Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бұрыш.
|
Бөлім: |
5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
19.04.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрыш. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 бұрышты транспортир көмегімен өлшеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. Сабақтың тақырыбын қарапайым ашық сұрақ қою арқылы ашамын. Мысалы, отырған сыныптарыңның, сонымен бірге қанша бұрышы бар? Сыныптан қандай бұрыш түрлерін кездестіре аламыз? |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
Оқулық 5 сынып Мaтемaтикa Т.А.Алдамұрат ова Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» 2015 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру. Бұрыштың өлшемін табу үшін транспортирді пайдалануға болады. Берілген градусты транспортирдің центрінен екі сәуленің арасын өлшеу арқылы білеміз. Транспортирдің көмегімен бұрышты өлшеу алгортимі: 1) транспортирдің центрі берілген бұрыштың төбесімен, ал бұрыштың бір қабырғасы транспортирдің горизонталь сызығымен сәйкес келетіндей орналастырамыз; 2) нөлден бастап санап бұрыштың өлшемін анықтаймыз. Тапсырмалар орындау. Жеке жұмыс: №1. 135°, 25°, 40° болатын бұрыштарды транспортирдің көмегімен сал. №2. Жазыңқы бұрыш бірдей 5 бөлікке бөлінген. Осы бұрыштарды табыңдар. Әрбір бұрыш қанша бұрышты береді? Олардың біреуін салыңдар. Шешуі: 180°:5=36° Жауабы: 36°.
№3. Екі түзудің қиылысуынан
шыққан бұрыштың біреуі екіншісінен 3 есе
артық. Осы бұрыштарды
табыңдар.
"Ой
қозғау" Сыныппен жұмыс: №4. ОВ бұрышы 87-ге тең. Осы бұрыштың ішінен ОС сәулесі жүргізілген. ВОС бұрышы 52-ге тең болса, АОС бұрышының градустық өлшемін тап. №5. Орaл қaлaсындa сaғaт 1600-ді көрсетсе, Aстaнa қaлaсындa минуттық тіл мен сaғaттық тілдің aрaсындaғы бұрыш неше грaдус болaды? Дескриптор: - қалалардың уақыт айырмашылығын анықтайды; - 1минут неше градусқа сәйкес екенін табады; - бұрыштың грaдустық өлшемін анықтайды. |
Жаңа сабақты меңгереді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақтаға шығып, есепті шығарады. |
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл
Бағдаршам арқылы өзін – өзі бағалайды.
|
https://bilimland.kz/ |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия: «Табыс кілті» арқылы білім сандығын ашайық. Оқушылар стикерлерге сабақта алған нәтижесін жазып алтын кілтке жабыстырады.
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
|
Оқулық 5 сынып Мaтемaтикa Т.А.Алдамұрат ова Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» 2015. Үлестірмелер |
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бұрыш.
|
Бөлім: |
5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
19.04.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрыш. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 бұрышты транспортир көмегімен өлшеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. Сабақтың тақырыбын қарапайым ашық сұрақ қою арқылы ашамын. Мысалы, отырған сыныптарыңның, сонымен бірге қанша бұрышы бар? Сыныптан қандай бұрыш түрлерін кездестіре аламыз? |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
Оқулық 5 сынып Мaтемaтикa Т.А.Алдамұрат ова Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» 2015 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру. Бұрыштың өлшемін табу үшін транспортирді пайдалануға болады. Берілген градусты транспортирдің центрінен екі сәуленің арасын өлшеу арқылы білеміз. Транспортирдің көмегімен бұрышты өлшеу алгортимі: 1) транспортирдің центрі берілген бұрыштың төбесімен, ал бұрыштың бір қабырғасы транспортирдің горизонталь сызығымен сәйкес келетіндей орналастырамыз; 2) нөлден бастап санап бұрыштың өлшемін анықтаймыз. Тапсырмалар орындау. Жеке жұмыс:
№1.
13 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым:
Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім
беретін мектебі
Қысқа
мерзімді (сабақ)
жоспары
Тақырыбы:
Бұрыш. Бөлім: 5.4B Бұрыштар.
Көпбұрыштар Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
19.04.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Бұрыш. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.3.3.1
бұрышты
транспортир көмегімен өлшеу; Сабақтың мақсаты Транспортир арқылы бұрыштың
берілген өлшемі бойынша бұрыш салу; Бұрыштарды транспортирмен
салу. Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Оқу
мақсаттарымен таныстыру.
