Материалдар / Бүкіләлемдік Интернет желісі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бүкіләлемдік Интернет желісі

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика сабағында қолдануға болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Желтоқсан 2018
522
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу тақырыбы

Бүкіләлемдік Интернет желісі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.4.2.1- біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыздығын талқылау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін:

Компьютердің, интернеттің адам денсаулығына тигізетін әсерлерін зерттейді, айтып жеткізеді.

Оқушылардың басым бөлігі үшін:

Жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыруды үйренеді.  Интернеттің зиянынан сақтандыру шараларын айқындайды

Кейбір оқушылар үшін:

Анық және нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.

Бағалау критерийі

Компьютердің және интернеттің адам денсаулығына зияндылығын зерттейді, айтып жеткізе алады.

Жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыра алады. Интернеттің зиянды зардаптарының алдын алуды біледі

Интернет туралы мәліметті толық әрі нақты ашып көрсете алады.

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика мен терминология:

Интернет, WWW, Arpanet, Провайдер, Браузер, E-mail, Плагиат


Құндылықтарға баулу


Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, тарих, орыс тілі

Алдыңғы білім

«Интернет» туралы қосымша мәліметтері бар газет-журналдар

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


(5 мин)

















Топпен жұмыс

Постер қорғау

(10 мин)


Оқушылармен амандасу, түгендеу.

«Аялы алақан» әдісі. Психологиялық ахуал қалыптастыру

Әдісі мақсаты: оқушылар арасындағы сенімділік деңгейін көтеріп, еркіндікті қалыптастыру.

Оқушылар шеңбер құрып отырады. «Бүгінгі сабақтан не білемін, нені үйренгім келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бірінші оқушы жанындағы көрші оқушының қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды)

«Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлінеді



Топқа біріктіру «Адасқан әріптер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашады.

І топ Бүкіләлемдік

ІІ топ Интернет

ІІІ топ желісі



Галереяны аралау әдісі.

Әр топқа карточка үлестіріліп беріледі. Карточкада берілген тапсырмаға сәйкес нақты ақпаратты қолдана отырып, постер жасайды.

  1. Топ. «Интернет» деген не? Пайдасы мен зияны?

  2. Топ. «Браузер» дегеніміз не? Браузер не үшін қажет?

  3. Топ. «Электрондық пошта» деп нені айтамыз? Адам өміріндегі маңыздылығы қандай?

Әр топ басшысы орнында қалады, қалған мүшелері сағат тілі бағытымен келесі топқа өтеді және осы топтың басшысының тапсырмасын түсіндіруін тыңдайды. Барлығы болған соң келесі топқа ауысады.

























«Shape3 Shape2 Shape1 Геометриялық фигуралар»







Интербелсенді тақта






Сабақтың ортасы


(10 мин)











Жеке жұмыс

(8 мин)









































(3 мин)

«Өрмекші торы» тәсілі

Оқушыларға жалпы бір сұрақ беріледі, сол сұраққа жауап берген оқушы жіптің бір ұшын алады да келесі оқушыға лақтырып сұрақ береді.

Бағалау критерийі

Дескриптор

ҚБ

Интернет туралы мәліметтер бідеді

Оқушылар барлық мәліметтерді біледі

Оқушылар мәліметтерді жартылай біледі





Практикалық жұмыс

Тапсырма (Ж.Ж)

1)1 топ «Ішкі желі» , 2 топ «Wi-Fi желісі» тақырыбы бойынша ақпарат іздеу

2) Word мәтіндік редакторға түсіріп

желі арқылы топ арасында осы ақпаратпен алмасу

Орындалған тапсырмаға жұлдызша беру

Бағалау критерийі

Дескриптор:


Жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыра алады. Интернеттің зиянды зардаптарының алдын алуды біледі

Компьютердің желісі іске қосады

Орнатылған браузердін ішінде ақпарат табады

Желі арқылы топ арасында ақпаратпен алмасу





«Кім жылдам?» әдісі

Сәйкестікті орнатыңыз


Браузер e-mail

Домен browser

Хабарламалар тақтасы domain

Сеанс gateway

Желі BBS

Электронды пошта session

Шлюз network

Бағалау критерийі

Дескриптор:

ҚБ

Үштілділік бойынша қазақ, орыс, ағылшын тілдерін білу

Сәйкестікті дұрыс орындаса

Жартылай дұрыс орындаса

Shape4


«Миға шабуыл» әдісі



  1. Интернет бізге не үшін қажет?

  2. Интернеттің адам өміріндегі пайдасы қандай?

  3. Интернет қаншалықты зиян келтіреді?

































Тапсырмалар жазылған каточкалар, плакат, маркер



Сабақтың соңы

(4 мин)

Рефлексия және бағалау:

  • Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша нені түсінді;

  • Нені келесі сабақта қайта дәл осындай айтып береді.

  • Келесі сабақта осы тақырыптан практикалық жұмыс болса, мұғалімнің көмегінсіз оны орындай ала ма?

  • Оқушылар ойлау дағдыларына сәйкес жанындағыларға қалыптастырушы баға береді.


























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!