Материалдар / Дәрігердің қабылдауында
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дәрігердің қабылдауында

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Желтоқсан 2018
1377
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Сабақтың тақырыбы:

Дәрігердің қабылдауында

Мұғалімнің аты-жөні: Г.Қосқараева

Күні: 08.01.2018 ж.


СЫНЫП: 5


Қатысқаноқушылар саны:


Қатыспағаноқушылар саны: 0


Сабақ негізделген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.Т4Фольклорлық және шағын мәтіндердің мазмұнын түсіну

О4. Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау.А4. Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау


Сабақтың мақсаттары


Оқушылардың барлығы орындай алады:Мәтінді баяндай алу.

Оқушылардың көбі орындай алады:Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау.

Оқушылардың кейбірі орындай алады:Мәтінге жоспар құрай алу .

-Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды.




Бағалау критерийі

Мәтіннің мазмұнын түсінеді

Мәтінге салыстырмалы талдау жасайды.

Мәтінді баяндайды.


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Пациент, тіс жегі (кариес), науқас, оташы, тіс күтімі.


Ресурстар

Ынтымақтастыққа, азаматтыққа, жауапкершілікке, тазалыққа, салуатты өмір салтын сақтауға, құрметке баулу.


Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастыққа, азаматтыққа, жауапкершілікке, тазалыққа, салуатты өмір салтын сақтауға, құрметке баулу.


Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, Рефлексия.


Пәнаралық байланыс

Орыс тілі,биология


АКТ қолдану дағдылары



Алдыңғы оқу

Нәтиже сабақ

Денсаулық туралы түсініктері бар, денсаулық жайлы мақал-мәтелдер біледі.


Сабақтың жоспары


Жоспарланған

уақыт

Сабақ барысы :



Басталуы

5 минут

. Ұйымдастыру кезеңі.- Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында тренинг өткізу. Оқушылар шаттық шеңберін құрады. Мұғалімнің сөзі: – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.Кел, балалар, күлейік!Күлкіменен түлейік!Күлкі- көңіл ажары !Күліп өмір сүрейік! Саралау әдісі. Оқушыларды «Тіс дәрігерлері» және «Балалар дәрігерлері» деген екі топқа бөлемін.

Ойлан-жұптас-бөліс.Оқылым алды тапсырма: төмендегі сөздерді суреттермен сәйкестендіріңдер, суреттер арқылы оқылым мәтінінде болатын ақпаратты болжату

Тазалау,

емдеу,

күту;

тіс дәрігері;

тіс жегі (кариес);6) дәрумен 

Сөздікпен жұмыс:пациент – емделуші,науқас – больной,оташы – хирург,тіс күтімі – уход за зубами




Жаңа білім

10 минут






1-тапсырма

Мәтіндерді мұқият оқып, тақырып жағынан салыстыру, әр мәтінге ат қою

1-топ

1-мәтін ---------------------------------------      

Дәрігер дегеніміз- науқастарды емдеп, ауруынан жазады. Дәрігер болу үшін біріншіден білім керек, себебі дәрігерлер науқастың өміріне жауапты. Дәрігердің түрлері өте көп. Олар: балалар дәрігері, тіс дәрігері, оташы, көз дәрігері, құлақ дәрігері. Тіс дәрігері науқастың тіс жегін (кариес) тазалап, емдесе, көз дәрігері көзді, құлақ дәрігері науқастың құлағын емдейді. Сондықтан, дәрігердің ісі-өте жауапты іс.

2- топ

2 мәтін ------------------------------------- 

Айдынның түні бойы тісі ауырып шықты. Ол таңертен ерте тұрып, тіс дәрігерінің қабылдауына жазылды. Ауруханаға келіп, дәрігерге жағдайын түсіндірді. Дәрігер науқастың тісін тазалап, оған тіс күтімі жайлы кеңес айтты. Айдын дәрігерге алғыс айтып, оның берген кеңесі бойынша өз тісінің күтіміне күнде көңіл бөлетін болды.

Өз мәтінімен танысып, келесі қарсылас топтың мәтінімен танысады

Әр топ өз мәтіні бойынша 5 сұрақ дайындайды.



Дескрипторлар:Білім алушы:

Мәтіндерді түсініп оқиды;

Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайдыКері байланыс ұсыну
Сергіту сәті

Іш ауырса, тіс ауырса,Анам дәрі бередіБарлық бала, барлық балаОны жақсы көреді.







Ой шақыру стратегиясы




Ортасы

10 минут







Сергіту сәті

Іш ауырса, тіс ауырса,Анам дәрі бередіБарлық бала, барлық бала

Оны жақсы көреді.

2- тапсырма

Сурет бойынша жұптасып диалог құрастыру.

3- ТАПСЫРМАТірек сөздер арқылы мәтін құрау.(Ж)ЖОқушыларға суреттер топтамасы мен тірек сөздер беріледі.

Күнделікті қолданамын, тазалаймын, дәрігерге қараламын, зиян, пайдалы, аурухана, кеңес, тірек сөздері)
Дескриптор:

,өзара диалог құра алады.

,мәтін құрайды.

4- тапсырма

Мәтіннен үстеулерді теріп жазыңдар.














Сұрақ-жауап


Сергіту сәті

2 минут

Мақал-мәтел айтайық



Аяқталуы

Сабақты бекіту

10 минут


Дәрігер дегеніміз кім?

Дәрігер болу үшін не керек?

Дәрігер не істейді?

Дәрігер қайда жұмыс істейді?

Үй тапсырмасы:«Егер мен дәрігер болсам ...» деген тақырыпта шағын эссе жазып келу



Бағалау


5 минут







Кері байланыс

3 минут

Бағалау парақшасы арқылы бағалаймын.Ол парақшаны топ басшы бағалайды.


Рефлексия

Не білдім, не үйрендім? .................

Дәрігердің қабылдауында болудың пайдасы бар ма? Қандай пайдасы бар? ...............................................



Қосымша ақпарат

«Егер мен дәрігер болсам ...» деген тақырыпта шағын эссе жазып келу

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс



Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?






Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!