Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітілді:
Оқу ісі жөніндегі орынбасар:
Бөлім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:7 А |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі халықтарының діни құрамы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.4. 1.2-дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерииі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыпқа байланысты: оқулықтағы мәтінді пайдалана отырып діндердін таралу аймақтарын анықтайды, сипаттайды. Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Дін, діни қызмет, діни бірлестік,ислам, христиан, буддизм, самауй, иудаизм, синтоизм, индуизм, ру-тайпалық, шаманизм; Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Барлық мұсылмандардың құлшылық орны______; Пайда болу уақыты жағынан _______ діні екінші орында |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға атсалысу, білуге жаңаны тануға құштар болу, Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанының бір мүшесі екенін сезіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, дінтану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Дүниежүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы |
Оқушылармен амандасып, жақсы атмосфера қалыптастыру. Оқушылар түгелденеді. Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.
Бағалау: Мұғалім мадақтамасы арқылы мадақтау Суретпен жұмыс әдісі: «Мылқау сызба» Берілген суреттер мен сұрақтар арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашып, сабақ мақсаттарын таныстыру.
Бүгінгі сабақты түсіндіру. |
Оқушы өз жұбын табады «Спиннер» әдіс арқылы қайталау сұрақтарға жауап береді |
Бағалау: Мұғалім мадақтамасы арқылы бағалау |
Интерактивті тақта. Кітап |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы |
Жаңа сабақ.
Діндер
Әлемдік Ұлттық Дәстүрлі
Дін- адамдардың жоғары күштер мен тіршілік иелерінің болуы туралы ойлау. Дін- жоғарғы күштердің бар екендігі туралы шындықты дәлелсіз қабылдауға мүмкіндік беретін сенімге негізделген. Топтық жұмыс. «Бірік, ойлан, тап» әдісі. Мәтіндер мен кескін картаға сүйене отырып ислам, христиан және будда діндері бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы инфографика әзірлеңіз.
Шығу тарихы Дін атауы
Діни мерекелері
Таралған аумағы Дін
Сипаттама
Тармақтары мен бағыттары
Ұстанатын халық саны Топтар бірін- бірі бағалайды
Тапсырма 1. Жұптық жұмыс. «Ой жүйрік» әдісі. I топ. «Ислам діні» Кескін картаға қазіргі уақытта діни қақтығыстар болып жатқан елдерді белгіле. Дескриптор: Діни қақтығыстар болып жатқан елдерді біледі. II топ. «Христиан діні» Венн диаграмасы. Ислам және Христиан діндерінің ұқсастықтары мен айырмашылығы. Дескриптор: Ислам және Христиан діндерінің ұқсастықтары мен айырмашылығын анықтайды. III топ. «Будда діні» Сәйкестендіру. Берілген ғимараттарды дін түрлеріне қарай сәйкестендір. Дескриптор: Берілген ғимараттарды дін түрлеріне қарай сәйкестендіреді. Жұптар бірін- бірі «Басмармақ» арқылы бағалайды. Тапсырма 2. Жеке жұмыс. Әлемдік діндер картасын пайдалана отырып, әлемдік діндердің таралу аймақтарын кескін картаға түсіріңіздер.
Дискриптор: Діндердің таралу аймағын картаға түсіреді.
|
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Смаликтер арқылы
«Басмармақ» арқылы бағалайды.
ҚБ: Смаликтер арқылы «Басмармақ» арқылы бағалайды |
Слайдар
Ашық сұрап-жауаптар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңсоңы
|
Қорытындылау: Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі. Бағалау парақшасы арқылы бағалау
|