Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: « Г. Титов атындағы №54» ЖОМ |
Күні: 15.10.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні:Талипов Данияр |
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | БЖБ |
Оқу мақсаттары | 5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау5.2.1.1 алғашқы адамдардың наным-сенімдерін сипаттау;
|
Сабақ мақсаттары | Алғашқы адамдардың наным-сенімдерін сипаттау; Археологиялық ескерткіштерді сипаттау |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану |
Бағалау критерийлері | Алғашқы адамдардың наным-сенімдерін сипаттайды Археологиялық ескерткіштерді сипаттайды
|
Тілдік мақсат | Білім алушы: Алғашқы адамдардың наным-сенімдерін сипаттайды Археологиялық ескерткіштерді сипаттайдыПәнге қатысты сөздік қормен терминдер: «Бехистун», «Авеста» жазбаларыТалқылауға арналған сұрақтар: Тарих ұғымы қандай мағынаны білдіреді? |
Құндылықтар-ды дарыту | «Мәңгілік - Ел» ұлттық идеясы: 2. Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім |
Пәнаралық байланыстар | География, тарих |
АКТ қолдану дағдылары | Карта,суреттер, үлестірме қағаздар |
Бастапқы білім | Қазақстан аумағында металлургияның пайда болуы. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурс-тар |
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі
Сабақтың соңы
| Сәлемдесу, түгендеу. Ұйымдастыру: Белсенді оқу ортасын құруҮй тапсырмасын сұрау: «Кім жылдам?» әдісі бойынша сұрақтары қойылады.
Алғашқы адамдардың антропологиялық белгілерін сипаттайдыАлғашқы адамдардың тұрмыс – тіршілігін шығармашылық түрде көрсетедіТарихи деректермен танысады
Біз нені еске түсірдік?Қ.Б. дұрыс жауаппен салыстыру, оқушылармен бірге талдау
Бүгінгі сабағымыз: «БЖБ»
Алғашқы адамдардың наным-сенімдерін сипаттау; Археологиялық ескерткіштерді сипаттау
Жаңа сабақ. Бағалау критерийлерін оқушыларға таныстырамын. Мәтінмен жұмыс жасай отырып , оқиғаны кестеге түсіріңіз:
Дескриптор:1. Ежелгі замандағы тарихи оқиғаларды айтады2. Маңызды тарихи деректерге тоқталады3. Тарих сөзінің мағынасын түсіндіреді4. Тас құралдардың түрлеріне сипаттама береді5. Ежелгі адамдардың тұрғын үйлерін талдайды
Қ.Б. дұрыс жауаппен салыстыру, оқушылармен бірге талдауМақсаты: Оқушыны өз бетімен үйрету, олардың шығармашылық бейімділіктері мен икемдіктерін дамыту.Тақырып соңындағы тест жұмысын орындаймыз.Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жабыстырады.Оқушылар өз пікірлерін айтып, сабақ қорытыланды.Үйге тапсырма: Тақырыпқа байланысты тест құрастыру |
Оқулық, жұмыс дәптер, А4 қағазы, стикерлер,бағалау парақшалары,үлестірме қағаздар
Жұмыс дәптер, оқулық |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Деңгейлік тапсырмалар:Барлығына: сұрақтар
| Денсау-лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |