Материалдар / Циклограмма
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Циклограмма

Материал туралы қысқаша түсінік
Топқа циклограмма қазақша Орта топқа, қазақша нұсқада. 4к моделі бойынша. Жаңартылған нұсқада циклограмма Салынды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қазан 2021
6804
10 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


ҰЙЫМДАСТЫРЫЛҒАН ОҚУ ҚЫЗМЕТІНДЕ ҚОЛДАНЫЛАТЫН ЦИКЛОГРАММА. І-апта

Ортаңғы тобы .

02.08 - 06. 08. 2021ж

Өтпелі тақырып: «Бізді қоршаған әлем»

Тақырыпша «Мен және қоршаған орта»

Күн тәртібі

Дүйсенбі

Сейсенбі

Сәрсенбі

Бейсенбі

Жұма

Балаларды қабылдау

Ата-аналармен әңгімелесу


Тәрбиешімен балаларды қабылдау. Дене қызуын өлшеу және тазалығын тексеру Жеке бас гигиенасын қарау.Жағымды жағдай орнату. Денешынықтыру сабағына қатысып балалардың жағдайын бақылауда ұстау. Серуен уақытында топтпрға кварц қосу



Ойындар (үстел үсті, саусақ және т.б. )

Құрылымдалған дидактикалық ойын

Тақырыбы: «Бұл қай кезде болады?»

Мақсаты: Балалар жыл мезгілдерін жылдам табады,

атайды және сипаттайды.

Шарты:Балалар жыл мезгілдерінің суреттерін жапсырып,

ерекшеліктерін айтады.

Күтілетін нәтиже:

Балалар жыл мезгілдеріне тән суреттерді тауып әңгімелеп береді.

(Бала үні,сыни ойлау)

Салауатты өмір салтын сақтаймыз,

 Жаттығудан ешқашан да қашпаймыз

Құрылымдалған

қимылды ойын

Тақырыбы:

«Өз үйіңді тап»

Мақсаты: Балалардың қимыл-іс дағдылары, ойлау қабілеттері дамиды.

Шарты:Кілемнің үстінде геометриялық фигуралар жатады.Олар үйшіктер,балалардың қолдарында геометриялық карточкалар болады.Музыка ойнап тұрады,балалар кілем үстімен айналып жүреді.Музыка тоқтағанда әр кім өз үйшігіне барады.Білмеген бала ойынан шығады.

(Бала үні, сыни ойлау)

Спорт – көркі өмірдің,    
Спорт - досың, серігің.
Жаттықсаң шымыр боларсың,
Шынығып, өсіп, толарсың,

Құрылымдалған дидактикалық ойын: Тақырыбы: «Көлеңкесін тап»

Мақсаты: Балалар заттардың көлеңкесін тауып орналастыруды үйренеді

Ойын шарты: Балалардың қолына әртүрлі заттардың суретін таратылады. Балалар қолдарындағы суреттер бойынша көлеңкесін тауып орындарына отырады.

(4 К моделі, Сыни ойлау, Бала үні)

Ойнайық, ойнайық та ойлайық!

Қатардан артта қалып қоймайық,

Белсенді болайық ортада,

Уақытты тектен - тек жоймайық!


Еркін ойын:

«Деньеш блогтары»

Мақсаты: ұжыммен жұмыс жасауға дағдыланады.

Бала үні

Тікелей бақылау

Шымыр, сергек денеміз,

Спорт сүйер өренбіз!

Біз биіктен самғаймыз,

Қарсыластан қалмаймыз.

Құрылымдалған дидактикалық ойын: «Артығын тап»

Мақсаты: Балалар берілген суреттердің ортақ атауы барын түсінеді.

Күтілетін нәтиже: Суреттерді атай отырып,не артық екенін айтады.

4 к моделі, Бала үні.

Таңертеңгі гимнастика

Тамыз айының 1- аптасына арналған таңғы жаттығу кешені. Жаттығу кешені қосымша тіркелген

Мақсаты: Жалпы даму жаттығуларын дұрыс жасай отырып, баланың қимыл-қозғалысын дамыту.

Баланы салауатты өмір салтына тәрбиелеу

Таңғы ас

Сауықтыру шаралары: Ауызды жуу, жылы сумен шаю. Ас мәзіріне отыру.Ас мәзірімен таныстыру. Астың құрамындағы дәрумендер жайында айта отырып, асты тауысып жеуге кеңес беру. Әдептілік ережелерін түсіндіру. Тамақ үстінде жан жағына алаңдамауды, бір – біріне кедергі келтірмеуді үйрету. Рахмет айтуға тәрбиелеу.

Ойындар, ҰОҚ дайындық

ҰОҚ өтілу барысына қажет құралдарды, көрнекіліктерді реттеу..

Балаларды ұоқ-не сұрақтар қоя отырып дайындау, балалармен өзара әңгіме жүргізу.



