Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Алгебра ҚГБ
Тақырыбы: Дискретті және үздіксіз кездейсоқ шамалар
|
Бөлім: |
10.4АКездейсоқ шамалар және олардың сандық сипаттамалары |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дискретті және үздіксіз кездейсоқ шамалар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.6 - кейбір дискретті кездейсоқ шамалардың үлестірім заңы кестесін құру;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дискретті кездейсоқ шаманың үлестірім заңының кестесін құрастыра білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады. |
|
Оқулық. |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау: №1. X дискреттік кездейсоқ шамасының үлестірім заңы келесі кестемен берілген. 5 санына еселі мәндерінің ықтималдықтарының қосындысын есепте.
№2. Екі баскетболшы допты кезек-кезек шығыршыққа лақтырады. Бірінші баскетболшының шығыршыққа тию ықтималдығы 0,8-ге, ал екішінікі 0,6-ға тең. Әр баскетболшы допты бір рет қана лақтырады. S кездейсоқ шамасы допты шығыршыққа тигізу санын сипаттайды. S кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. №3. Жәшікте 3 ақаулы және 6 сапалы бөлшек бар. Жәшіктен бөлшектер сапалы бөлшек шыққанша бір-бірден алынады, ал алынған бөлшек жәшікке қайта салынбайды. X кездейсоқ шамасы ақаулы бөлшектерді шығарып алудың санын сипаттайды. X кездейсоқ шамасының үлестірім заңынының кестесін таңда. №4. Шеберханада барлық өнімнің 10%-ын ақаулы өнімдер құрайды. Кездейсоқ 3 өнім алынды. Y кездейсоқ шамасы таңдалған өнімдердің ішінен ақаулы өнімдердің санын сипаттайды. Y кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. №5. Бір рет атқанда нысанаға тию ықтималдығы 0,8-ге тең және әр атыстан кейін ол 0,1-ге азаяды. S кездейсоқ шамасы үш рет атыс жасалғанда оқтың нысанаға тиген санын сипаттайды. S кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. №6. Мерген нысанаға үш рет атты. Нысанаға тиген әр оқ үшін 3 ұпай беріледі. Бір атқанда нысанаға тию ықтималдығы 0,6-ға тең. X кездейсоқ шамасы жиналған ұпайлардың санын сипаттайды. Жиналған ұпайлардың саны 6-дан артық емес болуының ықтималдығын тап. №7. Жұмысшы 4 білдекке қызмет көрсетеді. Бір сағаттың ішінде бірінші білдекке техникалық қызмет көрсетуді қажет етпеу ықтималдығы 0,9-ға, екінші білдек үшін 0,8-ге, үшінші білдек үшін 0,7-ге, төртінші білдек үшін 0,6-ға тең. X кездейсоқ шамасы бір сағаттың ішінде техникалық қызмет көрсетуді қажет етпейтін білдектердің санын сипаттайды. X кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді
Тапсырманы жұптасып орындайды Дескрипторды қолданады
|
Оқушылар жұмыстарын дайын дескриптормен тексереді және кері байланыс алады.
|
bilimland.kz
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: №
Рефлексия.
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны орындайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дискретті және үздіксіз кездейсоқ шамалар. ҚМЖ 10 сынып ҚГБ алгебра 4 тоқсан
Дискретті және үздіксіз кездейсоқ шамалар. ҚМЖ 10 сынып ҚГБ алгебра 4 тоқсан
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Алгебра ҚГБ
Тақырыбы: Дискретті және үздіксіз кездейсоқ шамалар
|
Бөлім: |
10.4АКездейсоқ шамалар және олардың сандық сипаттамалары |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дискретті және үздіксіз кездейсоқ шамалар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.6 - кейбір дискретті кездейсоқ шамалардың үлестірім заңы кестесін құру;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дискретті кездейсоқ шаманың үлестірім заңының кестесін құрастыра білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады. |
|
Оқулық. |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау: №1. X дискреттік кездейсоқ шамасының үлестірім заңы келесі кестемен берілген. 5 санына еселі мәндерінің ықтималдықтарының қосындысын есепте.
№2. Екі баскетболшы допты кезек-кезек шығыршыққа лақтырады. Бірінші баскетболшының шығыршыққа тию ықтималдығы 0,8-ге, ал екішінікі 0,6-ға тең. Әр баскетболшы допты бір рет қана лақтырады. S кездейсоқ шамасы допты шығыршыққа тигізу санын сипаттайды. S кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. №3. Жәшікте 3 ақаулы және 6 сапалы бөлшек бар. Жәшіктен бөлшектер сапалы бөлшек шыққанша бір-бірден алынады, ал алынған бөлшек жәшікке қайта салынбайды. X кездейсоқ шамасы ақаулы бөлшектерді шығарып алудың санын сипаттайды. X кездейсоқ шамасының үлестірім заңынының кестесін таңда. №4. Шеберханада барлық өнімнің 10%-ын ақаулы өнімдер құрайды. Кездейсоқ 3 өнім алынды. Y кездейсоқ шамасы таңдалған өнімдердің ішінен ақаулы өнімдердің санын сипаттайды. Y кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. №5. Бір рет атқанда нысанаға тию ықтималдығы 0,8-ге тең және әр атыстан кейін ол 0,1-ге азаяды. S кездейсоқ шамасы үш рет атыс жасалғанда оқтың нысанаға тиген санын сипаттайды. S кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. №6. Мерген нысанаға үш рет атты. Нысанаға тиген әр оқ үшін 3 ұпай беріледі. Бір атқанда нысанаға тию ықтималдығы 0,6-ға тең. X кездейсоқ шамасы жиналған ұпайлардың санын сипаттайды. Жиналған ұпайлардың саны 6-дан артық емес болуының ықтималдығын тап. №7. Жұмысшы 4 білдекке қызмет көрсетеді. Бір сағаттың ішінде бірінші білдекке техникалық қызмет көрсетуді қажет етпеу ықтималдығы 0,9-ға, екінші білдек үшін 0,8-ге, үшінші білдек үшін 0,7-ге, төртінші білдек үшін 0,6-ға тең. X кездейсоқ шамасы бір сағаттың ішінде техникалық қызмет көрсетуді қажет етпейтін білдектердің санын сипаттайды. X кездейсоқ шамасының үлестірім заңының кестесін толтыр. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді
Тапсырманы жұптасып орындайды Дескрипторды қолданады
|
Оқушылар жұмыстарын дайын дескриптормен тексереді және кері байланыс алады.
|
bilimland.kz
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: №
Рефлексия.
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны орындайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз













