Мерзімі: Сыныбы : 6
«б,в»
САБАҚТЫ ТАҚЫРЫБЫ : Екі
айнымалысы бар сызықты теңдеулер
жүйесін алмастыру әдісімен
шешу.
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
:
1. Оқушылардың алған
білімдерін жинақтау , ойлау , танымдық қабілетін , логикалық
сауаттылығын дамыту ;
2.Оқушылардың пәнге деген
қызығушылығын , белсенділігін арттыру ;
3. Оқушыларды
шығармашылыққа баулу , өз ойын еркін жеткізе білу дағдыларын
қалыптастыру;
4.
Интерактивті тақтаны пайдаланып оқушыларды шыдамдылыққа және
байқампаздыққа тәрбиелеу . САБАҚТЫҢ
ТҮРІ : Бекіту сабағы.
КӨРНЕКІЛІК : Интерактивті
тақта .
Сабақ барысы:
-
Ұйымдастыру
кезеңі
-
Үй тапсырмасын тексеру
.
-
Өткен сабақты
қайталау.
Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын
тексеру.
Үй тапсырмасын тексеріп,
шықпаған есептерді талдау.
Қайталауға арналған
сұрақтар:
-
Екі айнымалысы бар сызықтық
теңдеулер жүйесінің шешімі деп нені айтады?
-
Теңдеулер жүйесіндегі теңдеулердің графиктері болатын
түзулер қиылысса, осы теңдеулер жүйесінің неше шешімі
болады?
-
Сызықтық теңдеулер жүйесін
графиктік тәсілмен шешкенде, қандай жағдайда жүйенің шешімі
болмайды? Шексіз көп шешімі болады?
-
Екі айнымалысы бар сызықтық
теңдеулер жүйесі алмастыру тәсілімен қалай шешілетінін айтып
бер.
-
Қандай
жағдайда екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін шешу үшін
алмастыру тәсілін қолданған тиімді?
Ауызша
тапсырмалар интерактивті тақтадан шығады.
Есептер шығару. (№1510.(3,4), №1512.(1,3), №1514,
№1518, №1522.(1))
2-3 оқушыға жеке
карточкамен жұмыс беріледі.
№1510
3.
Жауабы: (6;8)
4.
Жауабы: (2;3)
№1512
1.
Жауабы: (8;-2)
3.
Жауабы:
(3;5)
№1514
Берілгені:
Ені
– х
Ұзындығы
– у
Р=22см
Жауабы: Ені – 4 см, Ұзындығы – 7 см.
№1518
Қыздар – х
Ұлдар – у
Жауабы: Қыздар – 15, ұлдар
– 13.
№1522(1)
Жауабы: (7;1)
Өзіндік жұмыс
1. Ж: (2;1)
2. Ж: (-3;5)
Үйге
тапсырма №1510.(1,2), №1512.(2,4),
№1513, 1517, 1522(2) есептерді шығарып келу.
Сабақты қорытындылау,
бағалау.