Мектепке дейінгі ұй-ым кестесі бойынша ұйымдастырылған оқу қызмет-тері

Дене шынықтыру

1.Мақсаты:

Балалардың жүру, жүгіру дағдылары дамиды.

-Құрсаудан еңбектеп өтеді.

-Бір және екі қолмен допты еденге ұра алады.

I.Кіріспе бөлім. Бір қатар сапқа тұру.

Сәлемдесу. Шеңбер бойымен тұру. Қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен жүреді,қолды  жанға созып, өкшемен жүреді.

Баяу жүгіру, жылдам жүгіру

Негізгі бөлім: Жалпы дамыту жаттығулар:

 (жалаушамен)

   «Тербелу» Б.қ: аяқ арасы алшақ, қол төменде.

  а)  қолдарды жоғары көтеру.
  ә)  екі жанға тербелу, оңға тербелу.
  б)  солға тербелу.

  «Бағыттаушы» Б.қ: аяқ арасы алшақ, қол төменде.

  а)  қолдағы жалаушаларды жоғары көтеру,  алға созу.
  б)  екі қолдағы жалаушаны кеуде тұсына әкелу.
  
в)  екі қолды жанға созу.
 
 г)  б.қ.келу.

  «Ұшамыз, қонамыз»

Б.қ: тік тұру, қол төменде.

  а)  екі қолдағы жалаушаны кеуде тұсына әкеліп, тізені сәл бүгіп отыру.
 
 ә)  бір орында секіріп, қолды жанға созу. б)  б.қ. келу.

Тыныс алу: «Әдемі гүлдің иісі,
Гүл ашады қауызын»

Бастапқы қалыпқа келу.

4 к моделі, бала үні

Өнім арқылы саралау Жетелеуші сұрақтар арқылы бақылау

Негізгі қимыл-жаттығулары:

1.Құрсаудан еңбектеп өтуге дағдыландыру.

2.Бір және екі қолмен допты еденге ұру.

Өнім арқылы саралау

Қ/Д ойын:

«Түрлі - түсті автокөліктер» Ойын шартын түсіндіру.

Е/Р ойын: «Допты қуып жет»

Бақылау әдісі: «Жаппай бақылау

Қортынды

Сұрақ-жауап

Бала үні

Балаларды мадақтау.



Қоршаған орта

Тақырыбы:. Туған жердің табиғаты

Мақсаты: Туған жердің табиғатына деген қызығушылықтаары оянып, тірі және өлі табиғаттағы өзгерістерді бақылай отырып, табиғаттың досы болуға.оны қорғай білуді үйренеді.

Ресурстар: дидактикалық

материалдар

Әдіс-тәсілдер: 4К моделі: командада жұмыс жасау

ҰОҚ ӨТІЛУ БАРЫСЫ.

Шаттық шеңбері. Н. Жанаев.

Табиғат – анамыз.

Табиғат ол –анамыз,

Табиғатқа баламыз.

Құшағында ойнаймыз,

Шаттық әнге саламыз.

II.Қызығушылықты ояту.

1. Ой қозғау:

-Жыл мезгілдеріне саяхат.

-Сюжетті суреттермен жұмыс.

-Бір жылда неше мезгіл бар?

-Әр мезгілдегі табиғаттың көрінісін ата?

-Кімге қай мезгіл ұнайды? Несімен ұнайды?

-Қазір қай мезгіл -

-Табиғат пен адамның байлынысын атап өту.

Жаппай бақылау.

Сергіту сәті: «Құбылыстар»

Тренинг ойын – «Табиғатпен сырласу».

Авторы Г.Таласбаева.

-Сыйқырлы орындық арқылы табиғатқа саяхатқа бару.

-Елестету. (көзді жұму)

- мөп-мөлдір ағып жатқан сулар, жайнап өсіп тұрған гүлдер, құстар, тамаша табиғат.

1. Бұлаққа кездесу.

-Бұлақтан су ішеміз. Ол үшін:

Алға иілу, алу, ішу, тамсану. (рахат-ай)

2. Алма ағашына кездесу. -Ағаштан алманы алып жеу.

Оң аяқ алға, сол аяқтың өкшесін көтеру, алу, қырт етіп тістеу, тәттісін-ай\

2.Раушан гүліне кездесу.

Алға иілу, алу, иіскеу, қажет емес ауаны сыртқа шығару.

3. Миға шабул

Пед жет ойын: «Кім тапқыр?»

-Айналамызды қоршап , жайқалып өскен ағаштар не үшін керек?

-Табиғат байлықтарына нелер жатады?

-Оны қорғау деген не?

-Табиғатты сүйе білу деген не?

(Блум таксономиясы арқылы сарлау)

4.Табиғат туралы тиым сөздер.

-Көк шөпті жұлма.

-Құстың ұясын бұзба

-Тал, шыбықпен ойнама.

-Суды ластама

-Құстарға тас лақтырма

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!