Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.6 Экология және тұрақты даму |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмагулова М. |
|
Күні: |
19.04.2022ж. 21.04.2023ж. |
|
Сыныбы:5 «а», 5 «ә», 5 «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі ағзалардың алуантүрлілігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.6.2.2 – біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Біржасушалы және көпжасушалы ағзалардың ерекшеліктерін анықтау Біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттау |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біржасушалы және көпжасушалы ағзалар 5 сынып
Біржасушалы және көпжасушалы ағзалар 5 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.6 Экология және тұрақты даму |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмагулова М. |
|
Күні: |
19.04.2022ж. 21.04.2023ж. |
|
Сыныбы:5 «а», 5 «ә», 5 «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тірі ағзалардың алуантүрлілігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.6.2.2 – біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Біржасушалы және көпжасушалы ағзалардың ерекшеліктерін анықтау Біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру "Ыстық лебіз"
|
Оқушылар бір -біріне жылы лебіздерін білдіреді, барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады |
|
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Өткен тақырыпты еске түсіру 10 мин. |
Тест тапсырмаларын оқиды. |
Оқушылар тест тапсрмаларын орындайды. «Көршіңді тексер» әдісі арқылы өзара бірін-бірі тексеріп бағалайды. |
Өзара бірін-бірі бағалауы Дескриптор: 1-2 дұрыс жауап 1 балл 3-4 дұрыс жауап 2 балл 5-6 дұрыс жауап 3 балл. Жалпы: 3 балл |
конверт |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. -Тірі ағзалар неден тұрады? -Тірі ағзалар жасушаға қарай нешеге бөлінеді? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
Ауызша мадақтау |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 24 мин. |
Оқушылармен бірге Біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттай отырып түсіндіреді. |
«Түртіп алу» әдісі арқылы тақтадағы мәліметті жазып отырады. |
Мұғалім бағалауы «Қошемет» әдісі Дескриптор: - біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды сипаттап жазады. 2 балл |
5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||||||||||
|
№1 тапсырма: Біржасушалы және көпжасушалы ағзаларды кестеде берілген белгілер бойынша сипаттаңыз.
|
Оқушылар кестені толтырады. |
Мұғалім бағалауы Дескриптор: -біржасушалы ағзаларды сипаттайды; -көпжасушалы ағзаларды сипаттайды. Жалпы: 4 балл
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
№2-тапсырма: Қайсы тұжырым дұрыс,бұрыс екенін анықтаңыз. 1) Жасуша – барлық тірі организмдердің негізгі құрылымы. 2) Қабықша, ядро, цитоплазма – жасушаның басты бөліктері. 3)Хлоропласт– тек жануар жасушасында ғана бар. 4) Микроскоп – ұлғайтқыш аспап. 5) Тірі организмдер тек қана қоректенеді. 6) Тірі ағзалардың жасушалар құрылысы бірдей 7) заттар жасушалардан тұрады.
|
Тұжырымдардың қайсысы дұрыс, қайсыс бұрыс екенін анықтайды.
|
Мұғалім бағалауы Дескриптор: -дұрыс тұжырымдарды анықтайды; -бұрыс тұжырымдарды анықтайды. Жалпы:әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия Бағалау 5 мин.
|
- Не білдім, нені үйрендім - не түсініксіз болды - нені жетілдіру керек. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин. |
Сұрақтар құрастыру |
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













