Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ежелгі Қытай |
Мектеп: Алматы қаласы Әуезов ауданы Ғ.Мүсірепов атындағы №86 мектеп-гимназия |
||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: Өтеулиева А.Ж. |
|||||||||||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті? |
||||||||||||
Оқу мақсаттары |
5.2.3.1 – ежелгі философтардың көзқарастарына қарапайым түсіндірме беру |
||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі Қытайдың ойшылдары Конфуций, Лао-Цзының қоғамды және әлемді ұғынудағы әртүрлі діни көзқарастарын талдау |
||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология Конфуцийшілдік; Даосизм Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті, География, Қазақстан тарихы |
||||||||||||
Алдыңғы білім |
Данышпан, дана адам туралы халық ауыз әдебиеті (ертегі, аңыздар) және әдебиет пәнінен біледі, өз ойларын жеткізе алады. |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||
Сабақтың басы |
Раппорт (2-3 мин.) Сенім орнату.
Топтағы рөлдерді бөлісу. Тапсырманы бірлесе орындау. Топ мүшелерін оқыту және көмек көрсету. «Кейс-технология» әдісі Оқушылар тақырыпты ашу үшін ақпаратты талдауға, алға қойылған міндетті шешу үшін сұрыптауға, түйінді проблемаларды анықтауға, балама шешу жолдарын ұсынуға және оларды бағалауға, оңтайлы шешім таңдауға үйрету үшін мақал-мәтелдердегі ойды талқылайды. Тақырыпты жариялау «Сенің пікірің...»
Төртеу түгел болса төбедегі келеді.
Сауда адал болмаса нарық бұзалар. Осыған орай, келесі сұрақтар қойылады: - Бұл мақал-мәтелдегі ойлар тек ақиқатты ғана білдіреме, әлде тек қана жақсы кеңес бола алады ма? - Бұл мақал-мәтелді бүгіңгі жаңа сабағымызбен қалай байланыстыруға болады?
«Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті?» деген тақырыпты қарастырамыз. - Бүгінгі сабақта не үйренгілеріңіз келеді? - Кім қандай табысқа жетеді? - «Ежелгі Қытайдың ойшылдары туралы не білемін» деп ойлайсыз?
Қалыптастырушы бағалау. «Жарайсың! Сенің мүмкіндігің одан да зор!» деп қолдау көрсету, пікірлерін бағалау |
Зерделеу және зерттеу
Дереккөзі: https://www.zharar.com/kz/makal/9197-boss.html |
|||||||||||
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 1-топ. «Кун-фуцзы (Конфуций) – ежелгі Қытай данышпаны» 2-топ. «Лао Цзы туралы» 3-топ. «Лао Цзы ілімдері» Нұсқаулық.
1-топ.
2-топ.
3-топ.
Қалыптастырушы бағалау. «Жарайсың! Топпен бірігіп жұмыс істеуге тырысыңдар!» деп қолдау көрсету, пікірлерін бағалау. 2-тапсырма Нақыл сөздерді талқыла. 1-топ.
2-топ.
3-топ.
Дәйексөздердің мағынасын ашу және идеяларын анықтау. - Қандай идеяны насихаттайды? - Нақыл сөздерде қоғамдағы үйлесімділік немен анықталады? - Қоғам мен адам арасында қандай өзара қарым-қатынастар болуы керек? - Мемлекетті қалай басқаруды ұсынар едің? Қалыптастырушы бағалау: «Серпілген сауал» (2-3мин.) Тақырыпты түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін оқушылардың арасында бірінен-біріне сұрақтарды лақтыру.
|
Нұсқау беру және айту
Сұрақ қою жəне талқылау
Read more at http://oilar.kz/#dlptQOWAbYBSpztZ.99
Дүниежүзі тарихы, 5-сынып, «Атамұра» 2017
|
|||||||||||
Сабақтың соңы |
«Бас. Жүрек. Қол» әдісі. (1-2 мин.) Оқушылар баспен қандай мәлімет жинағанын айту, жүрекпен не сезінгенін түсіндіру, қолымен не жазғанын көрсету арқылы кері байланыс жүргізу. Қалыптастырушы бағалау: Мадақтар арқылы бағалау. Үйге (1-2мин.) «Қазіргі қоғамның басшысы» тақырыбына нақыл сөздерді (қазақтың, ойшылдардың) кірістіре отырып, қорытынды хабарлама жазу |
|