Материалдар / Екі айнымалысы бар теңсіздіктер 9 сыныпқа ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Екі айнымалысы бар теңсіздіктер 9 сыныпқа ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі айнымалысы бар теңсіздіктер 9 сыныпқа алгебра пәнінен ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Сәуір 2023
290
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады













Семинар сабақ

Тақырыбы: Екі айнымалысы бар теңсіздіктер



Сыныбы:9 А

Пән мұғалімі: Ордпбекова А







.

2022-2023 оқу жылы



9.1А Екі айнымалысы бар теңдеулер, теңсіздіктер, және олардың жүйелері

Мектеп: Шәкәрім мектебінде

Күні: 28.09.22ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Ордабекова Ақмарал

Сынып: 9а

Қатысқандар саны:28

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Екі айнымалысы бар теңсіздіктер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


9.2.2.4 екі айнымалысы бар теңсіздіктерді шешу;

Сабақ мақсаттары

Екі айнымалысы бар теңсіздіктерді шешу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі

7 мин

Амандасу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушыларды түгендеу. Сабақ мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Бағалау парағымен таныстыру

«Мозайка әдісі» бойынша топқа бөлу үй тапсырмасын дәптер алмасу арқылы тексеру.Бағалау

Нұр –Әлем тобы-1 топ

Бәйтерек тобы -2 топ

Қ.А.Яссауи тобы-3 топ

Ханшатыр тобы-4 топ

1.Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу дегеніміз?

Жауабы: Екі айнымалысы бар теңдеуде айнымалылардың дәреже көрсеткіші немесе бір қосылғыштағы айнымалылардың дәреже көрсеткіштерінің қосындысы 1-ден артық болса, олар екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу деп аталады.

2. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудің дәрежесі дегеніміз?

Жауабы: Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудегі бірмүшелердің ең жоғарғы дәреже көрсеткіші осы теңдеудің дәрежесі болып табылады.

3. х(х+y2)=х+1 теңдеуінің дәрежесі?

Жауабы: үшінші

4.Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудің шешімі дегеніміз?

Жауабы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуді дұрыс теңдікке айналдыратын айнымалы мәндерінің реттелген жұптарының жиыны.

5. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудің графигі дегеніміз?

Жауабы: Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудің графигі деп координаталары осы теңдеудің шешімдері болатын нүктелер жиыны аталады.

6. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудің графигі (шешімі) Жауабы: қисық сызық


Амандасады. Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. Сабақтың мақсатын анықтайды. Бағалау парағымен танысады.

Сұраққа жауап береді.

















Өзін –өзі бағалау парағы: _____________________________

Дескриптор:

1

  • Сұраққа дұрыс жауап беру;

  • Үйге берген есепті тексеру;


слайд

Топтық жұмыс

10 мин

«Презентация» қорғау (Жаңа тақырыпты ашу) сын тұрғысынан ойлау техникасы.

Тапсырманы оқушылар топпен орындайды.Нәтижелерді қорытындылау.

4 топ презентациясы

Нұр –Әлем тобы

Бәйтерек тобы

Топтық жұмыс орындайды

Қ.А.Яссауи тобы

Ханшатыр тобы

Екі айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің теориясын оқу;

Екі айнымалысы бар теңсіздікті шешу алгоритмін құру;

Екі айнымалысы бар теңсіздіктердің графигін салуды білу;

Презентация бойынша тақырыпты қорғау

2 балл

Слайд

Жеке жұмыс

2 мин

«+/- » Берілген кестеге сәйкес (х;у) жұптары теңсіздіктердің мәні бола алама? Кері байланыс орнату

Теңсіздік

Тиісті шешімі

+/-

1

2х+у>3

(3;-10)


2

(0;4)


3

y>

(1;5)


4

4x- 5

(3;2)


5

-2x

(0;0)




Оқушылар кестедегі есептерді шығарады, иа немесе жоқ екенін табады.

Жұптық бағалау

Дискриптор :

Екі айнымалысы бар теңсіздіктің шешімі болатынын несе болмайтынын анықтап

+/- белгісін қою;

1 балл

1қосымша

Жұптық жұмыс

3 минут

«Графиктік есеп » сын тұрғысынан ойлау техникасы.

Тапсырманы оқушылар жұптаса орындайды.Нәтижелерді қорытындылау. Этап рефлексиясын жүргізу.

Екі айнымалысы бар теңсіздіктің графигі

Екі айнымалысы бар

теңсіздік











Жұптық жұмыс орындайды.

Мұғалім бағалайды

Дескриптор :

  • Екі айнымалысы бар теңсіздіктің графигіне қарап екі айнымалысы бар теңсіздіктің теңдеуін құрау;

  • 1 балл


2қосымша

Топтық жұмыс жұмыс

7 мин

«А,В,С» Деңгейлік тапсырмалар. Дескрипторға сәйкес бағаланады. Кері байланыс орнату

А деңгейіндегі есеп № 123,124,125,126 есептерді шығару –оқулықпен жұмыс

В деңгейіндегі есеп № 132,133,134 есептерін шығару оқулықпен жұмыс

Деңгейлік тапсырма орындайды

Өз-өзін балау

Дескриптор :

  • Оқулықтан №132,№133,№134, №135

  • Есептерді топтар бірлесе отырып шешу ;

  • Екі айнымалысы бар теңсіздіктің шешу алгоритмін қолданып есептерді шешу;

Графигін координатада белгілеп ,суретін салу;

2 балл

3қосымша

Топтық жұмыс жұмыс

10 мин


«Ғимарат проектісі» оқушы интернеттен өз ғимараттары туралы мәліметті іздеп.Ғимараттың биіктігі мен диаметрін пайдалана отырып ,екі айнымалысы бар теңсіздік теңдеуін құрайды.Графигін салады. . Сызбасын салады. Оқушылар теңсіздікті топта орындап шешімін тақтаға іледі.. Кері байланыс орнату

Нұр әлем тобы

Бәйтерек тобы

Ханшатыр тобы


Қ.А.Яссауи тобы

Интернет көзінен ғимарат туралы мәліметті алып ,екі айнымалысы бар теңсіздік құрады.Графигін тұрғызады.

Мұғалім бағалайды

Дескриптор:

  • Әр топ өз атауларымен аталған ғимараттың дереккөздерін интернеттен алу

  • Ғимараттың биіктігін мен диаметрі бойынша координатады нүтелерді х,у ке белгілеу:

  • Мәндер жиыны болатын координатада графигін яғни ғимаратты тұрғызу

3 балл

Плакатта

Рефлексия

6 мин

Сабақты қорытындылау.

Бағалау парақтарын алу. «Ба

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!