|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Blockchain технологиясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.5 - Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс қағидасын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Blockchain дегеннің не екенін біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын түсіндіре алады. |
||||
|
|
||||
|
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Жұлдыз 2 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Сабақ мақсаттарымен таныстыру: Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. «Білдім» деген екінші бағанды толтырады. Толтырылған бағанды талқылайды, түсініксіз сәттерді нақтылайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру. Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер, консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. №2 - Тапсырма: Ондық формада ұсынылған хат үшін екілік кодтағы «2-модуль бойынша қосу» хэш- функциясының нәтижесін есепте: 70 73 76 69. Шешуі: Он алтылық жүйеге ауыстырамыз: 46 49 4С 45 2-модуль бойынша биттерді әр бағанға орналастырамыз (НЕМЕСЕ болмайды) 0100 0110 0100 1001 0100 1100 0100 0101 0000 0110 Дұрыс жауап: __________________ Білу және түсіну 1. Блокчейн деген не? 2. Блокчейннің негізгі ұғымдарын сипаттаңдар. 3. Биткоиннің негізін қалаған кім? 4. Блокчейннің көмегімен деректерді беру процесін сипатта. Қолдану Блокчейн – бұл бірегей жұмыс ұстанымы бар, деректерді және осы деректерді өңдеу туралы ақпаратты сақтау технологиясы. Деңгейлік тапсырмалар: A деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» хеш- функциясының нәтижесін есепте: 2B 14 A9 5F E4. В деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» хеш- функциясының нәтижесін есепте: • 0A3 69 2C • 82 0F B5 • 0DA 14 90 • 32 01 BF • 9E A6 23 • 10 ВE 57 С деңгейі. Келесі Bloc хабарламасы үшін «2 модулі бойынша қосу» хеш-функциясының нәтижесін есепте. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
Blockchain технологиясы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Blockchain технологиясы
Blockchain технологиясы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Blockchain технологиясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.5 - Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс қағидасын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Blockchain дегеннің не екенін біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын түсіндіре алады. |
||||
|
|
||||
|
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Жұлдыз 2 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Сабақ мақсаттарымен таныстыру: Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. «Білдім» деген екінші бағанды толтырады. Толтырылған бағанды талқылайды, түсініксіз сәттерді нақтылайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру. Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер, консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. №2 - Тапсырма: Ондық формада ұсынылған хат үшін екілік кодтағы «2-модуль бойынша қосу» хэш- функциясының нәтижесін есепте: 70 73 76 69. Шешуі: Он алтылық жүйеге ауыстырамыз: 46 49 4С 45 2-модуль бойынша биттерді әр бағанға орналастырамыз (НЕМЕСЕ болмайды) 0100 0110 0100 1001 0100 1100 0100 0101 0000 0110 Дұрыс жауап: __________________ Білу және түсіну 1. Блокчейн деген не? 2. Блокчейннің негізгі ұғымдарын сипаттаңдар. 3. Биткоиннің негізін қалаған кім? 4. Блокчейннің көмегімен деректерді беру процесін сипатта. Қолдану Блокчейн – бұл бірегей жұмыс ұстанымы бар, деректерді және осы деректерді өңдеу туралы ақпаратты сақтау технологиясы. Деңгейлік тапсырмалар: A деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» хеш- функциясының нәтижесін есепте: 2B 14 A9 5F E4. В деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» хеш- функциясының нәтижесін есепте: • 0A3 69 2C • 82 0F B5 • 0DA 14 90 • 32 01 BF • 9E A6 23 • 10 ВE 57 С деңгейі. Келесі Bloc хабарламасы үшін «2 модулі бойынша қосу» хеш-функциясының нәтижесін есепте. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
Blockchain технологиясы |
|
|
шағым қалдыра аласыз













