Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Деформация (7-сынып, ашық сабақ)
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымы |
«Тұрағұл Қоңыр атындағы орта мектеп – бақшасы» КММ |
||||||||||||||||||||||||
Бөлімі |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Оразбекова Зауре Бактыбековна |
||||||||||||||||||||||||
Күні: |
04.12.2023ж |
||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысушылардың саны: 14 |
Қатыспағандар саны: - |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Деформация |
||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.3 – пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіре алу. Барлық оқушылар: пластикалық және серпімді деформацияларды ажырата алады. Басым бөлігі: пластикалық және серпімді деформацияларды ажыратады, мысалдар келтіре алады. Кейбір оқушылар: Күнделікті өмірмен байланыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат: |
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
С абақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Шаттық шеңбері» - оқушылар шеңбер жасап тұрып, оң жақтағы көршісіне тілек айтады.
Пластикалық (ермексаз) және серпімді (доп, губка) заттар арқылы топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру: «Серпілген сұрақтар» 1. Дененің салмағы мен денеге әрекет ететін ауырлық күшінің арасындағы айырмашылық неде? 2. Күш дененің қозғалыс сипатына қалай ықпал етеді. 3. Салмақсыздықтың себебі неде?
«Миға шабуыл» - берілген заттар мен суреттер арқылы, оқушылармен сабақтың тақырыбын анықтау |
Өтілген тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: Бірін-бірі бағалайды, дұрыс жауаппен түзету жасайды. Смайлик тер арқылы бағалау
|
Үлестірме кағаздар
Қосымша-1 |
|||||||||||||||||||||
С абақтың ортасы |
ЖИГСО әдісімен оқулықтағы деформация тақырыбын оқу
«Түртіп алу» әдісі бойынша талқылайды, түйінін жазады
Сұрақ - жауап: «Конверт » әдісі. Осы тақырыпты ашатын анықтамаларды қайталайды.
Сергіту сәті: Топтар әр түрлі қимылдар арқылы деформация тақырыбын көрсетеді
«Модельдеу» әдісімен топқа ресурстарды ұсынамын. 1-тапсырма: Пластикалық (ермексаздан) әр түрлі физикалық денелер жасап, жасау барысындағы әрекеттерді ауызша айтып түсіндіреді. 2-тапсырма: Серпімді (доп) денелерді әр түрлі деформациялап, жұмыс барысын өзгелерге айтып түсіндіреді. |
Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәтін орындайды |
Үш шапалақ өте жақсы Екі шапалақ жақсы Бір шапалақ орташа
Басбармақ
|
Қосымша-2 О қулықпен жұмыс
Қосымша-3
Қосымша-4
|
|||||||||||||||||||||
С абақтың соңы |
Кері байланыс:
«Атаулар туралы үш сұрақ» Тақтаға «Деформация», «Серіппе», «Пластика» терминдерін жазып, оқушыларға осы терминдерге байланысты сұрақтар қоямын. 1. Қайда? Бұл терминді сіздер бұрын қайда және қандай мағынада кездестірдіңіздер? 2. Қалай? Өз тәжірибеңізден осы атауларды қалай қолданатыныңызға мысал келтіре аласыз ба? 3. Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай байланыста болады деп ойлайсыз?
Рефлексия: «Табыс сатысы» әдісі
|
Бірнеше оқушы өз ойымен бөлісіп, оқу мақсатына қалай қол жеткізгені туралы пікір бөліседі |
ҚБ: Фишкалар тарату арқылы әр оқушыны бағалау. |
Ф ишкалар: (Доп, губка, ермексаз)
Кері байланыс тақтайшасы
|
|||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||
Саралау – сабақ мақсатынан бастап қолданылды. Оқушыларға тапсырмалардың барлығын А,В,С деңгейі арқылы берілді. |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |