Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Болашақтағы сәулет өнері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Бөлім Болашаққа саяхат |
|||||||
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бодауканов А.А |
||||||
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ тақырыбы |
Болашақтағы сәулет өнері 2-сабақ |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.1.4.1 Шығармашылық идеялар мен сезімдерді әртүрлі жұмыс техникаларын қиыстыра отырып, жеткізу. 4.2.2.1 Анағұрлым күрделі әртүрлі әдістер мен тәсілдерді сенімді түрде пайдаланып, өздігінен таңдаған құралдар және материалдармен эксперимент жүргізіп, қолдану. 4.2.4.1 Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
||||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
Бағалау критерийлері |
Білім алушы:
|
||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылардың қолынан келеді:
|
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Бір- бірін тыңдай алу, келесі адамның ойын құрметтеу. |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Физика |
||||||
Бастапқы білім |
Болашақ ғимаратының сыртқы келбетін көрнекі түрде көру. Болашақ ғимараттарда жасыл энергия көздерін қолдану туралы білімі бар. |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 2 минут |
1 Ұйымдастыру. Жұмысына қажетті құрал- жабдықтарды дайындау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту:
|
Презентация.
|
|||||
Сабақтың ортасы 34 минут 8 минут 2 минут 24 минут |
2 Бастапқы нүктесін анықтау: А) Әр топ оқушыларымен болашақтағы ғимаратты жасау үдерісін жалғастыру туралы сұрақтарды талқылау: - не істелінді; - нені жасау қажет. Б) «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Жұмыстарын жақсарту жайындағы сыныптастарының ұсыныстары. Кері байланыс. Жұмыс барысында қандай қиыншылықтар болды? 3. Ыстық желімді, кескіш және өткір құралдарды пайдалану жайлы қауіпсіздік ережесі: 1. Ыстық желіммен жұмыс істеген кезде үлкендердің көзінше және олардың рұқсатымен ғана жұмыс істеу; 2. Ыстық желімнің ұшы өте ыстық, қолмен ұстамау керек; 3. Еріген желім өте ыстық болғандықтан 5 минуттан кейін ғана ұстау керек; 4. Ыстық желімні пистолетін қойғыштың үстіне ұшын төмен қаратып қою қажет; 5. Ыстық желімді қосулы күйінде және қараусыз қалдырма; 6. Жұпта жұмыс істеген кезде бір- біріне нақты нұсқаулық бере отырып ыстық желіммен жұмыс істеу керек. 7. Үстелдің үстін бүлдірмеу үшін ыстық желімнің астына қағазды салу қажет; 8. Жұмыс жасап болған соң ыстық желімді сөндіріп қою қажет. 9. Қайшыны сабы жағын қаратып ұсыну қажет. 10. Қайшымен ойнауға БОЛМАЙДЫ! 11. Сыныпта қайшының ашық жүзімен жүруге БОЛМАЙДЫ! 12. Бізбен тек мұғалім жұмыс істейді! Кері байланыс. Балалар, қауіпсіздік ережесін сақтау біздің сабақтағы жұмыс үдерісімізді қауіпсіз етеді. Бір- біріңізді мұқият тыңдаңыздар. Келесі адамның ойын құрметтеңіздер. 4 Практикалық жұмыс: А) Құрылымның құраушы бөлшектерін өңдеу; Б) Терезе мен есіктерін жасап, ғимарат макетіне бекіту; В) Жасыл энергия көздерін жасау және біріктіру (жел диірмендері, күн панельдері). Е) Дескрипторлар арқылы өзін- өзі бағалау: - құрылыстың қандай бөлігін өңдеу қажеттігін анықтайды; - жылтыр беттерін гуашь пен сұйық сабынның қоспасын қолдана отырып бояйды; - бояудың сапалы болып шығуы үшін бірнеше қабат бояйды; - қажетіне қарай түсті қағаз бен басқа да материал қолданады; - жұмысын ұқыпты орындайды; - жұмыс орынын жинастырады. |
Қауіпсіздік ережесі туралы слайд.
Жұмыс барысына қажетті музыкалық сүйемелдеу Түрлі қолданыстан қалған материалдар, пластикалық бөтелкелер, қорабтар, таяқшалар, қайшы, сызғыш, қарындаш, гуашь, қылқаламдар, сұйық сабын, палитра, сулықтар, ыстық желім. |
|||||
Сабақ соңы 4 минут |
5. Рефлексия: Сабақта не қолдарыңыздан келді? Сабақта не қолдарыңыздан келмеді? Жұмысыңызды жақсарту үшін не істейсіз? 6. Жұмыс орнын жинау. |
|
|||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
Саралау. Кейбір оқушыларға тарату материалдарын ұсыну арқылы көмек көрсетіледі. Мұғалімнің, сыныптастарының ұсыныстары ретінде қолдау жасалады. |
Мұғалімнің бақылауы. Дескрипторлар бойынша өзін- өзі бағалау. |
Денсаулықты сақтау технологиялары. Физминуткалар және белсенді жұмыс түрлерін таңдау. |
|||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |