Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Парасаттылық және әдеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Куанышкалиева Ф.А. |
|
|
Пәні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
5 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы № 3 |
Дастархан басындағы әдеп. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды дастархан басындағы этикет ережелерімен таныстыру. Оқушыларды ұстамдылыққа, өзін-өзі ұстай алуына тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
«Фазл» әдісімен топқа бөлу.Мақалды табу. 1.Құдайы 2.Қылқыма 3.Арнайы 4.Қыдырма Миға шабуыл Қонаққа,мейрамханаға,кафеге барғаныңызда адамдар,сіздің әрекетіңіз қандай? |
Оқушылар мақалдың жалғасын табу арқылы топқа бөлінеді.Қысқаша қонақ түрлеріне сипаттама беріп шығады. |
|
Тақырыптық сөздер |
|
Жаңа сабақ |
Бейнематериалмен таныстырылады. «Үстел басындағы этикет ережелері» Тапсырмалар: қонақтар сөйлейді. Құдайы топқа: «Әдепті бала арлы бала...» эссе жазу. Қылқыма топқа: «Театрға,мұражайға барғанда...» ереже құрастыру. Арнайы топқа: «Домино ойыны,сөз бөліктерінен өлең құрастыру » Қыдырма топқа: «Қонақ күту»көрініс көрсету. Үстел басындағы этикет жайлы қысқаша
Тамақтану кезіндегі тәртіп ережелері
|
Ақпараттық мәтінмен жұмыс Топпен жұмыстанып,сынып алдында қорғайды. Ойларына түсінік қалыптастырады. Ережелерді жазып алу және есте сақтау |
Кері байланыс беріп отырады. 1.саусақ әдісімен 2.от шашу әдісімен 3.шапалақ әдісімен 4.театр көрермен әдісімен бағалап шығады. |
Ақпараттық мәтін Суреттер |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Не білдім? Не қиын болды? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек? |
Қонақ түрлері жазылған қағазға не білетінін, , не білгенін жазады |
|
Қонақ түрлері қағаздары |
|
Үй тапсырмасы |
Тамақтану кезіндегі тәртіп ережелерін жаттау. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дастархан басындағы әдеп
Дастархан басындағы әдеп
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Парасаттылық және әдеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Куанышкалиева Ф.А. |
|
|
Пәні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
5 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы № 3 |
Дастархан басындағы әдеп. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды дастархан басындағы этикет ережелерімен таныстыру. Оқушыларды ұстамдылыққа, өзін-өзі ұстай алуына тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
«Фазл» әдісімен топқа бөлу.Мақалды табу. 1.Құдайы 2.Қылқыма 3.Арнайы 4.Қыдырма Миға шабуыл Қонаққа,мейрамханаға,кафеге барғаныңызда адамдар,сіздің әрекетіңіз қандай? |
Оқушылар мақалдың жалғасын табу арқылы топқа бөлінеді.Қысқаша қонақ түрлеріне сипаттама беріп шығады. |
|
Тақырыптық сөздер |
|
Жаңа сабақ |
Бейнематериалмен таныстырылады. «Үстел басындағы этикет ережелері» Тапсырмалар: қонақтар сөйлейді. Құдайы топқа: «Әдепті бала арлы бала...» эссе жазу. Қылқыма топқа: «Театрға,мұражайға барғанда...» ереже құрастыру. Арнайы топқа: «Домино ойыны,сөз бөліктерінен өлең құрастыру » Қыдырма топқа: «Қонақ күту»көрініс көрсету. Үстел басындағы этикет жайлы қысқаша
Тамақтану кезіндегі тәртіп ережелері
|
Ақпараттық мәтінмен жұмыс Топпен жұмыстанып,сынып алдында қорғайды. Ойларына түсінік қалыптастырады. Ережелерді жазып алу және есте сақтау |
Кері байланыс беріп отырады. 1.саусақ әдісімен 2.от шашу әдісімен 3.шапалақ әдісімен 4.театр көрермен әдісімен бағалап шығады. |
Ақпараттық мәтін Суреттер |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Не білдім? Не қиын болды? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек? |
Қонақ түрлері жазылған қағазға не білетінін, , не білгенін жазады |
|
Қонақ түрлері қағаздары |
|
Үй тапсырмасы |
Тамақтану кезіндегі тәртіп ережелерін жаттау. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














