Материалдар / Ежелгі Рим
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ежелгі Рим

Материал туралы қысқаша түсінік
“Адасқан әріптер” ойыны
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қаңтар 2018
651
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Батыс Қазақстан облысы

Жаңақала ауданы

Жаңақала ауылы

3 жалпы орта білім беретін қазақ мектебі

Сүндетқалиева Ұлпан Серікқызы


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы:


«Ежелгі Рим өнері»










Мақсаты:

Ежелгі Рим өркениеті жайында түсініктерін қалыптастыру;

Оқушылардың осы сабаққа деген белсенділігін, қызығушылығын арттырып, өзіндік жұмыс істеу арқылы есте сақтау

қабілеттерін дамыту.

Оқушыларды бірлесіп жұмыс істеуге,әркімнің өз ойының ,пікірінің құндылығын ескере отырып,

топпен жұмыс жасауға үйрету


Міндеті:

Ежелгі Рим өнерінің ерекшеліктеріне сипаттама беру;


Күтілетін нәтиже:

Тақырыптағы негізгі мәселелерге ден қоя отырып түсінеді, баға береді.


Түйінді түсінік

Рим поэзиясының «Алтын ғасыры», шешендік өнер


Сабақтың өту барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Тапсырма мазмұны

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар










І.Бақылау

Оқу бағдарламасын анықтау: балалар нені оқып-үйренеді және сабақта жоспарланған жұмыс формаларын ұйымдастыру




ІІ. Негізгі бөлім
































































ІІІ.Сабақтың қорытынды бөлімі

Оқушылармен амандасу тренингін өткізу.


Топқа бөлу






Ескі италяндық әуен қосылады, слайдтар көрсетіледі.




Жаңа тақырыпқа ауыспас бұрын тақтаға «Келді.» деген сөз жазылады.








Қызығушылықты ояту мақсатында мынандай сауал қойылады


Бүгінгі сабақта не туралы айтуымыз мүмкін?

Сабақтың мақсаты не?








Диалогтік оқытуды жүзеге асыру арқылы топтарға жоғарғы деңгейдегі сауалдар мен тапсырмалар ұсынамын:


Тақтаға «Көрді.» деген сөз ілінеді.
































Ойталғаныс сәтінде

«Бір айналым сөз» әдісімен сабақ қорытындыланады, тақтаға «Жеңді.» сөзі ілінеді.


Сабақта жағымды ахуалды қалыптастыру.








Неліктен ән қосылды деп ойлайсыздар?

Осы суреттерді көру барысында естеріңізге не түсті?

Оқушылар бұл ел жөнінде не білеміз?

Римнің негізін қалаған кім, аңыздың шынайылығына сенесіздер ме?

















І топ

Рим мектептерімен Ежелгі Грекия мектептеріндегі білім беру жүйесін салыстырыңыздар және өз пәндеріңізден айырмашылығы бар ма, болса қандай?


ІІ топ

Рим поэзиясының «Алтын ғасыры» қашан басталды? Неге «алтын ғасыр» дейді?



ІІІ топ

«Фишбон» стратегиясын пайдалана отырып Ежелгі Римде неліктен құқық жүйесі болғандығын дәлелдеңіз?




ІҮ топ

«RAFT» стратегиясын пайдалану арқылы

Шешендік өнерлерін көрсету





Оқушылар ортаға шығады амандасады,

топқа бөлінеді,

ұжымдасады






Оқушылар ән тыңдау арқылы Рим бойынша алған білімдерін естерәне түсіреді.

Картаға қарап отырып барлық алған ақпараттарын айтып өтеді?










Гипотеза жасап бүгінгі сабақта нені білетінімізді айтып өтеді.












Топта оқушылар өз пікірлерімен бөлісе отырып тапсырманы постерде орындайды

және таныстырылым арқылы сынып алдында қорғайды




























Оқушылар өз ойларын топпен ақылдаса отырып шығармашылық тапсырманы орындайды.














































































Формативті бағалау









Әр топ таныстырылымнан кейін топ мүшелері бағалайды.











Ежелгі Римнің картасы




Слайдтар, оқулық,








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!