Үй жұмысын
тексеру. Сабақтың тақырыбын қарапайым
ашық сұрақ қою арқылы ашамын. Мысалы, отырған сыныптарыңның,
сонымен бірге қанша бұрышы бар? Сыныптан қандай бұрыш түрлерін кездестіре
аламыз? Жинақтала ды,сабаққа
ынталанады Оқулық 5 сынып
Мaтемaтикa Т.А.Алдамұрат ова Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра»
2015 Сабақтың
ортасы Жаңа сабақ
түсіндіру. Бұрыштың өлшемін табу үшін транспортирді пайдалануға
болады. Берілген градусты транспортирдің центрінен екі сәуленің
арасын өлшеу арқылы білеміз. Транспортирдің
көмегімен бұрышты өлшеу
алгортимі: 1) транспортирдің центрі
берілген бұрыштың төбесімен, ал бұрыштың бір қабырғасы
транспортирдің горизонталь сызығымен сәйкес келетіндей
орналастырамыз; 2) нөлден бастап санап
бұрыштың өлшемін анықтаймыз.
Тапсырмалар орындау. Жеке
жұмыс:
№1.
135°, 25°, 40° болатын
бұрыштарды транспортирдің көмегімен
сал.
№2.
Жазыңқы бұрыш бірдей 5 бөлікке бөлінген. Осы
бұрыштарды табыңдар. Әрбір бұрыш қанша бұрышты береді? Олардың
біреуін салыңдар. Шешуі:
180°:5=36°
Жауабы:
36°.
№3. Екі түзудің қиылысуынан
шыққан бұрыштың біреуі екіншісінен 3 есе
артық. Осы бұрыштарды
табыңдар.
"Ой
қозғау"
Сыныппен
жұмыс:
№4. ОВ бұрышы 87-ге тең. Осы
бұрыштың ішінен ОС сәулесі жүргізілген. ВОС бұрышы 52-ге тең болса,
АОС бұрышының градустық өлшемін
тап.
№5.
Орaл қaлaсындa сaғaт
1600-ді көрсетсе, Aстaнa қaлaсындa минуттық тіл мен сaғaттық
тілдің aрaсындaғы бұрыш неше грaдус
болaды?
Дескриптор:
- қалалардың уақыт айырмашылығын
анықтайды; - 1минут неше градусқа
сәйкес екенін табады; - бұрыштың грaдустық өлшемін анықтайды. Жаңа сабақты
меңгереді. Тапсырмаларды өз бетінше
орындайды. Сұрақтарға жауап
береді. Тақтаға шығып, есепті
шығарады. Әрбір дұрыс жауапқа 1
балл Бағдаршам арқылы өзін – өзі
бағалайды. https://bilimland.kz/ Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия: «Табыс кілті» арқылы білім сандығын
ашайық. Оқушылар стикерлерге сабақта алған нәтижесін жазып
алтын кілтке жабыстырады. «Маған
сабақ ұнады». «Тақырыпты меңгердім». «Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде
қиналдым». «Сабақ маған
түсініксіз». Үй жұмысын
алады. Рефлексияны ауызша
орындайды. Оқулық 5 сынып
Мaтемaтикa Т.А.Алдамұрат ова Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра»
2015. Үлестірмелер
Таныстым:
Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім
беретін мектебі
Қысқа
мерзімді (сабақ)
жоспары
Тақырыбы:
Бұрыш. Бөлім: 5.4B Бұрыштар.
Көпбұрыштар Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
19.04.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Бұрыш. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.3.3.1
бұрышты
транспортир көмегімен өлшеу; Сабақтың мақсаты Транспортир арқылы бұрыштың
берілген өлшемі бойынша бұрыш салу; Бұрыштарды транспортирмен
салу.
(ЕБҚ) Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Оқу
мақсаттарымен таныстыру.
Үй жұмысын
тексеру. Сабақтың тақырыбын қарапайым
ашық сұрақ қою арқылы ашамын. Мысалы, отырған сыныптарыңның,
сонымен бірге қанша бұрышы бар? Сыныптан қандай бұрыш түрлерін кездестіре
аламыз? Жинақтала ды,сабаққа
ынталанады Оқулық 5 сынып
Мaтемaтикa Т.А.Алдамұрат ова Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра»
2015 Сабақтың
ортасы Жаңа сабақ
түсіндіру. Бұрыштың өлшемін табу үшін транспортирді пайдалануға
болады. Берілген градусты транспортирдің центрінен екі сәуленің
арасын өлшеу арқылы білеміз. Транспортирдің
көмегімен бұрышты өлшеу
алгортимі: 1) транспортирдің центрі
берілген бұрыштың төбесімен, ал бұрыштың бір қабырғасы
транспортирдің горизонталь сызығымен сәйкес келетіндей
орналастырамыз; 2) нөлден бастап санап
бұрыштың өлшемін анықтаймыз.
Тапсырмалар орындау. Жеке
жұмыс:
№1.
13 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















