Дарынды балаларға арналған
Абай атындағы гимназия
Пән мұғалімі: Байдаулетова Ж.К.
Пәні: Биология (оза оқыту бойынша)
Сынып: 6
Сабақ тақырыбы: Гүлдің құрылысы мен маңызы.
Сабақ мақсаты: Гүл - түрі өзгерген өркен деген түсініктерін дамыту, гүл құрылысын оқыту; Гүлдің алуантүрлілігі мен маңызын қарау; өсімдіктерді қорғау ұғымдары мен дағдыларын қалыптастыру; оқулықтағы мәтінмен тапсырмалармен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру;
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың типі: Жаңа материалды меңгерту.
Сабақ әдістері: жұппен жұмыс.
Сабақ тәсілдері: Әңгімелесу, сұрақ қою, түсіндіру, салыстыру, қорытындылау;
Сілтеме: Оқулық. Биология. Р.Әлімқұлова, Ә.Әметов, Ж. Қожантаева, Қ. Қайым, Қ. Жұмағұлова. Алматы «Атамұра» 2015
Көрнекіліктер: Интербелсенді тақта, тапсырмалар, стикер.
Сабақ барысы.
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. ОЖТ Психологиялық ахуал. Ой қозғау. ІІ. Білу. ДО, ЖЕСО, ТДОО, ОБжК,АКТ ІІІ. Түсіну. ОЖТ; СТО; ТДОО; ЖЕСО; ОүБОБ; ОБжК; V. Қолдану АКТ; ОүБ; ДО; СТО; ЖЕСО; ОБжК; ТДОО; V. Талдау СТО; ЖЕСО; ТДОО; ОҮБ; VІ.Синтездеу. VІІ. Бағалау. VІІ.Рефлексия Үй тапсырмасын беру. |
1мин. 2 мин. 3 мин. 3 мин. 3 мин. 6мин. 3мин. 5мин. |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. 1. Өсімдіктің қандай вегетативті мүшелері бар? 2. Вегетативті мүшелердің өсімдік үшін маңызы бар ма? Интербелсенді тақтадан өлең жолдарын талдау. Сонымен балалар, бүгінгі тақырыбымыз қандай болмақ? Жаңа тақырып: Гүлдің құрылысы мен маңызы. (сабақ мақсаттарын анықтайды) І. Тақырыпты мәтіннен жеке оқиды. ІІ. Мұғалімнің сөзі. Интербелсенді тақтадан гүл бөліктерін түсіндіру. Гүл бөліктерін тақтаға жазу.
Зертханалық жұмыс. Гүлдің құрылысын зерттеу.
Сөйлемді аяқтаңдар: 1) Тостағанша жапырақша мен
күлте жапырақшаны ... ...... (гүл серігі). Әр оқушы өлең құрастыру. 1) Зат есім (негізгі тақырып) – 1 сөз 2) Сын есім – 2 сөз. 3) Етістік – 3 сөз 4) Сөйлем – 4 сөз. 5) Зат есім – 1 сөз. (тақырыптың синонимі) Интербелсенді тақтадан суреттен сабаққа қатысты суреттерді табу. «Мен бүгінгі сабақта түсіндім, білдім, көз жеткіздім ...»; «Мені осы сабақта қуантқаны ...»; «Мен өзімді мақтағым келеді ...»; «Маған ерекше ұнағаны ...»; «Бүгін мен істей алдым ...»; «Қызық болғаны ...»; «Маған бүгін қиын болғаны ...»;
Гүлдің құрылысы мен маңызы. Оқулықтағы деңгейлік сұрақтарға жауап дайындау. Гүлдер туралы өлеңдер, мақалдар, жұмбақтар дайындап әкелу. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Кезекшілер мәлімет береді. Дәптерге жазады. Мақсаттарын қояды. Оқулықтан тақырыпты оқып шығады. Интербелсенді тақтаға гүл бөліктерін қойып шығады. Оқушылар оқулықтан мәтінді пайдаланып тапсырманы зертханалық дәптерге орындайды. Жұппен орындайды. Жеке жұмыс істейді. Жұппен орындайды. Стикерге жазып қалдырады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Биология сабағы. Гүлдің құрылысы. 6 сынып.
Биология сабағы. Гүлдің құрылысы. 6 сынып.
