|
Мектебі: |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп - лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы, 5 «В» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
22.11.2024 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 2А Ежелгі көшпелілер өмірі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы |
Зерттеу сұрағы: Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың
қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Көшпелілердің қолданбалы
өнерінің түрлерін сипаттайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық (4-тапсырма)Ұлттық мұраға ұқыпты қарау, ұлттық мәдениетті дәріптеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу) Түндік - Үзік - Бау-шулары - Маңдайша - Туырлық - босаға- шаңырақ – Уық – Кереге – Сықырлауық – Киіз – Сүйектері- Жаңа тақырып үшін интербелсенді тақта арқылы шағын видеобейне көрсетіледі . Осы сәтте «Ой қозғау»әдісі арқылы сұрақтар қойылады . Балалар бүгінгі сабақтын тақырыбы қандай болуы мүмкін? -Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар төменде берілген сөздер мен атауларға анықтама беріп, сағат тілі бойынша жалғастырады Видеобейнеге тамашалап сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 минут 3 балл 3 минут 5 минут 3 минут |
Мәтінмен жұмыс. «Ойлан, пікірлес, бөліс» әдісі Көшпелілердің әлем өркениетіне қосқан үлесі Ұлттық киімдер. Қазақ халқының үй жиһаздары Ат әбзелдері
2-тапсырма. Суретпен жұмыс. Суреттердегі қандай қару – жарақ екенін табу керек.
3-тапсырма. Жалғастыру Киіз үйдің .......................................... түрлері бар . Ұлттық киімдерге .............................жатады. Қазақ ұсталары ...........................дайындаған. Үйдің негізгі жиһаздары .................болған. Мал терісінен .......................... қажетті бұйымдар жасаған. Кыз келіншектердің әшекейлері ...................
Биалай, тақия, шапан, кебіс, сәукеле, жарғақ, шекпен, мәсі, шидем, күпі, тон, қырпу. |
Дескриптор: Көшпелілердің ұлттық киімдерін, үй жиһаздарын , ат әбзелдерін анықтайды
Дескриптор: Сөйлемдер мен сөздерді анықтайды
Дескриптор: Суреттердегі қару-жарақ түрін анықтайды
Дескриптор: Сөйлемдерді әрі қарай жалғастырады
Дескриптор: |
Бағалау.
Бағалау: 5 балл
Бағалау Мадақтау..
4
балл
6 балл
3 балл
|
Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық
Тапсырма парақшасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут
|
Сурақ-жауап
Жаңа ай – менің түсінбегенім басымдау болды.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Ай суреттері стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: зерттеу |
|
|
Презентация № 3 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті. 2-сабақ
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті. 2-сабақ
|
Мектебі: |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп - лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы, 5 «В» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
22.11.2024 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 2А Ежелгі көшпелілер өмірі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы |
Зерттеу сұрағы: Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың
қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Көшпелілердің қолданбалы
өнерінің түрлерін сипаттайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық (4-тапсырма)Ұлттық мұраға ұқыпты қарау, ұлттық мәдениетті дәріптеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу) Түндік - Үзік - Бау-шулары - Маңдайша - Туырлық - босаға- шаңырақ – Уық – Кереге – Сықырлауық – Киіз – Сүйектері- Жаңа тақырып үшін интербелсенді тақта арқылы шағын видеобейне көрсетіледі . Осы сәтте «Ой қозғау»әдісі арқылы сұрақтар қойылады . Балалар бүгінгі сабақтын тақырыбы қандай болуы мүмкін? -Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар төменде берілген сөздер мен атауларға анықтама беріп, сағат тілі бойынша жалғастырады Видеобейнеге тамашалап сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 минут 3 балл 3 минут 5 минут 3 минут |
Мәтінмен жұмыс. «Ойлан, пікірлес, бөліс» әдісі Көшпелілердің әлем өркениетіне қосқан үлесі Ұлттық киімдер. Қазақ халқының үй жиһаздары Ат әбзелдері
2-тапсырма. Суретпен жұмыс. Суреттердегі қандай қару – жарақ екенін табу керек.
3-тапсырма. Жалғастыру Киіз үйдің .......................................... түрлері бар . Ұлттық киімдерге .............................жатады. Қазақ ұсталары ...........................дайындаған. Үйдің негізгі жиһаздары .................болған. Мал терісінен .......................... қажетті бұйымдар жасаған. Кыз келіншектердің әшекейлері ...................
Биалай, тақия, шапан, кебіс, сәукеле, жарғақ, шекпен, мәсі, шидем, күпі, тон, қырпу. |
Дескриптор: Көшпелілердің ұлттық киімдерін, үй жиһаздарын , ат әбзелдерін анықтайды
Дескриптор: Сөйлемдер мен сөздерді анықтайды
Дескриптор: Суреттердегі қару-жарақ түрін анықтайды
Дескриптор: Сөйлемдерді әрі қарай жалғастырады
Дескриптор: |
Бағалау.
Бағалау: 5 балл
Бағалау Мадақтау..
4
балл
6 балл
3 балл
|
Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық
Тапсырма парақшасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут
|
Сурақ-жауап
Жаңа ай – менің түсінбегенім басымдау болды.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Ай суреттері стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: зерттеу |
|
|
Презентация № 3 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















