САБАҚ: информатика
|
Мектеп: «Бірлік»
жом
|
Күні: 27.02.20107
ж.
|
Мұғалімнің
есімі: Алтынбекова
Ф.К.
|
СЫНЫП: 8 «Ә»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Деректерді енгізу, редакциялау
және пішімдеу. Формулаларды енгізу.
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
(мақсаттары)
|
MS Excel кестелік процесорында
деректерді енгізу, формулаларды енгізу туралы мағлұмат
беру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
MS Excel
кестелік процесорын біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
MS Excel
кестелік процесорында ұяшық адрестерін
біледі
|
Кейбір оқушылар:
MS Excel
кестелік процесорында жұмыс жасауды
біледі
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
өз ойларын еркін, ашық айта
алады
|
|
Негізгі сөздер тіркестер:
Майкрасофт офис, Ексел, Мастер
функция, СУММ, СРЗНЧ т.б.
|
|
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
«Радиоға қоңырау шалу», «Стоп
кадр», Венн диаграммасы, «Алтын балыққа арналған
аквариум», «INSERT»
әдістері.
|
|
Алдыңғы оқу
|
MS
Excel
электрондық кестелер. Кестелік
процессордың терезе интерфейсі. Электрондық кестелердің негізгі
ұғымдары.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
І.Ұйымдастыру (2
мин)
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
(6-мин)
|
Сәлемдесу. Сынып оқушыларын
түгендеу, журнал жазу, топқа біріктіру. «Баған», «Ұяшық»
топтары.
«Радиоға қоңырау шалу» арқылы
үй тапсырмасын сұрау.
-
Excel кестесінде қанша баған
бар?
-
Excel кестесінде қанша жол
бар?
-
Excel бағдарламасын не үшін
пайдаланады?
-
Жол мен бағанның қиылысуы нені
білдіреді?
-
Электронды кестеде жолдар қалай
белгіленеді?
-
Электронды кестеде бағандар қалай
белгіленеді?
-
Excel бағдарламасы құжаттарының кеңейтілімін
ата
-
Excel бағдарламасында бағандар немен
белгіленеді?
|
А4 қағазы, маркер,
стикерлер
Hello
FM
|
Ортасы
ІІІ. Жаңа сабақ (10
мин)
ІV.Тәжірибелік жұмыс орындау
(15 мин)
V. Сергіту сәті (3
мин)
|
Тақырып «Стоп кадр» әдісі
арқылы түсіндіріледі. Экранда сабаққа катысты кадрлар көрсетіліп,
оқушылар қандай тақырып екенін түсіну
керек.
Тақырыпқа байланысты тапсырманы ноутбуктерде
орындайды.
1
оқушы құлаққап (наушник) киіп әуен тыңдап тұрады 2-ші оқушы
информатикаға байланысты термин сөздер айтады. 1-ші оқушы сол сөзді
табуы керек.
|
|
Аяқталуы
VІ.Бекіту
Венн диаграммасы
(3
мин)
«Алтын балыққа арналған
аквариум» әдісі (3 мин)
VІI.Бағалау
(1мин)
VIІI.Үйге тапсырма
(1мин)
Кері байланыс (1
мин)
|
1-топ Венн диаграммасы арқылы MS Excel мен MS
Word редакторларын салыстырады.
2-топ «Алтын балыққа арналған
аквариум» әдісі арқылы оқушыларға жасырын суреттер
таратылады, кімге балық түссе, сол алтын балық болады, оқушы алтын
балықтың маскасын киіп, ортаға шығады. Басқа оқушылар оған сұрақтар
қояды. Егер жауап бере алмаса топ мүшелері көмектесуіне
болады.
Жиынтық балл бойынша
бағалаймын.
Әр оқушы өзінің 3 тоқсанда
алған бағаларын дәптерге түсіріп келеді.
«INSERT» әдісі арқылы кері байланыс
жасау.
Білемін
|
Білгенім
|
Білгім келеді
|
|
|
|
|
№
|
Аты-жөні
|
Инф-ка
|
физика
|
Мат-ка
|
|
|
|
|
|
|
Қосымша ақпарат
: Internet
ресурстары, оқулық.
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?
|