ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
№16 КОЛЛЕДЖ МКҚК
«КЕЛІСІЛДІ» «БЕКІТЕМІН
Директордың оқу ісі жөніндегі №16 колледж директоры
орынбасары ___________ Е.Билалов ____________ М. Тәшімбет
« ___» _________2023 ж «____» __________ 2023ж
АШЫҚ САБАҚ
Эксперименттік есептер шығару
Пәні: Химия
Оқытушы: Маханбетова
Шардара
|
Пән: Химия |
Колледж: №16 Мұғалімнің аты-жөні: Маханбетова Г |
|
||||
|
Бөлім атауы |
4.Бөлім Химия және қоршаған орта |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы. |
Эксперименттік есептер шығару |
|
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Металдар мен олардың қосылыстарының химиялық қасиеттері жайында білімді қорытындылау. Химиялық экспериментті орындаудың ең тиімді жолын тауып, есепті тәжірибе жүзінде орындап, байқалған құбылыстарды қорытындылап, эксперимент нәтижелерін жазу. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: металдар мен олардың қосылыстарының химиялық қасиеттері жайында біледі. Көптеген оқушылар: тапсырмаларды орындайды Кейбір оқушылар: алған білімді өмірде қолданады |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Есептер шығаруда математика пәнімен байланыс орнатамын. Зертханалық жұмыс арқылы зерттеушілік жұмыс жасатамын. |
|
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Шойын және болат металдары |
|
||||
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Педагог әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 15 мин |
Бүгінгі сабағымыздың ұраны «Бәрін білгім келеді»
Бүгінгі сабақта
«
Шойын Болат
[1] ұпай «Ашық сұрақтар» әдісі арқылы студенттердің өткен тақырып бойынша білім деңгейін анықтаймын А) Қазақстанда шойын мен болат қай жерлерде өндіріледі? Ә) шойын алуда қандай реакциялар жүреді? Б) Флюстер не үшін қолданылады? В) Қола қалай түзіледі? Г) Болатты асылдандыру үшін қандай металдар қолданылады? [1] ұпай |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 45 мин |
Сөзжұмбақ арқылы сабақтың тақырыбы ашылады. Топты 3 топқа бөлемін. 1Топ- негіздер 2. Топ – қышқылдар 3. Топ - тұздар Бейне көрсетілім 1 https://youtu.be/W-6EjYZPnLM?si=CsKxjZnckMNYs-GG Металдардың қышқылдармен әрекеттесуі Бейне көрсетілім 2 https://youtu.be/hb3s5FUxtK8?si=8VhTUN_raK2uWc3z
[2] ұпай Дескрипторлар 1. Практикалық жұмыстың мақсатын дұрыс құрастырады; 2.Нәтиже кестесіне өздерінің бақылаулары мен іс әрекеттерін жазып отырады; 3. 80% теңестірілген реакция теңдеулерін дұрыс жазады; 4. Сәйкесінше қорытынды жасай алады. Металдардың сумен әрекеттесіп негіздер түзуі Бейне көрсетілім 3 https://youtu.be/5-SlTPyJSo4?si=oskgf6AAKFntJlGX
[1] ұпай Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: мұғалім →оқушыны, «смайликтер» арқылы
“Химиялық
эстафета” Әр топтан бір оқушыдан
шығып, бірінші тапсырманы орындап, борды келесі оқушыға береді.
