Материалдар / Далалық тайпалар бірлестіктері мен олардың қоныстануы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Далалық тайпалар бірлестіктері мен олардың қоныстануы

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып жаңартылған білім мазмұны. Қазақстан тарихы пәнінен ашық сабақ. Білімдер мен дағдыларды қалыптастыру: Оқушылар біледі • Қазақстан картасында сақ тайпалардың қоныстанғанын көрсете алады; • Сақ қоғамы бөлінген негізгі топтарды атай алады • Сақтардың әлеуметтік топтары ерекшеліктерінің негізгі белгілерін атай алады • Тайпалар мен ру көсемдерінің міндетерін атай алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қаңтар 2018
3392
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы: Далалық тайпалар бірлестіктері мен олардың қоныстануы

Мақсаты: 5.3.1 –сақтардың қоғамдық құрылымын анықтау

5.3.1.-сақтардың қоғамдық құрылысына сипаттама беру

Міндеттері:

Пәндік нәтижелер

Білімдер мен дағдыларды қалыптастыру:

Оқушылар біледі

  • Қазақстан картасында сақ тайпалардың қоныстанғанын көрсете алады;

  • Сақ қоғамы бөлінген негізгі топтарды атай алады

  • Сақтардың әлеуметтік топтары ерекшеліктерінің негізгі белгілерін атай алады

  • Тайпалар мен ру көсемдерінің міндетерін атай алады.

Жүйелік-әрекеттік

Дағдыларды қалыптастыру:

  • оқу үдерісінде дербестік пен белсенділікті қалыптастыру.

Жеке нәтижелер

  • оқушыларды белсенді танымдық әрекетке тарту;

  • жаңалыққа қызығушылық сезімін ояту

Ресурстар мен құрал-жабдықтар: тарихи және географиялық карта, атлас, компьютер; проектор/ тақта; А4 пішімді парақтар, түрлі түсті маркер, 5-сыныпқа арналған «Қазақстан тарихы оқулығы» оқулығы.

Сабақ кезеңдері


Жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Жағымды

көңіл-

күй орнату

Жағымды көңіл күй тудыру.


Бас бармақтарды кезектестіріп түйістіру арқылы:

«Тілеймін, жақсылықты, барлық жерде, баршаңызға сәлем!»

Өрлік тәжірибені белсендіру. Мақат қою



Біліу

Білімді өзектендіру. Мұғалім бұған дейін алынған білімдерді еске түсіреді, білім алушылардан тест арқылы өткен тақырыпты еске алады. Үй тапсырмасы. 5мин


Жаңа сабақты меңгеру

Түсіну

«Далалық тайпалар бірлестіктері мен олардың қоныстануы» 5

Білім алушылармен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтап алу

-Біздің сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар?

Білім алушылардың алдына оқу мәселесін қою


Тест

«5»-10балл

«4»-9-8 балл

«3»-7-8 балл

«2»-4-0балл



(мұғалімнің таныстырылым слайды)

Сабақ таырыбы бойынша жұмыс

Қолдану


Picture 1

3мин

Талдау

«галерея» ойыны

Абыздар-ақ

Жауынгерлер қызыл және сары

Малшылар мен егіншілер сары мен көк

5

«Температураны өлшеу» әдісі




Сергіту сәті

2 мин






Жинақтау













Бағалау





Мағынасы бойынша жетіспейтін сөздерді орнына қойып жазады






Сақ қоғамының үш тобын жеке-жеке, түрлі- түсті қарындаштармен бояйды





«Не жасап жатырсыңдар?»

деп сұрауға болады


мұғалім өтініш айтады, білім алушы әдепті айту керек: мыс. «айнаш дәптер бер»

«Айнаш, өтінемін, дәптерді берші»

Дамир есікті жап, Жаннұр орындықты қой,Асқар қаламды Жомартқа бер, Жасұлан, Айдынға есепке көмектес,

Досым картаны орнына қой.


Жай сұрақтар:не? қайда? қашан? қалай?

Нақтылаушы: Сіздің айуыңыз бойынша?

Мен қателесуім мүмкім бірақ сіз былай дедіңіз?

Бағалау: айырмашылығы неде? Неліктен өзгереді?

Талдау түсіндіру. Неге? ден бастап себеп салдарын түсіндіру

Практикалық Қалай қолдануға болады?

Бұдан не жасауға болады?

Шығармашылық сұрақтар

Егер ... не болады?

Сабақ қорытындысы. Рефлексия

Рефлексиялық бағалау.

Жалғастырыңыз:

Маған ... қызықты болды

Бұл ... қиындық туғызды

Осы ... мені ойландырды








ЖББ № 22 орта мектебі КММ









Далалық тайпалар бірлестіктері мен олардың қоныстануы

5-сынып Қазақстан тарихы

Пән мұғалімі: Казиева С.У.























2017-2018 оқу жылы




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!