Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Денеге қалай күтім жасаймыз?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Жаратылыстану Ұзақ мерзім жоспар бөлімі: Тірі табиғат («Менің мектебім» ортақ тақырыбы аясында) Күні: 25.10.2019ж |
Мектеп: Ю.Сареми атындағы №107 мектеп-лицейі Мұғалімнің аты-жөні: Салимбаева Насиба Абдухалиловна |
||||||||||||||||||||
Сынып: 2 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Денеге қалай күтім жасаймыз? |
||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме ) |
2.2.3.4 денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтау; 2.2.3.5 тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтау |
||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін біледі, түсінеді. Көптеген оқушылар: денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтай алады. Кейбір оқушылар: тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтап,зерттей алады. |
||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
-денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтай алады; - тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтап, зерттейді. |
||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: Тазалық,тіс, тісжегі, гигиена. Диалог және жазу үшін пайдаланатын сөздер мен тіркестер: -Жеке гигиена дегеніміз не? -Денеңе қалай күтім жасайсың? -Тісжегінің алдын қалай алуға болады? |
||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел: З.Зайырлы қоғам және жоғары руханият . Оқушыларға денеге қалай күтім жасау керектігін үйрету. |
||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дуниетану, Дене шынықтыру, Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
«Ай тісім» мултьфилмhttps\\ www.google.com\search?rlz |
||||||||||||||||||||
Бастапқы меңгерілген білім |
Тазалық сақтау туралы біледі. |
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылардың назарын жаңа сабаққа аудару. Сабақ тақырыбын ашу және мақсатымен таныстыру мақсатында “Ай,тісім” атты мультфильм тамашалауды ұсыну. Оқушыларға мультфильм тамашалау алдында неге мән беру керектігін алдын ала ескерту. Тамашалап болған соң шығармашылық түріндегі ашық сұрақтарды беру: -Мультфильм қалай аталады? -Ол не туралы екен? - Жеке гигиена дегеніміз не? -Не себептен тісі аурыды? - Тіс сау болу үшін не істеу керек? Оқушыларды тақырыпқа сай тіс түрлері бойынша 3 топқа біріктіру: 1-топ: күрек тіс 2-топ: ит тіс 3-топ: азу тіс |
“Ай,тісім” мультфильмі «Ай тісім» мултьфилм https\\ www.google.com\search?rlz Кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 8 минут 10 минут 7 минут 7 минут |
1-тапсырма. Белсенді оқылым .Оқулықпен жұмыс (Т) “Морфологиялық талдау ” әдісі Мақсат:мәтінмен жұмыс жасау және ұғымдарға анықтама беру дағдыларын дамыту. Оқушыларды “Денеге күтім жасау” мәтінімен таныстыру. Дене тазалығын сақтау, тіс тазалау, қолды жуу ұғымдарын түсіндіру. Өз түсініктерін кесте арқылы түсіндіру. Цвиккинің “Морфологиялық талдау” кестесі
Нақтылау мақсатындағы ашық сұрақтарды қою:
Дескриптор:
Өзіндік бағалау: “Соңғы бес минут” әдісі 2-тапсырма: Зерттеу (Ж) “Қалай көрінеді.....”, “Қалай айтылады....” әдісі. Мақсат: зерделеу, анықтау, түсіндіру дағдыларын қалыптастыру. Оқушыларға оқулық және қосымша ақпарат көздерінен алынған тіс туралы ақпарат таратылады. Оқушылар тіс түрлері туралы ақпаратқа ие болады. Сонымен қатар досының тісін зерделейді, мәтіндегі ақпаратпен салыстыру, талдау және қорытынды ойларын кесте арқылы түсіндіреді. Күрек тіс, ит тіс және азу тістерін дұрыс анықтау,түсіндіру. “Қалай көрінеді.....”, “Қалай айтылады....”
Дескриптор: -мәтінмен танысады; -досының тістерін зерделейді; -кестемен жұмыс жасайды. Топтық бағалау: “Қалай көрінеді.....”, “Қалай айтылады....” әдісі
3-тапсырма: Тапсырма бойынша саралау тәсілі (Ж) Мәселені шешу, алынған мәліметтерді салыстыру мақсатында “Ойлар душы”әдісін пайдалану.Барлық топ мүшелеріне идеяларды жылдам жинау ұсынылады.Барлық тақтаға немесе флипчартқа жазылады.Соңында бағаланады. А тапсырма: Ашық сұрақтарға жауап беру: -Тістегі тесіктер неден пайда болады? -Тісжегінің қалай алдын алуға болады? Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді. В тапсырма: өз пікірін негіздеу мақсатында “Тіс сау болудың ережесын” құрастыру. Оқушыларға тісті сақтау туралы мәтін таратылады. Мәтінмен таныса отырып ереже құрастырады. Дескриптор: -мәтінмен танысады; - ереже құрастырады. С тапсырма: тісті қорғау жөніндегі өз идеясын дәлелдеу және қорғау мақсатында қосымша ақпарат көзі ретінде энциклопедиядан пайдалану.Тісті қорғау туралы қосымша ақпарат жинау, қорғау. Дескриптор: -қосымша материалмен танысады; -тісті қорғау туралы ақпарат жинақтайды. Қалыптастырушы бағалау: “Талқылау бойынша серіктестер” (тапсырма соңында талқылау жұргізу: Не нәрсе оңай болды?,Не нәрсе қиын болды?) 4-тапсырма. Модельдеу (Ж) Танымдық қызығушылығын арттыру және қорытындылау мақсатында “Суреттер көрмесі” ұйымдастыру.Оқушылар муляж тістердің аттарын атайды және үлгі негізінде сурет сызады. Сабақ соңында суреттер көрмесін ұйымдастырады. Дескриптор: -муляжді зерттейді; -суретін сызады; -көрме ұйымдастырады. Ауызша кері байланыс: Керемет!----------- Жақсы!------------------ Әрекеттен!-------------- |
“Морфология-лық талдау” кестесі Түрлі-түсті қалам https\\ www.ts-auyranda-ide-em-jasau Айна, А4 парағы, кесте https\\ www.ts-auyranda-ide-em-jasau Сұрақты конверт, флипчарт Тіс туралы мәтін Флипчарт, маркер “Жеке гигиена” туралы энциклопедия А4 парағы, Муляж, А4 парағы,маркер, |
|||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс: “Бекітілді” әдісі
|
“Бекітілді” кестесі,стикер |
|||||||||||||||||||
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
А тапсырма: Ашық сұрақтарға жауап беру:
-Тістегі тесіктер неден п Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |