Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Дүниетану пәні. 4 сынып Ашық сбақ Тақырыбы:Қазақ халқының шығу тегі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі (3) Тарих беттерінен Күні: 18.10.2019 Сынып: 4 |
Мектеп: Алматы облысы, Іле ауданы, Байсерке ауылы №12 орта мектеп Мұғалім Усербаева Эльмира Батжановна Қатысқандар саны: 27 Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ халқының шығу тегі |
|||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.2.1 түрлі дереккөздер негізінде қазақ халқының шығу тарихын түсіндіру 4.3.2.2 сақтар, ғұндар, түркілер және қазақтар арасындағы байланысты графикалық түрде бейнелеу |
|||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы: Бұрынғы және қазіргі заман аралығындағы өмір сүрген халықтың уақыт тізбесін ажырату, сақтар, ғұндар, түркілер мен қазақтар арсындағы байланысты әңгімелеу. Көптеген оқушы:Уақыт тізбесін негізге ала отырып сақтар, ғұндар, түркілер қай ғасырларда өмір сүргені, ғасылар мен жылдардың цифрмен белгілену шарттарын әңгімелеу. Кейбір оқушы: Сақтар, ғұндар, түркілер мен қазақ халықтарының материалдық мәдениетіндегі, кәсіптеріндегі, өнер туындыларындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарына мысалдар келтіру. |
|||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер: Ата –баба |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстандық патриотизм азаматтық жауапкешілікке баулу. Өмір бойы білім алу,білімін арттыруға, жаңаны тануға ынтаны қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
3 сынып, 5 бөлім |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3минут. |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Белсенді оқыту «Ия немесе жок» әдісі Мақсаты: Алдыңғы сабақты пысықтау.
Бүгінгі сабақ ережесі
|
АКТ |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут |
№ 1-тапсырма Белсенді оқу «Кинометафора» әдісі Мақсаты: Қазақ халқының шығу тарихы туралы оқушының ой-өрісін дамыту, білімін жетілдіру. Тапсырмада қолдануы:
Сақтар – ғұндар – түркілер - қазақтар Ұлы жүз – ..... Орта жүз – ..... Кіші жүз - .....
№ 2-тапсырма Белсенді оқыту «Зерделеу және зерттеу » тәсілі Мақсаты: Оқушыларды сабақтың мақсатына бағдарланған зерттеуді ұсыну, уақыт тізбесі арқылы қай халық өзгелерден бұрын өмір сүргенін зерделеу. Тапсырмада қолдануы:
БІЗДІҢ ЗАМАНЫМЫЗ
Уақыт тізбесі
Біздің заманымыздан бұрын
САҚ ҒҰН ТҮРКІ ҚАЗАҚ Саралау әдісі «Қортынды» тәсілі Мақсаты: Оқушыларға бағытталған нұсқау беру арқылы ғасырлар арасындағы өзгерістерді түсінгендеріне көз жеткізу. Барлық оқушы: Бұрынғы және қазіргі заман аралығындағы өмір сүрген халықтың уақыт тізбесін ажыратады. Көптеген оқушы: Уақыт тізбесін негізге ала отырып сақтар, ғұндар, түркілер қай ғасырларда өмір сүргені, ғасылармен жылдардың цифрмен белгілену шарттарын әңгімелейді . Кейбір оқушы: Әр халықтың материалдық мәдениетіндегі, кәсіптеріндегі, өнер туындыларындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарына мысалдар келтіреді.
|