Материалдар / Действительные причастия настоящего времени.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Действительные причастия настоящего времени.

Материал туралы қысқаша түсінік
Действительные причастия настоящего времени.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Наурыз 2019
375
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп: 49 жом

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Айтымбетова С

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Компьютердің құрылғылары

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • 3.1.1.1 еңгізу (тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажырату

  • 3.1.2.1. компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенің түсіндіру

3.1.3.1 цифрлық құрылғылар мен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережесін сақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

  • еңгізу және шығару құрылғыларын құрылғыларын білу; компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенің түсіну; цифрлық құрылғылар мен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережесі туралы білу

Оқушылардың басым бөлігі:

  • компютердің енгізу мен шығару құрылғыларын ажырату;

Кейбір оқушылар:

  • цифрлық құрылғылардың қызыметін айту

Бағалау критерийі

- еңгізу және шығару құрылғыларын құрылғыларын білу; компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенің түсіну; цифрлық құрылғылар мен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережесін сақтауға үйренеді,

- компютердің енгізу мен шығару құрылғыларын ажыратады

- цифрлық құрылғылардың қызыметін біледі

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну,талдау

Тілдік мақсаттар


Жүйелі блок, манитор, перне тақта, принтер


Құндылықтарға баулу




Сабақа жауапкершілік,білу қасиеттерін бойына сіңәру

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу

Алдыңғы білім


Ақпарат таратушы



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

3минут

Picture 2

Сәлемдесу

Оқушыларды түгелдеу

«Ыстық лебізі» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызамын

Оқушылар ортаға жиналап,шеңбер құрып тұрады. Ішкі ыстық лебіздерін жеткізеді.

Оқушыларды« Сурет қиқыны» әдісі сурет қиындыларын құрастыру арқылы 1«Жүйелі блок» 2«монитор» деген екі топқа бөліп аламыз. « Сұрақ-жауап » әдісі

Топ топ бойынша болінген оқушыларды сұрақ-жауап әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын. Әр топ өзінің сұрақтарын қарсыласына қояды жауап ала отырып өткен сабақ пысықталады.

  1. Ақпарат дегеніміз не?

  2. Ақпараты қайдан аламыз?


Сабақтың ортасы

25 минут

















2 минут

Picture 5 «Джигсо» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында,бұл әдісті оқушылардың барылығы тақырып бойынша қол жетімді білім алу үшін қолданылады.

1-тапсырма топтық жұмыс (білу, түсіну)

1-топ Компьютердің енгізу құрылғылары туралы мәлімет береді.

2-топ Компьютердің шығару құрылғылары туралы мәлімет береді.

Дескриптор:Әр топ өзіне тиісті енгізу және шығару құрылғылары туралы мәлімет береді.

Геометриялық фигуралар арқылы бағалау.



Қызыл-жақыс

Жасыл- орташа

Көк-қанағатаналарқ

Сергіту сәті би «Қара жорға»

2- тапсырма топтық жұмыс (талдау)

«Қабырғадағы рөл» әдісі:Бұл әдісте оқушылар компьютердің негізгі және қосымша құрылғыларын көрсетеді.

















Дескриптор :

Негізгі және қосымша құрылғыларын көрседі.

«Бағдаршам» арқылы бағалау



3-тапсырма.

Жаңа тақырыпты пысықтау мақсатында жеке жұмыс (Қолдану) Кестені толтыр.



1

атауы

Бағыт

Көрінісі

Қызыметін ата

монитор




2

принтер



3

тінтуір



4

жүйелік блок





Дескриптор:

Құрылғылардың міндетін, суретін және атауын бағытын көрсетеді ,жазады.



Смайлик арқылы бағалау.









Сабақтың соңы

10 минут

Үй тапсырмасы

1.Құрылғыларды қатыстырып сөйлем құрастырып келу, түйінді сөздерді дәптерге жазыңдар.





Кері байланыс: «SVOT» әдісі

Оқушылар нысананың төрт жағына

Сабақ туралы пікірлерін стикерлерге

Жазып жабыстырады.

Оқулық







Плакт,стикерлер, маркерлер.

Саралау Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпек сіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушылар ғақандайтап сырмалар бересіз?

Бағалау Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалайт ексеруді жоспарлап отырсыз?

Ден Саулық Және

Қауіпсіздік техникасын сақтау



«Ыстық лебізі» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызадыз. «Сурет қиқыны» әдісі арқылы топқа бөлдім, « Сұрақ-жауап » «Қабырғадағы рөл» Джигсо» әәдісітері кезінде қабілеті төмен оқушыларға қолду көрсетіп отыру арқылы оқушыны жетілдірдім. «SVOT» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында пайдаландым,бұл әдісті оқушылардың барылығы тақырып бойынша қол жетімді білім алу үшін қолданылады және де келесі сабақа жоспар құруға пайдаландым

Геометриялық фигуралар; Бағдаршам;

Смайлик арқылы Кері байланыс арқыл «SVOT»

Көзге арналған жаттығулар

Сергіту сәті би «Қара жорға»



Сабақ бойы ша рефлексия





Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!