||||||
АКТ дағдыларының дамуы |
Ақпарат іздеу мақсатында интернет сайттарымен жұмыс жасау |
||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||
Сабақтың қезеңдері |
Сабақтаорындалатын іс - әрекеттер |
Оқытуресурстары |
|||||||
Басы |
Мұғалімнің кіріспе сөзі, құттықтаулары. 1 –тапсырма. Қымбатты оқушылар, ата-аналар! Сіздерді бүгінгі жарқын да
қуанышты, айтулы мереке
– Білім күнімен
құттықтаймын!
«Менің ойларым, армандарым,күтулерім» оқушылар өз ойларын, алға қойған мақсаттарын, алдағы жоспарларын айтады.Бір-бірін құттықтайды, тілек тілейді. |
Презентация |
|||||||
Ортасы
|
2-тапсырма. Конституция күніне орай сұрақ-жауап ұйымдастырылады. Елдігімнің – реңі, Тендігімнің – тірегі, Мүддесінен халықтың Ажырамас бір елі. Алтын заңым – арай таңым! Балалар, бейнежазбаға назар аударыңдар https://youtu.be/yyO2BryRF74 Бейнежазба не туралы екен? Еліміздің тәуелсіздігін дәлелдейтін өз рәміздері бар. Мемлекеттің барлық азаматтары-үлкендерде, балалар да-мемлекеттік рәміздерді, олардың символикаларын білуі және түсінуі тиіс. Өз еліңнің Туын, Елтанбасын және Әнұранның құрметтеу ол өз Отаныңды құрметтеу және сыйлау. - Балалар, біз қай елде, қай Республикада тұрамыз? - Қазақстанның елордасы қай қала? - Елбасымыз кім? - Біз Қазақстан Республикасының рәміздерін білеміз бе? - Балалар,сендер рәміздер туралы білесіндер ме? 3-тапсырма: Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр әл-Фараби 870 жылы бүгінде Отырар аталатын, Арыс өзенінің Сырға барып құятын сағасындағы Фараб қаласында дүниеге келді (қазіргі Оңтүстік Қазақстан облысындағы Отырар қаласының маңайындағы ортағасырлық қала). Фарабидің толық аты-жөні Әбу-Насыр Мұхаммед Иби Мұхаммед ибн Ұзлағ ибн Тархан Әл-Фараби. Әл-Фараби түрік тайпасының дәулетті бір ортасынан шыққаны бізге мәлім, бұған дәлел оның толық аты жөнінде "Тархан" деген атаудың болуы. Туған жері қазақтың ежелгі қаласы Отырарды арабтар Барба-Фараб деп атап кеткен, осыдан барып ол Әбу Насыр әл-Фараби, яғни Фарабтан шыққан Әбу Насыр атанған. Ұлы ақын, ағартушы, философ, композитор, аудармашы, саяси қайраткер, жазба әдебиеті мен қазақ әдеби тілінің негізін салушы, реформатор Абай (Ибраһим) Құнанбайұлы 1845 жылы Шыңғыс тауды жайлаған Тобықты руында дүниеге келді. Абайдың арғы тегі Орта жүз Тобықты Арғын ішіндегі Олжай батырдан басталады. |
|
|||||||
Соңы |
«Арманға мақсатқа жету» бейнеролигін көру Бейнеролик ұнады ма? Не туралыдепойлайсыздар? Кластерге «Менің жаздағы жаңалықтарым» тақырыбы бойынша топ болып ой тізбектеу. |
Оқушылар роликті тамашалайды, өз ойларымен бөліседі |
|||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану Құндылықтарменбайланыс (тәрбие элементі) |
|||||||
Коммуникативті дағдыларын дамыту мақсатында құрылған топтар/жұптар қабілеті төмен оқушыларды қабілеті жоғары оқушылардың қолдау көрсетуін меңзейді. Мұғалім талқылау үрдісі кезінде барлық оқушылардың бірегей қатысуын қадағалау тиіс. Дәйекті дәлелдерге ғана негізделген қорытындыға жетудің мағынасының мәні, сыныптағы қабілеті төмен оқушы дәлелдерге негізделе отырып кем дегенде өзінің ойын білдіре алады, ал қабілеті жоғары оқушы тәуелсіз, негізгі жауап береді. |
Топтар арасында жұмыс жасау, талқылауды тыңдау немесе талқылауға көмек беру, қажетіне қарай топтар немесе жеке оқушыларға қолдау көрсету. Талқылауды бақылауда оқушылардың миграция туралы ақпараттың маңызын түсінудің деңгейін бағалау |
Түркі тілдес халықтардың миграциясын зерттеу арқылы оқушылардың бойында патриотизм, ұлтжандылық қасиеттері қалыптастырылады. |
|||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
Бекітемін: Келісемін:
№3 Талапкер орта Директордың тәрбие ісі
мектебінің директоры жөніндегі орынбасары
Абеева С.Х.--------------- Хамзина Г.А.----------------
«1-қыркүйек – Алғашқы қоңырау»
білім күніне арналған азаматтық және патриоттық сабақ өткізу жоспары
Дайындаған: Боранбаева А. К.
4 «Г» сынып
2020-2021 оқу жылы