Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Биологиядан 11 сыныпқа арналған қысқа мерізімді жоспар ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: № 59 Күні: 23.04.2018ж. |
С. Рахимов атындағы жалпы орта мектеп
|
||||
Мұғалімнің аты-жөні: Б. Қыстаубаева |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғат эталондары, табиғи ескерткіштер, табиғи кешендер. |
||||
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1. Қазақстандағы табиғат эталондары, табиғи ескерткіштер, табиғи кешендеріне сипаттама беру. 2. Ойлау қабілеттерін дамыту. 3.Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалындыру; |
||||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Қазақстандағы табиғат эталондары, табиғи ескерткіштер, табиғи кешендерін біледі |
||||
Оқушылардың басым бөлігі:. Қазақстандағы табиғат эталондары, табиғи ескерткіштер, табиғи кешендеріне сипаттама бере біледі. Сипаттама беріп, мысал келтіре алады. |
|||||
Кейбір оқушылар: Оқулықтан басқа қосымша мағлұматтар жинақтау арқылы білімдерін жетілдіреді. |
|||||
Жетістік критерийлері: |
1. Қазақстандағы табиғат эталондары, табиғи ескерткіштер, табиғи кешендері жайлы түсінік және білім қалыптасады. 2.Ойлау қабілеті дамиды. 3. Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады; |
||||
Тілдік мақсат: |
Термин сөздіктерді дұрыс айта алу. Биологиялық диктантты граматикалық қатесіз жазу. |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, география; |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет жүйесінен эволюция туралы қызықты мәліметтер жинау; Сергіту сәтінде ұялы телефондағы ән үніне дене қимылдарын жасау; |
||||
Әдіс-тәсілдер: |
Топтастыру, «Мозайка», «Жүректен-жүрекке», постер, «БББ» кестесі; |
||||
Бастапқы білім |
Орта факторлары. Абиотикалық, биотикалық, антропогендік факторлар. |
||||
Сабақтың барысы: |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы І. Кіріспе: (5 минут) |
1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Жүректен-жүрекке». 4. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі ақылы топқа бөлу. |
Құрастырма қағаздар |
|||
Сабақтың ортасы ІІ. Негізгі бөлім: (30 минут) |
Үй тапсырмасына байланысты кестемен жұмыс жасаймыз; Өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап әдісі арқылы еске түсіру. Білу: биотикалық фактор Температура Жарық Ылғалдылық Поликилотер Жарықсүйгіштік Гомойотер Көлеңкесүйгіш Көлеңке төзім Ксерофиттер- ылғал тапшы аймақтарда өсетін өсімдік: сексеуіл, жусан, селеу. Суккуленттер- Ксерофиттер типі: алое, агава, кактус. Гигрофиттер- ылғал мол жерде өсетін өсімдіктер. Мезофиттер- ылғал жеткілікті жерде өсетін өсімдіктер: атқонақ, беде, інжугүл, саумалдақ. Гидрофиттер- су өсімдіктері: элодея, балдырлар. Түсіну:Жаңа сабақтың мазмұнын ашу мақсатында постер қорғау арқылы топтық жұмыс орындатамын. 1-топ: Табиғат эталондары 2-топ:Табиғат ескерткіштері 3-топ:Табиғи кешендер |
АКТ, оқулық, жұмыс дәптері, слайд, бағалау парағы, стикер, флипчард, маркер, |
|||
Сабақтың соңы ІІІ. Қорытынды: (5 минут) |
Рефлексия: Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс аламын: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Оқушылардың білімін бағалау. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды. Үйге тапсырма: Қазақстандағы табиғат эталондары, табиғи ескерткіштер, табиғи кешендер. Оқушылар күнделікке жазып алады |
бағалау парағы, стикер, күнделік. |
|||
|
|||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сүрақтарға жауап беріңіз |
||||
|
|||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Түрлі әдістерді қолдану 2: топтық жұмыс Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Тексерілді: Ә. Тұяқбаев.
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: № 57 Күні: 16.04.2018ж. |
С. Рахимов атындағы жалпы орта мектеп
|
||||
Мұғалімнің аты-жөні: Б. Қыстаубаева |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Ортаның биотикалық факторы |
||||
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1. Ортаның биотикалық факторына сипаттама беру. 2. Ойлау қабілеттерін дамыту. 3.Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалындыру; |
||||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Орта факторларын біледі. Орта факторларын ажырата алады. |
||||
Оқушылардың басым бөлігі:. Орта факторларын біледі. Орта факторларын ажырата алады. Сипаттама беріп, мысал келтіре алады. |
|||||
Кейбір оқушылар: Оқулықтан басқа қосымша мағлұматтар жинақтау арқылы білімдерін жетілдіреді. |
|||||
Жетістік критерийлері: |
1. Ортаның биотикалық факторы жайлы түсінік және білім қалыптасады. 2.Ойлау қабілеті дамиды. 3. Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады; |
||||
Тілдік мақсат: |
Термин сөздіктерді дұрыс айта алу. Биологиялық диктантты граматикалық қатесіз жазу. |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, география; |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет жүйесінен эволюция туралы қызықты мәліметтер жинау; Сергіту сәтінде ұялы телефондағы ән үніне дене қимылдарын жасау; |
||||
Әдіс-тәсілдер: |
Топтастыру, «Мозайка», «Жүректен-жүрекке», постер, «БББ» кестесі; |
||||
Бастапқы білім |
Адам нәсілдері. «Әлеуметтік дарвинизм» және нәсілшілдіктің кертартпалық мәні. Адамның әлеуметтік дамуындағы қоғамдық тіршіліктің жетекші рөлі. |
||||
Сабақтың барысы: |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы І. Кіріспе: (5 минут) |
1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Жүректен-жүрекке». 4. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі ақылы топқа бөлу. |
Құрастырма қағаздар |
|||
Сабақтың ортасы ІІ. Негізгі бөлім: (30 минут) |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |