8 сынып
Сабақтың тақырыбы:Дина Нұрпейісова.
Сабақтың мақсаты: білімділік: қазақ халқының күйшілері туралы мәлімет беру, әңгіме құру; сөз қорларын молайту; Дамыту: Оқушылардың тілдерін дамыту; өз сөз қорымен тиімді пайдалану қабілеттерін нығайту; әңгіме құру барысында қазақша сауатты ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыта нығайту; Тәрбиелік: өз елінің музыкасын, күйшілерін тану, білу, құрметтеуге тәрбиелеу; музыканы ажырата білуге үйрету; музыканы сүюге тәрбиелеу;
Көрнекілік: аспаптар суреттері, Дина Нұрпейісова, Құрманғазы портреттері
Пәнаралық байланыс: музыка, тарих.
Әдіс – тәсілдер: қайталау, ауыз екі сөйлеу, әңгіме, салыстыру, талдау, ойын.
Сабақ барысы:
-
Ұйымдастыру кезені.
-
Үй жұмысын тексеру.
Жаңа сабақ Мағынасы әр түрлі «күй» сөзімен тамырлас сөздерді еске түсіріп көрейік:
-
Күй – қазақтың аспапты музыкасы.
-
Күй – адамның белгілі бір сезімі.
-
Күй – бұйрық райдағы етістік. Мысалы, «отқа күй»
-
Күйлі – адамның тұрмыс – жайының жақсы екенін білдіретін сөз.
-
Күйіну – қайғыру, таусыла ренжу.
-
Күйші - казақтың аспапты музыкасын шығарушы және музыкалық аспаптарда күй тартушы адам.
Күй қазақ халқының ұлттық мұрасы
Оқулықпен жұмыс 126 бет, 1 тап . Диалог құру. Фонетикалық талдау: күйлер, сазгер ,домбыра.
Бағалау.
Үйге:128 бет.4 тап.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дина Нұрпейісова
Дина Нұрпейісова
8 сынып
Сабақтың тақырыбы:Дина Нұрпейісова.
Сабақтың мақсаты: білімділік: қазақ халқының күйшілері туралы мәлімет беру, әңгіме құру; сөз қорларын молайту; Дамыту: Оқушылардың тілдерін дамыту; өз сөз қорымен тиімді пайдалану қабілеттерін нығайту; әңгіме құру барысында қазақша сауатты ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыта нығайту; Тәрбиелік: өз елінің музыкасын, күйшілерін тану, білу, құрметтеуге тәрбиелеу; музыканы ажырата білуге үйрету; музыканы сүюге тәрбиелеу;
Көрнекілік: аспаптар суреттері, Дина Нұрпейісова, Құрманғазы портреттері
Пәнаралық байланыс: музыка, тарих.
Әдіс – тәсілдер: қайталау, ауыз екі сөйлеу, әңгіме, салыстыру, талдау, ойын.
Сабақ барысы:
-
Ұйымдастыру кезені.
-
Үй жұмысын тексеру.
Жаңа сабақ Мағынасы әр түрлі «күй» сөзімен тамырлас сөздерді еске түсіріп көрейік:
-
Күй – қазақтың аспапты музыкасы.
-
Күй – адамның белгілі бір сезімі.
-
Күй – бұйрық райдағы етістік. Мысалы, «отқа күй»
-
Күйлі – адамның тұрмыс – жайының жақсы екенін білдіретін сөз.
-
Күйіну – қайғыру, таусыла ренжу.
-
Күйші - казақтың аспапты музыкасын шығарушы және музыкалық аспаптарда күй тартушы адам.
Күй қазақ халқының ұлттық мұрасы
Оқулықпен жұмыс 126 бет, 1 тап . Диалог құру. Фонетикалық талдау: күйлер, сазгер ,домбыра.
Бағалау.
Үйге:128 бет.4 тап.
шағым қалдыра аласыз













