Материалдар / ЕББҚЕ балаларға жеке гигиенаны үйрету.

ЕББҚЕ балаларға жеке гигиенаны үйрету.

Материал туралы қысқаша түсінік
ЕББҚЕБ жеке гигиенаны үйрету жолдары.Шағын таптық сабақ жоспары.Сабақтың құрылымы.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Ақпан 2023
296
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шағын топтық түзету сабақ

Сабақтың құрылымы

Тақырыбы

Мақсаты

Әдіс- тәсілі

Уақыты

Мерзімі

1

Сәлемдесу

«Сәлем»


Маманның бетіне көз қырын салу, қарым-қатынас жасау кезінде маманның көзіне қарау, көз бен қолдың қимылдарын келістіру, сөзбен амандасу.

Ұйымдастыру кезеңі.

Көрнекілігі: қажет етпейді

Әдісі: Жымию, көзбен түйісу, қуанышты екпінмен, қолын көтеру арқылы, ым-ишарамен, сөзбен «Сәлем»


3 минут


2

Логоритмика

Басты изеу, қолмен шапалақ, аяқпенен топ-топ

Әуен ырғағымен еліктеуін қалыптастыру, іс-әрекетке еліктеу

Көрнекілігі:Жуыну әуені

Әдісі: Қол және аяқ қимылдарымен жаттығулар жасау. Қосылған әуен ырғағымен көрсетілген қимылдарды қайталау.


7 минут


3

Танымдық ойын

«Жеке гигиена»

Көріп қабылдау, естіп қабылдау, тактильді қабылдау

Көрнекілігі: пекс карточкасы (жуыну)

Әдісі: Суреттерді (жуыну) алгоритм арқылы түсіндіру.

1-қадам. Көріп қабылдау.Түсіндіріу.

1. Педагог заттық суретті (жуынып жатқан бала суреті ) балаға көз алдына көрсетеді.

Сөздік нұсқау: «Қара». Қолымызды жуамыз-деп, қолдың қимылын жуыну тәрізді қимылдар жасайды. Жаттығу 2 рет жасалады. 3 жаттығуда балаға физикалық көмек арқылы үйретіледі. (баланың қолымен орындалады)

Педагог пекс карточкасын алгоритм бойынша орналастырылған суреттерді ретімен қойып түсіндіреді.

1) Кранды ашамыз;

2) Қолды тосамыз;

3) Сабынды аламыз.

4) Сабынды көпіртеміз;

5) Сабынды орнына қоямыз;

5) Қолды жуамыз;

6) Кранды жабамыз;

7) Қолды сүртеміз. Жаттығу 2 рет жасалады.

Үйрету көмегі:

1) (Ф)- Физикалық көмек қол қолдың үстінде;

2-қадам. Естіп қабылдау.

Педагог жууынудың үлгісін әр қадам бойынша балаға көрсетеді. Тапсырма. Сөздік нұсқау: «Қара». «Мынаны көрсет».Мұнда қой»

1) Кранды ашамыз;

2) Қолды тосамыз;

3) Сабынды аламыз.

4) Сабынды көпіртеміз;

5) Сабынды орнына қоямыз;

5) Қолды жуамыз;

6) Кранды жабамыз;

Үйрету көмегі:

1) (Ф)- Физикалық көмек қол.


3- қадам. Тактильді қабылдау.

Көрнекілігі: жуынуға арналған құралдар (су ағызатын кран, сабын, сүлгі, қадам бойынша қабырғадағы пекс карточкасы.

Әдісі: іс-тәжірибеде жууыну.

1-қадам. Педагог жуынуға арналған құралды көрсетеді. Сөздік нұсқау:

1) Жуынатын ыдыс.

2) Қазір жуынамыз.

Педагог қалай жуыну керектігін 7 қадам бойынша балаларға реттілігімен көрсетеді.

Тапсырма: 1) Темірлан кел.

Педагог балаға қабырғадағы қадам бойынша берілген тапсырманы сұқ саусақпен көрсетіп, не істеу керектігін бағыттап тұрады.

Үйрету көмегі:

1) Ф- толық физикалық көмек қол-қолдың үстінде.

2) БФ-білек деңгейіндегі физикалық көмек.

3) ШФ- шынтақ деңгейіндегі физикалық көмек.

4) ИФ- иық деңгейіндегі физикалық көмек.

Бағалау: Баланың орындаған дұрыс тапсырмасын баланың өзіне алдырып тастайды да, орнына «Жарайсың!» смайликті жапсырады.

4- қадам. «Сәйкестендір»

Баланың алдына сабын, тарақ, сүлгі, тіс щеткасының суреттері және қолданбалы іс-әрекеттері қойылады. Бала суреттерді қызметіне қарай сәйкестендіреді.

20 минут


4

Қимыл –қозғалыс ойын

(Бекіту)

Жуыну

Әуендегі сөздер мен қимыл-іс-әрекеттерге еліктеу

Көрнекілігі: жуынуға арналған ыдыс, сабын, қолғап.

Әдісі:Педагог баламен бірге үрленген қолғаптардың лас жерін көбік суда жуады. Бала үйрету бойынша үрленген қолғапты тазалап жуады.

Үйрету көмегі:

1) Ф- толық физикалық көмек қол-қолдың үстінде.

2) БФ-білек деңгейіндегі физикалық көмек.

3) ШФ- шынтақ деңгейіндегі физикалық көмек.

4) ИФ- иық деңгейіндегі физикалық көмек.

7 минут


5

Қоштасу

Қоштасу

Қоштасқанда «сау бол» деген ұғым қалыптастыру.

Көрнекілігі: Пекс карточкасындағы «Қоштасу» смайлик.

Әдісі: Жымию, көзбен түйісу, қуанышты екпінмен,қолын көтеру арқылы, ым-ишарамен, сөзбен «Қоштасу». Смайликті себетке салу.


3 минут














Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