Қысқа мерзімді жоспар
7- сынып, 2-тоқсан
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы
|
Бөлім |
3.3 Гидросфера |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сәйдесова Айзат Болатқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.3 -Дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар-Дүниежүзілік мұхиттар туралы біледі. Басым оқушылар- Дүниежүзілік мұхиттың бөліктерін анықтайды. Кейбір оқушылар- Мұхиттардың бөліктерінің географиялық жағдайын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Білу: Дүниежүзілік мұхиттарға жататын мұхит түрлерін біледі. Түсіну: 4 мұхиттың терең жерлері мен мұхит түбіндегі жер бедері туралы түсінеді. Қолдану:Мұхиттарды және оның бөліктерін картадан көрсете алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Сабақтың жоспары I.Ұйымдастыру кезеңі «Ақылды ұяшықтар» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау сұрақтарына жауап бере отырып, жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау сұрақ тарына жауап береді, жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды |
Қол шапалақ |
Презентация Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
III. Жаңа сабақ 1. Бейне үзінді «Мұхиттар қалай пайда болған?» №1 тапсырма.Тақырыпқа қатысты терминдермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру.
№2 тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс Оқушылар дүние жүзілік мұхиттарға жоспар бойынша сипаттама береді. Жоспар: мұхит аты – географиялық орны – шекарасы - көлемі – ең терең жері – теңіздері – бұғаздары – шығанақтары – 1-топ: Тынық мұхиты 2-топ-Атлант мұхиты 3 топ-Үнді мұхиты Дескрипторлар: - Оқушылар Мәтінмен және атласпен жұмыс жасауда жоспар бойынша дүние жүзілік мұхиттардың географиялық орны, көлемі, тереңдігі, бөліктері туралы толық мәліметті біліп, мұхиттарды бір-бірімен салыстыра алады №3 тапсырма. Сандық диктант. Жеке жұмыс. Оқушылар төмендегі сөздерді кестенің тиісті жеріне орналастырып шығады. 1) Аляска шығанағы, 2) Бенгал шығанағы, 3)Жерорта теңізі, 4) Қызыл теңіз, 5) Чукот теңізі, 6) Жапон теңізі, Қосымша 3
Дескрипторлар: - Оқушылар кестемен жұмыс жасауда мұхиттардың құрамдас бөліктерін дұрыс орналастыра біледі |
Бейнебаянды қарайды Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Дескриптор:
3 терминді анықтаса - 3 б 2 терминді анықтаса - 2 б
|
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары 4. Жоғары ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Интерактивті тақта Оқулық, жұмыс дәптері Ашық сұрап-жауаптар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Жаңа сабақты бекіту «Lays» әдісі арқылы жаңа сабақ бойынша бекіту сұрақтарын қоямын. Бағалау Критерийалды бағалау. Әр топтағы бағалау парақшасы арқылы ұпай санын есептеу. Рефлексия. Кері байланыс 1. - өте жақсы. Түсіндім! 2. - Түсінбедім! 3. ? - сұрағым бар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма: БАҚ-тан тіл туралы мақала оқып,өз пікірін дайындау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы, 7-сынып
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы, 7-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
7- сынып, 2-тоқсан
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы
|
Бөлім |
3.3 Гидросфера |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сәйдесова Айзат Болатқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.3 -Дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар-Дүниежүзілік мұхиттар туралы біледі. Басым оқушылар- Дүниежүзілік мұхиттың бөліктерін анықтайды. Кейбір оқушылар- Мұхиттардың бөліктерінің географиялық жағдайын түсінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Білу: Дүниежүзілік мұхиттарға жататын мұхит түрлерін біледі. Түсіну: 4 мұхиттың терең жерлері мен мұхит түбіндегі жер бедері туралы түсінеді. Қолдану:Мұхиттарды және оның бөліктерін картадан көрсете алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Сабақтың жоспары I.Ұйымдастыру кезеңі «Ақылды ұяшықтар» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау сұрақтарына жауап бере отырып, жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау сұрақ тарына жауап береді, жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды |
Қол шапалақ |
Презентация Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
III. Жаңа сабақ 1. Бейне үзінді «Мұхиттар қалай пайда болған?» №1 тапсырма.Тақырыпқа қатысты терминдермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру.
№2 тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс Оқушылар дүние жүзілік мұхиттарға жоспар бойынша сипаттама береді. Жоспар: мұхит аты – географиялық орны – шекарасы - көлемі – ең терең жері – теңіздері – бұғаздары – шығанақтары – 1-топ: Тынық мұхиты 2-топ-Атлант мұхиты 3 топ-Үнді мұхиты Дескрипторлар: - Оқушылар Мәтінмен және атласпен жұмыс жасауда жоспар бойынша дүние жүзілік мұхиттардың географиялық орны, көлемі, тереңдігі, бөліктері туралы толық мәліметті біліп, мұхиттарды бір-бірімен салыстыра алады №3 тапсырма. Сандық диктант. Жеке жұмыс. Оқушылар төмендегі сөздерді кестенің тиісті жеріне орналастырып шығады. 1) Аляска шығанағы, 2) Бенгал шығанағы, 3)Жерорта теңізі, 4) Қызыл теңіз, 5) Чукот теңізі, 6) Жапон теңізі, Қосымша 3
Дескрипторлар: - Оқушылар кестемен жұмыс жасауда мұхиттардың құрамдас бөліктерін дұрыс орналастыра біледі |
Бейнебаянды қарайды Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Дескриптор:
3 терминді анықтаса - 3 б 2 терминді анықтаса - 2 б
|
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары 4. Жоғары ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Интерактивті тақта Оқулық, жұмыс дәптері Ашық сұрап-жауаптар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Жаңа сабақты бекіту «Lays» әдісі арқылы жаңа сабақ бойынша бекіту сұрақтарын қоямын. Бағалау Критерийалды бағалау. Әр топтағы бағалау парақшасы арқылы ұпай санын есептеу. Рефлексия. Кері байланыс 1. - өте жақсы. Түсіндім! 2. - Түсінбедім! 3. ? - сұрағым бар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма: БАҚ-тан тіл туралы мақала оқып,өз пікірін дайындау |
шағым қалдыра аласыз