Сөйтіп барлық айналулар іске асқанша бір - біріне эстафетаны беріп
отырады. [2] ұпай Химиялық реакция теңдеуін құрып, теңестіріңіз. [2] ұпай
Қалыптастырушы бағалау: топтық бағалау, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша. Бейне көрсетілім 4 https://youtu.be/u9eDt2OB6iY?feature=shared
[2] ұпай Дескриптор: Әр бір сынауықтағы өзгерістерді анықтайды. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Презентация, карточкалар, дәптер Менделеевтің периодтық кестесі
Тұрғы, сынауықтар, спиртшам, тұздардың, қышқылдардың, негіздердің ерітінділері, индикаторлар. |
||||
|
Сабақтың соңы |
12-10 – «Өте жақсы» 9-6 – «Жақсы» 5-3 – «Орташа» 3-тен төмен – «орташадан төмен» Сабақты қорытындылау
|
|
||||
Оқытушы: _____________Маханбетова Г
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Эксперименттік есептер шығару
Эксперименттік есептер шығару
ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
№16 КОЛЛЕДЖ МКҚК
«КЕЛІСІЛДІ» «БЕКІТЕМІН
Директордың оқу ісі жөніндегі №16 колледж директоры
орынбасары ___________ Е.Билалов ____________ М. Тәшімбет
« ___» _________2023 ж «____» __________ 2023ж
АШЫҚ САБАҚ
Эксперименттік есептер шығару
Пәні: Химия
Оқытушы: Маханбетова
Шардара
|
Пән: Химия |
Колледж: №16 Мұғалімнің аты-жөні: Маханбетова Г |
|
||||
|
Бөлім атауы |
4.Бөлім Химия және қоршаған орта |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы. |
Эксперименттік есептер шығару |
|
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Металдар мен олардың қосылыстарының химиялық қасиеттері жайында білімді қорытындылау. Химиялық экспериментті орындаудың ең тиімді жолын тауып, есепті тәжірибе жүзінде орындап, байқалған құбылыстарды қорытындылап, эксперимент нәтижелерін жазу. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: металдар мен олардың қосылыстарының химиялық қасиеттері жайында біледі. Көптеген оқушылар: тапсырмаларды орындайды Кейбір оқушылар: алған білімді өмірде қолданады |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Есептер шығаруда математика пәнімен байланыс орнатамын. Зертханалық жұмыс арқылы зерттеушілік жұмыс жасатамын. |
|
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Шойын және болат металдары |
|
||||
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Педагог әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 15 мин |
Бүгінгі сабағымыздың ұраны «Бәрін білгім келеді»
Бүгінгі сабақта
«
Шойын Болат
[1] ұпай «Ашық сұрақтар» әдісі арқылы студенттердің өткен тақырып бойынша білім деңгейін анықтаймын А) Қазақстанда шойын мен болат қай жерлерде өндіріледі? Ә) шойын алуда қандай реакциялар жүреді? Б) Флюстер не үшін қолданылады? В) Қола қалай түзіледі? Г) Болатты асылдандыру үшін қандай металдар қолданылады? [1] ұпай |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 45 мин |
Сөзжұмбақ арқылы сабақтың тақырыбы ашылады. Топты 3 топқа бөлемін. 1Топ- негіздер 2. Топ – қышқылдар 3. Топ - тұздар Бейне көрсетілім 1 https://youtu.be/W-6EjYZPnLM?si=CsKxjZnckMNYs-GG Металдардың қышқылдармен әрекеттесуі Бейне көрсетілім 2 https://youtu.be/hb3s5FUxtK8?si=8VhTUN_raK2uWc3z
[2] ұпай Дескрипторлар 1. Практикалық жұмыстың мақсатын дұрыс құрастырады; 2.Нәтиже кестесіне өздерінің бақылаулары мен іс әрекеттерін жазып отырады; 3. 80% теңестірілген реакция теңдеулерін дұрыс жазады; 4. Сәйкесінше қорытынды жасай алады. Металдардың сумен әрекеттесіп негіздер түзуі Бейне көрсетілім 3 https://youtu.be/5-SlTPyJSo4?si=oskgf6AAKFntJlGX
[1] ұпай Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау: мұғалім →оқушыны, «смайликтер» арқылы
“Химиялық
эстафета” Әр топтан бір оқушыдан
шығып, бірінші тапсырманы орындап, борды келесі оқушыға береді.
Сөйтіп барлық айналулар іске асқанша бір - біріне эстафетаны беріп
отырады. [2] ұпай Химиялық реакция теңдеуін құрып, теңестіріңіз. [2] ұпай
Қалыптастырушы бағалау: топтық бағалау, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша. Бейне көрсетілім 4 https://youtu.be/u9eDt2OB6iY?feature=shared
[2] ұпай Дескриптор: Әр бір сынауықтағы өзгерістерді анықтайды. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Презентация, карточкалар, дәптер Менделеевтің периодтық кестесі
Тұрғы, сынауықтар, спиртшам, тұздардың, қышқылдардың, негіздердің ерітінділері, индикаторлар. |
||||
|
Сабақтың соңы |
12-10 – «Өте жақсы» 9-6 – «Жақсы» 5-3 – «Орташа» 3-тен төмен – «орташадан төмен» Сабақты қорытындылау
|
|
||||
Оқытушы: _____________Маханбетова Г
шағым қалдыра аласыз























