Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Екі санның қатынасы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мұғалім туралы мәлімет
1. Аты – жөні: Куанбаева Майра Амантуралиевна
2. Жұмыс орны: Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Алға селосы. Әбу Сәрсенбаев атындағы орта мектебі
3. Қызметі: Математика пәні мұғалімі
4. Еңбек өтілі: 26 жыл
5. Санаты: І
Оқу ісінің меңгерушісі:
САБАҚ |
Мектеп: Ә Сәрсенбаев атындағы жалпы орта мектебі |
|||||||||
Күні:19.09.2018 |
Мұғалімнің есімі:Куанбаева М |
|||||||||
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Тақырыбы |
Қатынас |
|
||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Екі санның бөліндісінің қатынас екендігін ұғыну,негізгі қасиетін түсіну |
|||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар |
|||||||||
|
||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі |
||||||||||
|
||||||||||
Кейбір оқушылар |
||||||||||
|
||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер : Қатынас, алдыңғы мүше, соңғы мүше, кері қатынас, бөлшек |
||||||||||
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : |
||||||||||
Талқылауға арналған тармақтар : Екі санның қатынасы деген не? Берілген қатынасқа кері қатынас қалай табады? Берілген қатынасқа тең қатынас қалай табылады? Ережелерді жаттап, қолданымға есептер құрастыру.келесі топтарға орындауға беру, өздері құрған критериі бойынша тексеру. |
||||||||||
Сіз неліктен ....екенін атай аласызба? Бүгінгі сабақта маған қызық болған жері... Маған қиын болған жері... Қолымнан келген жері... пікірін айтады. |
||||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар :Орындалған тапсырмаларды тексере отырып ,қателер сипатына ұсыныстар беру |
||||||||||
Алдыңғы тақырып |
5 сыныптағы бастапқы білім бойынша бөлінді, бөлшек, бөлшектің алымы, бөлімін қайталау |
|||||||||
Жоспар |
||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||
Басталуы |
Шаттық шеңбері арқылы психологиялық ахуал орнатады. Күз мезгіліндегі табиғат құбылыстарына байланысты бір-біріне жақсы тілек білдіру. |
Күн, жауын, бұлт, жел, найзағай қималары |
||||||||
Ортасы |
Сыныпты 2 топқа бөлу. І топ: «Дұрыс бөлшек», ІІ топ: «Бұрыс бөлшек». Тапсырма 1. бөліндісін қалай түсінесің? Тұжырым: Екі сандардың бөліндісі сол сандардың қатынасы деп аталады. Қатынастың қасиетін пайдаланып, берілген қатынасқа тең қатынас алуға болады. Бөлшек санның қатынасын натурал сандар қатынасы түрінде жазуға болады. «Пазл» әдісі (жұптық жұмыс): Берілген пазлдарды құрастырып, есептерді шығарады. Үлгі арқылы бірін-бірі дескриптор арқылы бағалайды. Оқушылар бағалау критерийлері мен үлгі арқылы бірін-бірі бағалайды. Мұғалім оқушылардың жұмыстарын тексеріп, кейбір есептерде бір шешімге келе алмаған жұптарға көмектесу арқылы бағалайды. Бағалау критерийлері арқылы өзін-өзі бағалайды.
«Джигсо» әдісі бойынша сараланған тапсырмалар (Оқу мен оқытудың белсенді әдіс-тәсілдері) Мозайкаларға 3 есеп жазылады оларды оқушыларға таратамыз. Әр топтан бір оқушы шығарған есепті келесі топтарға түсіндіреді. Әр топ бір-бірімен пікір алмасып, есептерінің дұрыстығын қорғайды. ҚБ: «Сыншыл дос» әдісі арқылы бағалайды. Жеке жұмыс. «Серпілген сауал» Екі санның қатынасы деген не? Берілген қатынасқа кері қатынас қалай табады? Берілген қатынасқа тең қатынас қалай табылады? Ережелерді жаттап, қолданымға есептер құрастыру. Бағалау критериі –санның санға қатынасын түсінеді. -екі санның қатынасына есептер құрай алады. Сергіту сәті: «Біз біргеміз» ҚБ: «Бас бармақ» Зерттеу тапсырмасы, оқулықпен жұмыс. №12( в) №22-24( с) ҚБ: «Бағдаршам»
|
Сандықша, кеспе қағаздары
Интербел- сенді тақта
ватман, маркер, стикер,
Түрлі – түсті қималар
Интербелсенді тақта
|
||||||||
Аяқталуы |
|
кесте |
||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||
Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||
Орындалу дәрежесі жоғары №22-24( с) есептерін және логикалық тапсырмаларын орындайды)
|
Бас бармақ әдісі,серпілген сауал әдісі,сыншыл дос, бағдаршам |
Топта жұмыс істеуде оқушылардың қарым-қатынас жасау қабілетін дамыту. «Мәңгілік ел» тұжырымдамасы жалпыға бірдей еңбекке баулу |
||||||||
Рефлекция Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не біледі? Сыныптағы ахуал қандай болады?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздем және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыз тақырыбына сәйкес келетін сқрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Оқушылар диалогы қалыптасты. 2.Сабақты жоспарлау сәтін, ұйымдастыру. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім? Кейбір оқушылардың сыни көзқарастарының кең екендігін анықтадым.
|
Оқу ісінің меңгерушісі:
САБАҚ |
Мектеп Ә Сәрсенбаев |
|
|||
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Куанбаева М |
|
|||
Сынып |
Қатысқандар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
||
Тақырыбы |
Берілген қатынаста бөлуге есептер |
|
|
||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Берілген қатынасқа кері қатынасты табуды; қатынастың қасиетін пайдаланып, қатынасты түрлендіруді; екі санның қатынасын процентпен өрнектеуді; санды берілген қатынасқа сәйкес бөліктерге бөлуді үйрету |
|
|||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар |
|
|||
Екі санның проценттік қатынасына арналған есептерді орындай біледі. |
|
||||
Оқушылардың басым бөлігі |
|
||||
Санның санға қаттынасын таба біледі. |
|
||||
Кейбір оқушылар |
|
||||
Бөлшек сандар қатынасын натурал сандар қатынасы түрінде табады |
|
||||
Ьағалаукритериі |
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |