Материалдар / Дүниетану 3-сынып (27.28.29-сабақтар)
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Дүниетану 3-сынып (27.28.29-сабақтар)

Материал туралы қысқаша түсінік
Дүниетану 3-сынып 27.28.29-сабақтар дайын матирал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Сәуір 2024
56
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
700 тг 525 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Су – тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

27 Адамдардың алғашқы қоныстары қашан және қалай пайда болды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.3.1 адамдардың табиғи жағдайларға байланысты орналасуын талдау (рельеф, климат, өсімдіктер мен жануарлар әлемі, су нысандары).

Сабақтың мақсаты

адамдардың табиғи жағдайларға байланысты орналасуын талдайды (рельеф, климат, өсімдіктер мен жануарлар әлемі, су нысандары).

Құндылықтар

Салауатты өмір салтын ұстану

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут





Сергіту сәті

2 минут






Сабақты қорыту

3минут


5минут


Кері байланыс

5 минут

Психологиялық ахуал


Үй тапсырмасынсұрау

Өткенд і пысықтау

Сабаққа кіріспе


Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру


Жаңа тақырып.

ФС.1-тапсырма.Айтылым

Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма

«Goole» әдісі

Оқулықпен жұмыс

1.Суреттерге қара.

Сенің ойыңша,бұл жерлердің қайсысы адамдардың қоныстануына қолайлы болар еді?

Жұптық жұмыс

«Тик- ток» әдісі

2.Ертеде адамдар қандай жерлерде қоныстанған?

-Олар неге аймақтың оңтүстігі мен солтүстігін таңдаған?

-Не себепті адамдар өсімдіктер мен жануарлар әлемі мол мекендерді таңдаған?

3.Сен тұратын қаланың(ауылдың) атауы нені білдіреді?

-Өз елді мекенінің пайда болу тарихынан не білесің?




ЕБҚ бірнеше тапсырманы орындайды,сурет бойынша әңгімелейді



«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі

ЖЖ.4. Картаға қара.

Өзеннің (теңіз,көлдің)атауына қатысты немесе «Су» сөзі бар қалаларды картадан тап.

Картадан тау, төбе сөздерімен байланысты қалалар мен ауылдарды тауып ,қойылу себебін анықтап көр.

«Мен зертеушімін»әдісі

5.Жетісу мен оңтүстік өңіріндегі көне қалалар – Түркістан,Шымкент,Тараз,Алматы.Олардың осы өңірде пайда болуы себебін түсіндіріп, картадан көрсет


Үйге тапсырма

Мәтінді оқу

Рефлексия


Қимылдар жасайды








Сұраққа жауап береді




Жаңа тақырыпты ашады








Тапсырманы орындайды




Бірге қимыл жасаймыз



Тапсырманы орындайды









Қорытынды жасайды


Үй тапсырмасын алады



Кері байланыс жасайды. .

Мақтау,

мадақтау




Дескриптор:

Бұл жерлердің қайсысы адамдардың қоныстануына қолайлы болатынын айтады-1б

Суреттерге қарап әңгімелейді-2б

Ертеде адамдар қандай жерлерде қоныстанғанын айтады-1б

Не себепті адамдар өсімдіктер мен жануа-рлар әлемі мол мекендерді таңдағанын біледі-1б




Дескриптор:

Картадан тау, төбе сөздерімен байланысты қалалар мен ауылдарды табады-1б

Анықтап себебін

Айтады-1б


Тамаша жауаптар!


Көне қалаларды атайды-1б

Зерттеу жұмысын 2






Кері байланыс


смайликтер

















Оқулық


Суреттер









Оқулық










Дәптерлер




оқулық



Кері байланыс парақтары








































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Су – тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

28 Туристің қайда саяхаттағаны дұрыс?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 Қазақстанның барынша тартымды туристік нысандардың рейтингісін жасау.

3.1.4.2 спорт түрлерін топтастыру, спорттың қандай да бір түрімен айналысу үшін қажетті негізгі және өзінің қабілеттерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Қазақстанның барынша тартымды туристік нысандардың рейтингісін жасайды

спорт түрлерін топтастырады, спорттың қандай да бір түрімен айналысу үшін қажетті негізгі және өзінің қабілеттерін анықтайды

Құндылықтар

Салауатты өмір салтын ұстану

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут





Сергіту сәті

2 минут






Сабақты қорыту

3минут


5минут


Кері байланыс

5 минут

Психологиялық ахуал


Үй тапсырмасынсұрау

Өткенд і пысықтау

Сабаққа кіріспе


Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру


Жаңа тақырып.

ФС.1-тапсырма.Айтылым

Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма

«Goole» әдісі

Оқулықпен жұмыс

1.Саяхат бағытын таңда.Оқушылардың әңгімесін тыңдап ой бөліс

Жұптық жұмыс

«Тик- ток» әдісі

2.Суреттердің қайсысы тарихи-мәдени,қайсысы табиғи және тәуеп ету туристік нысандарына жатады?



ЕБҚ бірнеше тапсырманы орындайды,сурет бойынша әңгімелейді



«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі

ЖЖ.4. Топтарға бөлініп,Қазақстан бойынша саяхатта

1)Интернет желісінің мүмкіндігін пайдаланып,Батыс, Шығыс,Солтүстік,Оңтүстік және Орталық Қазақстандағыитуристік орындарға саяхаттаңдар.

2)Туристік нысандар жайлы жарнамалық плакаттар дайыңдаңдар

«Өзім жасаймын»әдісі

5.Өзіңе ұнаған кез-келген туристік нысанды таңдап,ол жайлы жарнамалық кітапша дайында.Онда нысанның:

Атауы,суреттері қамтылуы керек

Нысанның ұранын ойлап тап


Үйге тапсырма


Рефлексия


Қимылдар жасайды








Сұраққа жауап береді




Жаңа тақырыпты ашады








Тапсырманы орындайды




Бірге қимыл жасаймыз

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!