Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алгебралық өрнектер және түрлендірулер |
Мектеп: №44 «Жаңа дала» ЖОМ |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байбосынов Кажымухан Абдихалыкович |
||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.2 Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу 6.2.2.3 Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді Бір айнымалысы бар мәндес теңдеулерді ажыратады Есептің шартына қарап сызықтық теңдеу құрайды |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді Есептің шартына қарап сызықтық теңдеу құрайды |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сызықтық теңдеулерді ажыратады Пәнге қатысты лексика мен терминология: Мәндес теңдеулер, теңдеудің қасиеттері, теңдеудің түбірі, бір айнымалысы сызықтық теңдеу Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Қандай теңдеулерді бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп атайды? Мәндес теңдеулер дегеніміз . . . Теңдеудің қасиеттері . . . Егер
|
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды еңбекке және шығармашылыққа және ынтымақтастыққа өмір бойы білім алуға баулу. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Теңдеу, айнымалы, теңбе-тең өрнектер, теңбе-тең түрлендіру |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың, сынып бөлмесінің сабаққа әзірлігіне шолу жасап болған соң жағымды ахуал қалыптастыру мақсатында «Боди Арт» ойынын ойнатамын. Алдыңғы оқушының арқасына кейінгі оқушы қалаған суретін салады, ал ол оқушы ары қарай жалғастырады. Соңғы және бірінші оқушының суреттері салыстырып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады. Бұл ойынды ойнату мақсатым – сабақты белсенділікпен және шапшаңдықпен бастау. Оқушыларды «Санамақ» әдісі бойынша үш топқа бөлемін. Ширату жаттығулары арқылы өткен сабаққа байланысты лездік сұрақтарды қойып, кері байланыс жасау арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Т.Ж.Сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер мен ақпараттарды алдын-ала орналастырып қоямын. Оқушылар бүкіл сынып ішінде қозғала жүріп, берілген тақырып бойынша ақпарат жинауын ұсынамын. Бұл «Броундық қозғалыс» әдісі оқушылардың жаңа ақпаратты өздігінше меңгеруіне зор ықпал жасайды. Ж.Ж. Оқушылардың оқу қажеттіліктерін ескере отырып, нұсқау кеспе қағаздарды тарқатамын, ондағы тапсырма: Теңдеуді шешіңдер және сөзді аяқтаңдар.
Интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптар бойынша әрбір оқушы өзін-өзі бағалайды Қарлы кесек ойыны арқылы жаңа тақырыпты игеруге жұппен жұмыс жасауды жоспарладым.
Жұп бірін-бірі өзара бағалау жүргізіп, кері байланыс жасау арқылы кемшіліктерін түзетеді. Қалыптастырушы
тапсырмалар:
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Оқушылар өздері «Кемені боя» әдісі арқылы кері жасайды
|
|
|||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Оқушылардың оқу қажеттіліктерін ескере отырып, саралаудың тапсырма тәсілі бойынша білім деңгейі әртүрлі оқушыларға нұсқау кеспе қағаздарын үлестіремін. Кейбір оқушыларға тапсырма орындау барысында сөзбен қолдау көрсете отырып ынталандырамын. (Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі) |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, қолдау, мадақтау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||
|
|
. |
|
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||||||
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алгебралық өрнектер және түрлендірулер |
Мектеп: №44 «Жаңа дала» ЖОМ |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байбосынов Кажымухан Абдихалыкович |
||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.2 Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу 6.2.2.3 Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді Бір айнымалысы бар мәндес теңдеулерді ажыратады Есептің шартына қарап сызықтық теңдеу құрайды |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді Есептің шартына қарап сызықтық теңдеу құрайды |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сызықтық теңдеулерді ажыратады Пәнге қатысты лексика мен терминология: Мәндес теңдеулер, теңдеудің қасиеттері, теңдеудің түбірі, бір айнымалысы сызықтық теңдеу Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Қандай теңдеулерді бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп атайды? Мәндес теңдеулер дегеніміз . . . Теңдеудің қасиеттері . . . Егер
|
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды еңбекке және шығармашылыққа және ынтымақтастыққа өмір бойы білім алуға баулу. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Теңдеу, айнымалы, теңбе-тең өрнектер, теңбе-тең түрлендіру |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың, сынып бөлмесінің сабаққа әзірлігіне шолу жасап болған соң жағымды ахуал қалыптастыру мақсатында «Боди Арт» ойынын ойнатамын. Алдыңғы оқушының арқасына кейінгі оқушы қалаған суретін салады, ал ол оқушы ары қарай жалғастырады. Соңғы және бірінші оқушының суреттері салыстырып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады. Бұл ойынды ойнату мақсатым – сабақты белсенділікпен және шапшаңдықпен бастау. Оқушыларды «Санамақ» әдісі бойынша үш топқа бөлемін. Ширату жаттығулары арқылы өткен сабаққа байланысты лездік сұрақтарды қойып, кері байланыс жасау арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Т.Ж.Сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер мен ақпараттарды алдын-ала орналастырып қоямын. Оқушылар бүкіл сынып ішінде қозғала жүріп, берілген тақырып бойынша ақпарат жинауын ұсынамын. Бұл «Броундық қозғалыс» әдісі оқушылардың жаңа ақпаратты өздігінше меңгеруіне зор ықпал жасайды. Ж.Ж. Оқушылардың оқу қажеттіліктерін ескере отырып, нұсқау кеспе қағаздарды тарқатамын, ондағы тапсырма: Теңдеуді шешіңдер және сөзді аяқтаңдар.
Интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптар бойынша әрбір оқушы өзін-өзі бағалайды Қарлы кесек ойыны арқылы жаңа тақырыпты игеруге жұппен жұмыс жасауды жоспарладым.
Жұп бірін-бірі өзара бағалау жүргізіп, кері байланыс жасау арқылы кемшіліктерін түзетеді. Қалыптастырушы
тапсырмалар:
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Оқушылар өздері «Кемені боя» әдісі арқылы кері жасайды
|
|
|||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Оқушылардың оқу қажеттіліктерін ескере отырып, саралаудың тапсырма тәсілі бойынша білім деңгейі әртүрлі оқушыларға нұсқау кеспе қағаздарын үлестіремін. Кейбір оқушыларға тапсырма орындау барысында сөзбен қолдау көрсете отырып ынталандырамын. (Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі) |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, қолдау, мадақтау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||
|
|
. |
|
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||||||
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