Дарынды балаларға арналған
Абай атындағы гимназия
Пән мұғалімі: Байдаулетова Ж.К.
Пәні: Биология (оза оқыту бойынша)
Сынып: 6
Сабақ тақырыбы: Гүлдің құрылысы мен маңызы.
Сабақ мақсаты: Гүл - түрі өзгерген өркен деген түсініктерін дамыту, гүл құрылысын оқыту; Гүлдің алуантүрлілігі мен маңызын қарау; өсімдіктерді қорғау ұғымдары мен дағдыларын қалыптастыру; оқулықтағы мәтінмен тапсырмалармен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру;
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың типі: Жаңа материалды меңгерту.
Сабақ әдістері: жұппен жұмыс.
Сабақ тәсілдері: Әңгімелесу, сұрақ қою, түсіндіру, салыстыру, қорытындылау;
Сілтеме: Оқулық. Биология. Р.Әлімқұлова, Ә.Әметов, Ж. Қожантаева, Қ. Қайым, Қ. Жұмағұлова. Алматы «Атамұра» 2015
Көрнекіліктер: Интербелсенді тақта, тапсырмалар, стикер.
Сабақ барысы.
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. ОЖТ Психологиялық ахуал. Ой қозғау. ІІ. Білу. ДО, ЖЕСО, ТДОО, ОБжК,АКТ ІІІ. Түсіну. ОЖТ; СТО; ТДОО; ЖЕСО; ОүБОБ; ОБжК; V. Қолдану АКТ; ОүБ; ДО; СТО; ЖЕСО; ОБжК; ТДОО; V. Талдау СТО; ЖЕСО; ТДОО; ОҮБ; VІ.Синтездеу. VІІ. Бағалау. VІІ.Рефлексия Үй тапсырмасын беру. |
1мин. 2 мин. 3 мин. 3 мин. 3 мин. 6мин. 3мин. 5мин. |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. 1. Өсімдіктің қандай вегетативті мүшелері бар? 2. Вегетативті мүшелердің өсімдік үшін маңызы бар ма? Интербелсенді тақтадан өлең жолдарын талдау. Сонымен балалар, бүгінгі тақырыбымыз қандай болмақ? Жаңа тақырып: Гүлдің құрылысы мен маңызы. (сабақ мақсаттарын анықтайды) І. Тақырыпты мәтіннен жеке оқиды. ІІ. Мұғалімнің сөзі. Интербелсенді тақтадан гүл бөліктерін түсіндіру. Гүл бөліктерін тақтаға жазу.
Зертханалық жұмыс. Гүлдің құрылысын зерттеу.
Сөйлемді аяқтаңдар: 1) Тостағанша жапырақша мен
күлте жапырақшаны ... ...... (гүл серігі). Әр оқушы өлең құрастыру. 1) Зат есім (негізгі тақырып) – 1 сөз 2) Сын есім – 2 сөз. 3) Етістік – 3 сөз 4) Сөйлем – 4 сөз. 5) Зат есім – 1 сөз. (тақырыптың синонимі) Интербелсенді тақтадан суреттен сабаққа қатысты суреттерді табу. «Мен бүгінгі сабақта түсіндім, білдім, көз жеткіздім ...»; «Мені осы сабақта қуантқаны ...»; «Мен өзімді мақтағым келеді ...»; «Маған ерекше ұнағаны ...»; «Бүгін мен істей алдым ...»; «Қызық болғаны ...»; «Маған бүгін қиын болғаны ...»;
Гүлдің құрылысы мен маңызы. Оқулықтағы деңгейлік сұрақтарға жауап дайындау. Гүлдер туралы өлеңдер, мақалдар, жұмбақтар дайындап әкелу. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Кезекшілер мәлімет береді. Дәптерге жазады. Мақсаттарын қояды. Оқулықтан тақырыпты оқып шығады. Интербелсенді тақтаға гүл бөліктерін қойып шығады. Оқушылар оқулықтан мәтінді пайдаланып тапсырманы зертханалық дәптерге орындайды. Жұппен орындайды. Жеке жұмыс істейді. Жұппен орындайды. Стикерге жазып қалдырады. |
шағым қалдыра аласыз















