Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Екі және үш жазықтықта тік бұрыштап проекциялау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кескіндердің негізгі түрлері және оны құрастыру |
Мектеп: Ақтөбе қаласы, М. Арын атындағы Қарғалы қазақ орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 24.05.2019 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұрсұлтанов Серикбай Батиханович |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Екі және үш жазықтықта тік бұрыштап проекциялау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.1.2 Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтау және білу 10.7.1.1 Қызық есептер шығару барысында ұтымды жолдарды ұсыну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы орындайды: Екі немесе үш жазықтыққа проекциялауды түсінеді Көпшілік оқушы орындайды: Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтауды біледі Кейбір оқушылар орындайды: Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтауды біле отырып, қызықты есептер шығару барысында ұтымды жолдарды ұсына алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Білу Екі, үш жазықтықта тік бұрыштап проекциялауды білу Түсіну Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтай алу
Қолдану Қызықты есептерді өз бетінше орындай алу Талдау Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтауда талдау жасай алу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Проекция→Алға лақтыру→Projection (латын тілі) Фронталь -“frontal”- француз тілі, Горизонталь – horizontali - латын тілі, Профиль - “profil” француз тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел бағдарламасынан:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Технология, сызу, математика, тарих, информатика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, компьютер, сызба құрал – жабдықтары, сызба тақтасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Екі немесе үш жазықтыққа проекциялаудың сызбада қажетті түрлерінің санын анықтай алды Еске түсіру, қайталау, геометрия, математика, сызу пәндерімен байланыстырып өткен сабақты қайталады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут 5 мин Білу 5 минут Түсіну Сабақтың ортасы 5 минут Қолдану 10мин Сыни тұрғыдан ойландыруға ықпал жасау Сабақтың соңы Талдау 5 мин 5мин Бағалау Сабақтың соңы мин. 2 минут Рефлексия Үйге тапсырма |
1. Ұйымдастыру. - оқушылармен амандасу, түгендеу;. Психологиялық ахуал орнату Топқа бөлу. Фронталь, горизонталь, профиль проекциялары бойынша үш топқа бөлінеді. Оқушылармен диалогқа түсу арқылы үй тапсырмасының орындалуын тыңдау. Үй жұмысын тексеру – баламалы тест. «Балама тест». «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы өткен сабақтағы білімдерін тексеру. (Оқушыларды үйге берілген тапсырмаларының орындалуы мен сұраққа жауап берулерін есепке ала отырып бағалау) Мұғалім кезек-кезекпен секіргіш допты әр командаға лақтырады. Егер де секіргіш допты қағып алған адам сұраққа жауап берсе, онда команда 3 балл алады. Егер де ол жауабын білмесе, допты басқа командаға 2 балға лақтырады. Егер де секіргіш доп тағы да кері лақтырылатын болса, онда дұрыс жауаптың құны 1 балға дейін төмендейді.
Кері байланыс. «Егер қаласаң кеменіде бояуыңа болады»
Қалыптастырушы бағалау. “Үш шапалақ” әдісімен бағалау. Белсенді оқу әдістер. Мағынаны тану. Жаңа білім. «Сөзді тап» әдісін қолдандым. Қобдишаға тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған қағаз қиындылары салынады. Топ мүшелері қобдишадан қиынды қағазды алып, 5 минутта сипаттап түсіндіруі керек. Постер қорғау 1.Сызбада тетікбөлшектің бір проекциясын салу әрқашан жеткілікті ме? 2.Қандай жағдайларда тетікбөлшекті үш проекция жазықтықтарына тік бұрыштап проекциялау қолданылады? 3. Тетікбөлшекті үш проекция жазықтығына проекциялау барысында алынатын проекциялау қалай аталады? Бұл жазықтықтар бір-біріне қарағанда қалай орналасулары керек? Дискриптор
Кері байланыс. «Ойды аяқта»
Қалыптастырушы бағалау. “Жетондар арқылы” әдісімен бағалау Белсенді оқу әдістер. «Адасқан жауаптар» әдісі арқылы жауабын табу (ұжымдық жұмыс) Бірінші конверт ішіне салынған сұрақтар мен екінші конверттің ішіне салынған дұрыс жауаптарды сәйкестендіру.
Дискриптор:
Қалыптастырушы бағалау. «Басбармақ» әдісі бойынша бағалау Қосымша деңгейлік тапсырмалар. «Саралау» әдісі бойынша тапсырмалар. 1. Оқушы проекциясына қарап текшені тауып сызбасын өлшем алып сызады.
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |