Материалдар / Биологиялық (бактериологиялық) қару

Биологиялық (бактериологиялық) қару

Материал туралы қысқаша түсінік
"Биологиялық (бактериологиялық) қару" тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары. Төмендегі оқу мақсаттарын қамтиды: 1. Биологиялық (бактериологиялық) қару, оның зақымдаушы əсері және олардан қорғану тәсілдерін меңгеру. 2. Бактериологиялық құралдардың қысқаша сипаттамасы, олардың зақымдау əрекеттері және олардан қорғаныс құралдарын білу. 3. Бактериологиялық зақымдау ошағы, оның сипаттамасын, бактериологиялық зақымдау ошағында жүргізілетін шаралармен, карантин жəне обсервация ұғымдарымен танысу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қырқүйек 2024
82
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақ тақырыбы: Биологиялық (бактериологиялық) қару

Бөлім:

Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Биологиялық (бактериологиялық) қару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. Биологиялық (бактериологиялық) қару, оның зақымдаушы əсері және олардан қорғану тәсілдерін меңгеру.

2. Бактериологиялық құралдардың қысқаша сипаттамасы, олардың зақымдау əрекеттері және олардан қорғаныс құралдарын білу.

3. Бактериологиялық зақымдау ошағы, оның сипаттамасын, бактериологиялық зақымдау ошағында жүргізілетін шаралармен, карантин жəне обсервация ұғымдарымен танысу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Бактериологиялық құралдардың қысқаша сипаттамасы, олардың зақымдау əрекеттері және олардан қорғаныс құралдарын біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Биологиялық қарудың зақымдаушы әрекеттерінің ерекшеліктерін біледі

Кейбір оқушылар:

Бактериологиялық зақымдау ошағында жүргізілетін шаралармен, карантин жəне обсервация ерекшеліктерін, қорғаныс шараларын дұрыс ұйымдастыра алуды біледі

Құндылықтарға баулу

Халқына адал қызмет ету

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресур-р

Басы

3'

Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру.


Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды.



5'

Саптық жаттығулар.

Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын.

Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады.



Ортасы

5'

Білу

1. Биологиялық қару дегеніміз не?

2. Ең алғашқы биологиялық қару қашан қолданылды?

Жауап беру арқылы диалогқа түседі







Қалыптастырушы бағалау


АӘТД электронды оқулығы

5''

Түсіну

Бактериологиялық құралдардың қысқаша сипаттамасымен, олардың зақымдау əрекеттері және олардан қорғаныс құралдарымен таныстырамын.

Талқылайды, түсінуге тырысады.




Қалыптастырушы бағалау


АӘТД электронды оқулығы

10'


Қолдану

Биологиялық қарудың зақымдаушы әрекеттерінің ерекшеліктерін анықтауға тапсырма беремін.

- АӘТД оқулығын пайдалана отырып, Биологиялық қарудың зақымдаушы әрекеттерінің ерекшеліктерін анықтайды.

Қалыптастырушы бағалау



5'

Талдау

Коронавирус тымауы мен биологиялық қарулардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары.

- АӘТД оқулығын пайдалана отырып, коронавирус тымауы мен биологиялық қарулардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талдайды.

Қалыптастырушы бағалау



5'


Жинақтау

Биологиялық қаруды қарсылас қолданған жағдайда қорғану тәсілдерін сұраймын.

- Биологиялық қарудан қалай қорғануға болатынын айтады. Карантин және обсервация ұғымдарына тоқталады.

Қалыптастырушы бағалау


Аяқталуы

2'


Кері байланыс

«Уақыт шегіндегі ойлар» тәсілі.

Мұғалім сабақ тақырыбына байланысты түйін сөзді айтады. Оқушылар 1 минуттың ішінде ойына келген және берілген сөзге байланысты өз ойларын үздіксіз жазулары қажет. Содан кейін оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді:

- Мен неге дәл осы сөздерді жаздым?

- Бұл сөздерді жазғанда мен не туралы ойладым?

- Жазбамда не өзгертер едім?

- Менің жазғанымның мен үшін маңызы бар ма?

Үйге тапсырма беру

§4

Оқушылар сабақ мазмұнын игерудегі өзін-өзі бағалайды.



     



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