Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бисермен жұмыс жасау жолдары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:5.1.В |
Мектеп: Т. Әубәкіров атындағы ЖОМ |
|||||||||||||||||||||||||||
Күні: 26.09. 2017 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебек Аян |
|||||||||||||||||||||||||||
Сынып : 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілері. |
|||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сипаттама) |
5.1.2.5. Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін мәтіндік есептер шығаруда қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін қолдана отырып,есеп құрастыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
1. Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін қолдана алады. 2.Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін қолдана отырып,есеп құрастыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: - жұп, тақ цифрлар, жұп, тақ сандар мағынасын түсінеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: - жұп, тақ цифрлар, - жұп, тақ сандар - Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
|||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алу,ынтымақтастық,ашықтық. |
|||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Көбейтіндінің,қосындының және айырманың бөлінгіштігі
|
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин
|
1 мин 1 мин 2 мин 1мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша алған білімдерін еске түсіріп,оқушыларды жаңа сабаққа дайындаймын. - 2-ге еселік сандар? - 5-ке еселік сандар? - 10-ға еселік сандар? - Жұп сандарға мысал келтір. - Тақ сандарға мысал келтір. Топтағылар өздерін өздері бағалайды, топ басшылары бағалау парақшаларына белгі түсіріп отырады. |
Үлестірме кеспелер |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 35мин |
7 мин 6 мин 3 мин 1 мин 4мин 1 мин 1 мин 1 мин 4 мин 2мин 1 мин 4 мин |
І. (ТЖ) «Сұрақтар шеңбері» әдісін пайдаланып,тапсырма беру арқылы натурал сандардың 2-ге,5-ке және 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану ережесін өздері тұжырымдауға жетекші сұрақтар беремін. Тапсырма: №605(ТЖ) беріледі. 54,60,71,102,420,1000,105, сандарының қайсысы жұп сан? Қайсысы тақ сан? Бір жолға тақ сандарды, екінші жолға жұп сандарды теріп жазыңдар. Топта талқылайды, есепті ашып көрсетеді,топтар бір-біріне түсіндіреді. Нәтижесінде жаңа тақырып туралы түсінік қалыптасады. Сабақтың мақсаты нақтыланады, натурал сандардың 2-ге,5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану ережесін түсіндіріліп, қорытындыланады.
«Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалаймын. «Кім жылдам? » әдісін пайдалана отырып, оқулықтағы №606 есепті шығарады. 144,173,184,278,391,415,520 сандарының ішінен 1) 2-ге бөлінетін 2) 5-ке бөлінетін 3) 10-ға бөлінетін сандарды бөлек жолға жазыңдар.
«Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалаймын.
Таңертең көбелек оянды,тартылды. Қанаттарын бұлғады,терең тыныс алды. Азғана айналып,барлығына күліп, Қайта гүліне оралды. № 625. Мәтіндік есеп. Аулада мысықтар мен қояндар жүр.Олардың барлығы 8.Мысықтың әрбір аяғында 5 тырнақ,ал тауықтың әрбір аяғында 4 тырнақ бар. Ауладағы барлық мысықтар мен тауықтарда 100 тырнақ бар.Аулада неше мысық,неше тауық бар?
Топтағылар өздерін өздері бағалайды, топ басшылары бағалау парақшаларына белгі түсіріп отырады.Қолдау,мадақтау мақсатында смайликтер тарату арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. №610 (бос орынды толықтыр)
Сұрақ-жауап әдісі арқылы есептерді ауызша сұралым болады.Смайлик тарату арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. №621. Жазылуында 0, 2 және 6 цифрларын пайдаланып, 1) 2-ге бөлінетін 2) 5-ке бөлінетін 3) 2-ге де, 5-ке де бөлінетін үш таңбалы сандарды жаз.
Есепті талдайды, жауаптарын алмасу арқылы бір-бірін бағалайды. «Серпілген сауал» әдісін пайдаланып, сұраққа жауап беру арқылы оқушылар ойын тұжырымдап, қасиеттерді қайталау арқылы тақырып қорытындыланады. «Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалаймын.
|
Оқулық, жұмыс дәптері, тақта,бор , слайд
Оқулық , дәптер, бағдаршам түстері
бағдаршам түстері |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
2 мин 2 мин
1мин |
Қолдарына таратылған смайликтерді рефлексия тақтасына жабыстырады. Бүгінгі сабаққа кері байланыс жүргіземін. Үйге тапсырма беріледі: 4.3 п. Натурал сандардың 2-ге,5-ке және 10-ға бөлінгіштік белгілері.№613 |
смайликтер стикерлер
|
|||||||||||||||||||||||||
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? 1.Топтық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға сұрақтар мен жұптық, жеке тапсырмалар, үлестірме кеспе қағаздар беріледі. |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? «Бағдаршам»әдісі. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
«Көбелек »жаттығуы.
|
||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |