Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Blockchain технологиясы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.5 –blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
blockchain (блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту: «Бір қадам алға...» әдісі
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу Блокчейн, биткоин ұғымдары таныс па? Криптофалюта… Сабақ мақсаттарымен таныстыру: Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру.
2. Цифрландыру мүмкіндіктерінің негізгі алғышарттарын ата. 3. Қазақстанда цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 4. Тар мағынадағы цифрландыруға мысал келтір. 5. «Цифрлық Қазақстан» программасының қолданылуына мысалдар келтір. |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру |
Бейнесабақ |
||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу. «Тізбектей оқу» әдісі Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер,консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. ТЖ. Блокчейнді жаппай ендіруге не кедергі? ЖЖ. Кесте
|
Оқушылар оқулықта берілген жаңа білім айдарындағы мәтінді кезектесіп, бірінен соң бірі тізбектей оқиды. Әрбір оқушы өзінің оқыған мәтіні бойынша топта өзара талқылау жасайды. Бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қойып, өздерінің білімін толықтырады. |
Дескриптор Цифрландырудың артықшылықтарын атайды Цифрландырудың кемшіліктерін атайды Дескриптор 1 мемлекетті сипаттайды 2ші мемлекетті сипаттайды |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Биткойн алғашқы криптовалюта |
Шағын зерттеу |
Мүмкіндіктеріне мысал келтіреді |
|
||
|
Қосымша тапсырма |
Блокчейн технологияларын қолдану салалары |
|
|
|
||
|
Рефлексия |
+ - ? |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Блокчейн технологиясы. 11 сынып. информатика
Блокчейн технологиясы. 11 сынып. информатика
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Blockchain технологиясы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.5 –blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
blockchain (блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту: «Бір қадам алға...» әдісі
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу Блокчейн, биткоин ұғымдары таныс па? Криптофалюта… Сабақ мақсаттарымен таныстыру: Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру.
2. Цифрландыру мүмкіндіктерінің негізгі алғышарттарын ата. 3. Қазақстанда цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 4. Тар мағынадағы цифрландыруға мысал келтір. 5. «Цифрлық Қазақстан» программасының қолданылуына мысалдар келтір. |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру |
Бейнесабақ |
||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу. «Тізбектей оқу» әдісі Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер,консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. ТЖ. Блокчейнді жаппай ендіруге не кедергі? ЖЖ. Кесте
|
Оқушылар оқулықта берілген жаңа білім айдарындағы мәтінді кезектесіп, бірінен соң бірі тізбектей оқиды. Әрбір оқушы өзінің оқыған мәтіні бойынша топта өзара талқылау жасайды. Бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қойып, өздерінің білімін толықтырады. |
Дескриптор Цифрландырудың артықшылықтарын атайды Цифрландырудың кемшіліктерін атайды Дескриптор 1 мемлекетті сипаттайды 2ші мемлекетті сипаттайды |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Биткойн алғашқы криптовалюта |
Шағын зерттеу |
Мүмкіндіктеріне мысал келтіреді |
|
||
|
Қосымша тапсырма |
Блокчейн технологияларын қолдану салалары |
|
|
|
||
|
Рефлексия |
+ - ? |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













