Материалдар / Бөлімі: Салт –дәстүр және ауыз әдебиеті Тақырыбы: Зат есім
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Бөлімі: Салт –дәстүр және ауыз әдебиеті Тақырыбы: Зат есім

Материал туралы қысқаша түсінік
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарғажауап беру. 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Сәуір 2018
431
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Қазақ тілі
Күні:
Сынып:

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназиясы» коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
19.01.2018ж.
Мұғалімнің есімі: Джураева Алмагүл Арабовна
2 «А», «В», «Б» Қатысқандар саны
Қатыспағандар саны
2 «А»:
«В»:
2 «Б»:
2 «А»: «В»:
2 «Б»:
Салт –дәстүр және ауыз әдебиеті
Зат есім

Бөлім
Сабақтың
тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары

Сабақтың мақсаты

Бағалау критерийі

2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін
мазмұны бойынша қойылған сұрақтарғажауап беру.
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша
әңгіме құрау.
Барлық оқушы: мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап
береді.
Басым бөлігі: зат есімді ажыратады және мағынасын түсінеді.
Кейбір оқышылар: тірек сөздерді қатыстырып, әңгіме құрайды.
- мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
- зат есімді ажырату және мағынасын түсіну.
- тірек сөздерді қатыстырып, әңгіме құрау.
Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды және жауап береді.
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету. Ұлтымыздың салт-дәстүрін түсіндіру.

Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға
баулу
Пәнаралық
Бейнелеу, әдебиеттік оқу, дене шынықтыру .
байланыс
Тақырып бойынша Зат есім
алдыңғы білім
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
кезеңдері
Басталуы
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.
10 мин
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Сәлем беріп бәріне,
Бас иеміз біз.
Топтарға бөлу. Дауысты және дауыссыз дыбыстар
жазылған стикерлер арқылы топқа бөлемін. 1-топ
Дауысты дыбыстар. 2-топ Дауыссыз дыбыстар.
Өткен сабақты еске түсіру «Кубизм» әдісі.
Оқушылар кезекпен кубикті лақтырады, кубик
қырларында берілген өткен тақырыпқа байланысты
сұрақтарға жауап береді.
Ортасы
Білу және түсіну. Ой қозғау.
25 мин
Бейне баян «Тұсаукесер» дәстүрі бойынша бейне
Жаңа білім
жазбаны көрсетеміз.
«Оқы, есіңде сақта!» әдісі
20-жаттығу. Оқушылар Тұсаукесер өлеңін
мәнерлеп оқиды. Соңындағы сұрақтарға жауап

Ресурстар
2 сынып
қазақ тілі
оқулығы

кубик

Оқулық.
АКТ
құралдары.

Қазақ тілі

Аяқталуы
5 мин

береді.
Ереже.
Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз.
Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер? деген
сұрақтар қойылады.
Дәптермен жұмыс.
21-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз.
Тұсау кесу - бала тәй-тәй басқанда жасалатын
дәстүр. Баланың тұсауын ала жіппен кеседі.
• Зат есімдерді тауып, түбір мен қосымшаға
ажырат.
«Сөзден сөз шығар» ойыны.
Сергіту сәті. «Жұмыр қылыш» күйіне билейді.
22-жаттығу. өлеңді түсініп оқы.
«Жұмыртқадан» жиырма сөз.
Арық, ұра,
Құм, жыра –
Қаздық қайла, тырма алып,
Көне тымақ, құмыра,
Қамыт көріп тұр халық.
• Зат есімді тауып, оларға сұрақ қой.
• Өлеңдегі «жұмыртқа» сөзінен шыққан сөздерді
ата. Қалған 11 сөзді тауып көр.
• Түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен қарап
ал.
«Фиш-боун» әдісі.
Берілген сөздердің қосымшасын ажыратып жаз.
Дәрігер, құрылысшы, өнерпаз, әдепті, оқушы.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттерге қарап,
суреттен көрген салт дәстүрлер туралы әңгімелейді.
Бағалау. «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау .
Кері байланыс. «Кеме» әдісі.
Үйге тапсырма: 23-жаттығу. 48-бетте.

дәптері.
Топтық
талқыға
салады,
ойланады.

Тауық және
жұмыртқалар
бейнеленген
суреттер.

Кеме суреті.
Күнделік

Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
Бағалау Пән аралық байланыс
көмек көрсетуді қалай
Оқушылардың
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
жоспарлайсыз? Сіз
үйренгенін тексеруді
ережелері
қабілеті жоғары
қалай жоспарлайсыз? АКТ-мен байланыс
оқушыларға
Құндылықтардағы байланыс
тапсырманы
күрделендіруді қалай
•жоспарлайсыз?
Оқушыларға ЖАДА
• «Бас бармақ» әдісі,
• Бейнелеу, әдебиеттік оқу
бойынша жұмыс істеуі
кері байланыс
• Жеке және топпен жұмыс істеу
арқылы
арқылы
қабілеттерін арттыру.
Рефлексия
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол
Сабақ / оқу мақсаттары ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін
шынайы ма?
сұрақтарға жауап беріңіз.

Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралаушаралары
тиімді болдыма? Мен
берілген уақыт ішінде
үлгердімбе? Мен
өзжоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:

2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:

2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Тексерілді:__________________________
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!